Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja glebo terapia

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja glebo terapia

sylwia_slomc... 00:08, 05 kwi 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Powiedz coś więcej o tej gnojówce z bananów, jak ją robisz i jak podlewasz, wszystkie rosliny czy tylko niektóre, muszki się nie robią?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
kerii 01:26, 05 kwi 2019


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Sylwia na razie to na zasadzie eksperymentów wyczytałam na necie, że podobno super na róże i w ogóle na kwitnące więc sobie myślę, że wszystko nią przelecę no może oprócz kwasolubów.
Przez tydzień jadłam jak najęta banany i zbierałam skórki tydzień temu zalałam wodą takie 10l wiadro po farbie i stoją sobie na polu od czasu do czasu zamieszam myślę, żę jeszcze z tydzień i będę bylinki podlewać.
Nie powinno im zaszkodzić.
Podlewałam już gnojówką z gołębi, wrotyczu, pokrzyw, skrzypu, przeżyły to może i banany przeżyją taką im egzotyczną gnojówkę dla odmiany zafunduje
____________________
Jola Moja glebo terapia
Kamcia 15:50, 05 kwi 2019


Dołączył: 12 lut 2017
Posty: 1017
kerii napisał(a)


Co jak co ale pokrzywki sobie radzą dzisiaj kilka z kompostu wyrwałam i dołożyłam do gnojówki z bananów



CUDNE!
____________________
Kamila Ogrod stewardessy
sylwia_slomc... 21:07, 05 kwi 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
kerii napisał(a)
Sylwia na razie to na zasadzie eksperymentów wyczytałam na necie, że podobno super na róże i w ogóle na kwitnące więc sobie myślę, że wszystko nią przelecę no może oprócz kwasolubów.
Przez tydzień jadłam jak najęta banany i zbierałam skórki tydzień temu zalałam wodą takie 10l wiadro po farbie i stoją sobie na polu od czasu do czasu zamieszam myślę, żę jeszcze z tydzień i będę bylinki podlewać.
Nie powinno im zaszkodzić.
Podlewałam już gnojówką z gołębi, wrotyczu, pokrzyw, skrzypu, przeżyły to może i banany przeżyją taką im egzotyczną gnojówkę dla odmiany zafunduje

Kurcze może i ja spróbuję tych eksperymentów....w sensie nie doustnie tylko pod rosliny....jak mi czasu starczy, byłaby wcześniej niż z pokrzyw
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Aurelllia 21:56, 05 kwi 2019


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
O gnojówka z bananów - tego jeszcze nie grali Musze spróbowac, bo skórek u mnie sporo
Nad magnolią cmokam - dużaaaaaa i cała w kwiatach
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Nowalijka 22:00, 05 kwi 2019


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
Ja w zeszłym roku kroilam skórki i wkopywałam przy różach. Czytając watek jadłam banana. Namówiłyscie mnie, skórkę odłożyłam
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
kerii 19:54, 07 kwi 2019


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Obfociłam dziś moją glicynię ma trzy lata i trzymam za nią kciuki







____________________
Jola Moja glebo terapia
Aurelllia 19:55, 07 kwi 2019


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Ulallala ale będzie pokaz kwiatowy
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
abiko 19:58, 07 kwi 2019


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8404
I wygląda, że będziesz miała kwiatki jak się patrzy
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
kerii 20:01, 07 kwi 2019


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Nowalijka napisał(a)
Ja w zeszłym roku kroilam skórki i wkopywałam przy różach. Czytając watek jadłam banana. Namówiłyscie mnie, skórkę odłożyłam


A ja skleroza, sadziłam róże i zapomniałam dać im pod korzonki bananka za to je podleje obficie
____________________
Jola Moja glebo terapia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies