Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z rzeźbą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z rzeźbą

Kasia_CS 20:19, 15 kwi 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
la_estrellita napisał(a)
Aniu, jest ślicznie. Kfiutków masz troszku to i oko jest na czym zawiesić. A ruderowa kiedyś zniknie. A może zasadź tam rdest auberta? Rośnie jak gooopie i niedrogie. Jak się ze dwa razy w roku włamiesz i podetniesz gałązki to za dwa lata rudery nie będzie spod niego widać a za cztery może pożre ruderę i będzie po kłopocie


oj tak, rdest jak szalony rośnie - sąsiedzi za płotem puścili po drugiej stronie moich paneli lamelowych gdzie mam bluszcz. Muszę go ciągle ciąć po swojej stronie, więc pod tym względem to już nie jest fajny... czepia mi się grabów np.. ale pamiętaj, że jakby Ci bluszczu jeszcze brakowało dla towarzystwa tych pędów zwiadowczych, to mogę Ci trochę tych moich uszczknąć, które puszczają korzonki po drodze przez rabaty
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
mrokasia 20:33, 15 kwi 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18009
He,he, ruderowa widzę na tapecie .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Poppy 20:36, 15 kwi 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
Anula, sladu juz prawie po krecie nie ma Moj palbin na podobnym stopniu zaawansowania. To bedzie nasz pierwszy raz razem, wiec wiesz, nie moge sie doczekac

A ruderowa nie masz co sie przejmowac. Juz jest niezle, wiem, ze brzmie jak wariatka, ale mysle, ze zywoplot i amelanchier i reszta pieknie koronkowo przesloni. Jak daleko od siatki masz te rudere?
W ogole to strasznie zazdroszcze, ze mozesz przy siatce sadzic, co chcesz, ja mam swoja fawele na granicy, i musze uwazac na fundamenty
Amelanchier podobno rosnie taki duzy b rzadko, i dobrze znosi ciecia, u nas poleca sie go do malych ogrodow wlasnie, wiec powinien sie wpisac u Ciebie w przestrzen. O nigrach nic nie mowie, bo sie nie znam
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
agata19762 22:19, 15 kwi 2019


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Ania kolor hiacyntów niespotykany zainwestuj w nawóz do cebulowych...zobaczysz efekty.

Na mech dobry jest popiół drzewny stosowałam u siebie.
Wertykulacja trawnika ...cały mech dokładnie zbiera.
Jestem zadowolona.
____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
Makusia 22:35, 15 kwi 2019


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Powiedzmy, że nazwa rabaty ma swoje podparcie w pewnym budynku, który lata świetności ma już za sobą.
Nie zmienia to jednak faktu, że zamienilabym się z Tobą na ogrody, mimo, że swój kocham za to, że jest mój własnoreczny
Ja tam Twój ogród uwielbiam, bo ma swój niepowtarzalny styl!
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Helen 06:25, 16 kwi 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8311
Zgadzam się z Martą. Pomimo ruderowej, ogród jest wyjątkowy Buziaki
____________________
Helen - Hortensjowo
KasiaBawaria 07:13, 16 kwi 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Na mech na trawniku to wapnowanie U mnie pomoglo na 7 lat.Teraz po raz pierwszy w tym roku widze, ze bedzie sie w tym roku pojawial.
____________________
Zapraszam na kawe
Zana 09:49, 16 kwi 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Aniu dyskusja o ruderowej przetoczyła się rok temu. Widzisz jak to u mnie wszystko długo trwa. Na razie wygląda to nędznie, ale wierzę że kiedyś będzie dobrze. Te ostrokrzewy dosyć szybko rosną, w ubiegłym roku wypuściły przyrosty nawet po 40 cm (no dobra, kilka takich było). Z bólem serca w marcu je cięłam, no ale taki mus. Mam nadzieję, że za dwa-trzy lata będzie je już naprawdę widać. Jedyne o czym myślałam to te maty wiklinowe jako rozwiązanie tymczasowe, ale czasu na to nie mam.

Ewa porządne. Z tego co dostrzega moje oko to winobluszcz pięcioklapowy czepiający się przylgami podłoża. W ubiegłym roku wypuścił pionowy "pęd zwiadowczy" długości trzech metrów. Mam nadzieję, że w tym roku pogoni już choć trochę na boki.

Agnieszko tam już jest winobluszcz, który mam nadzieję "pożre" ruderę za parę lat. Nic nie będę dosadzać, w końcu to nie mój teren. Zresztą tego rdestu to ja się jakoś bardziej boję niż wszelkich winobluszczy. Z tym "ślicznie" toś już z lekka przesadziła kobieto.

Ewa ha, no wygląda tak sobie. Prawie wszystkie byliny mam wykopane i zeskładowane z bryłami ziemi, muszą przeżyć jeszcze te dwa tygodnie. W weekend po świętach zacznę obsadzanie tą drobnicą. Rabata jest dosyć spora i głowię się jak to poukładać na niej. Będą paprocie, hosty, naparstnice, białe tawułki, języczki Przewalskiego (tych muszę dokupić), białe jarzmianki - generalnie to co już tam było, tylko trzeba na nowo powsadzać. A jeszcze mam skitrane w doniczkach od dwóch lat takie niskie parzydełko, wreszcie się doczeka wsadzenia. No i żeby było coś zimozielonego to chcę upchnąć trzy kule cisowe. A no i z tyłu za świdośliwami będą jeszcze hortensje.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 11:27, 16 kwi 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Kasiu o nie, nie, tego gościa nie zaproszę nawet pod ruderę. Wiedziałam, że należy się go bać

Mrokasiu no nieustająco. Ruderowa to never ending story

Maczku ślady obecności kreta jeszcze zostały, ale w porównaniu z tym jak było to już znikome są. Niestety eMa połamało w kręgosłupie i w miniony weekend przeleżał cały dzień w łóżku, tak więc trawnik dalej nieskończony. Ale to już jest drobiazg.
Rudera od siatki tak "na oko" 3,5 - 4 metry. I nie wariatka, tylko dalej mi tak mów. Myślę, że za kilka latek będzie dobrze. Tylko te Nigry mi tam nie pasują, no ale na razie.... Też czytałam, że śś poleca się do małych ogrodów, nie rośnie u nas tak wielka, jak co to będzie cięcie. Ty walczysz z fawelą a ja z nawałnicą chwastów wszelakich spod rudery, które przypuszczają ekspansję na moją stronę. Zmora straszna, muszę pomyśleć nad jakimś rozwiązaniem tej kwestii. Z drugiej strony nasze poprzednie podlewanie lało tak, że to chwastowisko pod ruderą też podlewało, może to dziadostwo teraz bez stałych dostaw wody ulegnie jakiemuś cudownemu samounicestwieniu.



____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
eVka 11:49, 16 kwi 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Winobluszcz szybko rośnie, za 2 lata będzie już częściowo zasłonieta.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies