Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja glebo terapia

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja glebo terapia

kerii 10:22, 11 wrz 2017


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
kamcia napisał(a)
Miśki w przyszłym roku same będą stały na baczność, moje zeszłoroczne sztywne mają łodygi, a tegoroczne też podwiązywałam. Co dajesz konwalnikowi, tez chce by mój taki był .


Ha a moje miśki sadzone w tamtym roku ładnie stały na baczność a w tym się pokładają może przycięłam coś nie tak a może za dużo je nawoziłam nie wiem, zobaczymy co będzie w przyszłym roku. Na razie cieszę się, że w ogóle się zdecydowały zakwitnąć

A konwalnik hmmm... chyba mu miejscówka spasowała
____________________
Jola Moja glebo terapia
Magleska 20:41, 11 wrz 2017


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18936
Piekniusio dziadziusiowa mnie zachwyca
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Zana 06:59, 12 wrz 2017


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
kerii napisał(a)
Dzisiaj u nas cały dzień z niewielkimi przerwami padało więc z czystym sumieniem mogłam się oddać błogiemu lenistwu...
Nawet ta mahonia jakoś tak "szlachetniej" wygląda po moich eksperymentach z sekatorem, trochę się zagęściła i nie jest już taka rozczochrana. Choć do kuli to jej jeszcze trochę brakuje

Muszę ją czymś podsadzić, tylko nie wiem czym. Jak myślicie, żółta hakonechloa dobrze by tam wyglądała?



Tego deszczu to już ciut za dużo ostatnio. Na szczęście u nas weekend był ładny, chociaż tyle, bo dzisiaj znowu leje.
Myślę, że trawki pod tę kulkę to dobry pomysł.
Hortensje w przyszłym roku na pewno lepiej się spiszą.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Kawa 10:24, 12 wrz 2017


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Joluś
ładna ta dziadziusiowa róza

ciekawa jestem tych toich nowych rozplenic
ide czytać
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
anabuko1 07:24, 15 wrz 2017


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23636
Już jest łądny ten widoczek.
Tak hortki z roku na rok są coraz cudniejsze.Dlatego się w nich zakochałam i coraz jakąś dokupuję.
A widzisz u mnie dalej posucha z tym deszczem
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
kasja83 09:37, 15 wrz 2017


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
kerii napisał(a)
Dziewczyny dzięki w końcu po półtora roku udało mi się dobić do setki

A cenne informację zbieram, żeby w razie W wiedzieć gdzie szukać bo pamięć mam dobrą ale krótką

Trochę grafiki z dzisiaj

Miśki na sznurkach i patykach stoją na baczność w przyszłym roku muszę im podpory zrobić



tej nic nie trzeba sama stoi



Moje dwa nowe nabytki rozplenica cassian






Grafika ładna
Pamięć dobra,ale krótka-niach niach niach
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
kerii 11:05, 15 wrz 2017


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Jestem normalnie niepoprawna zakupowo obiecałam sobie, że cebulowym mówimy już STOP i co i d..pa.

Skusiły mnie dzisiaj lidelowe różowości i zakupiłam różowe krokusy, biało fioletowe krokusy, mieszankę różowo fioletowych tulipanów i na dokładkę mieszankę irysów
Chyba to reakcja na cały ten zwariowany i pełen stresów tydzień. Na głowie chora teściowa, bieganie od specjalisty do specjalisty, kombinacja jak tu się się dostać do niego, teraz już zaraz bo termin za trzy miesiące może się okazać nieaktualny , od poniedziałku szpital i nie wiadomo co dalej a ogród czeka.

Nie mam pojęcia kiedy ja to będę sadzić i jak. Chciałam trochę poprzesadzać ale tak coś czuję, że chyba będę zmuszona do wiosny poczekać. A jak posadzę cebulki to mi się na wiosnę przy przesadzaniu zniszczą
Może jakoś to ogarnę i będzie ok

A teraz zakupy

____________________
Jola Moja glebo terapia
kerii 11:08, 15 wrz 2017


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
I z serii to co ładne w szerszych kadrach nie ma co pokazywać ale pojedyncze egzemplarze można







____________________
Jola Moja glebo terapia
kerii 11:11, 15 wrz 2017


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185







____________________
Jola Moja glebo terapia
kerii 11:18, 15 wrz 2017


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Przetacznik po obcięciu nieśmiało kwitnie jeszcze raz



Michałki jeszcze chwilka i też będą



Floksy nadal kwitną i za to je lubię kwitną, pachną, widać je z daleka Na tą chwilę to jedyna ozdoba mojej rabaty bo cała reszta to albo już przekwitła albo dopiero będzie.
Ciekawe jak by się prezentowały z hortensjami w tle. Mam zamiar poeksperymentować



I mój perukowiec przesadzany w tym sezonie. Na wiosnę zamierzał kwitnąć ale potem mu wszystkie pączki obeschły. Teraz chyba się już zadomowił bo wypuszcza coś na nowo. Nie wiem tylko dlaczego ma takie zielone listki, rośnie w słonecznym miejscu więc powinny być ładnie wybarwione. Zganiam to na karb szoku po przesadzaniu i mam nadzieję, że w przyszłym roku będą ładne duże czerwone


____________________
Jola Moja glebo terapia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies