Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja glebo terapia

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja glebo terapia

Kamcia 08:41, 09 kwi 2019


Dołączył: 12 lut 2017
Posty: 1017
Paprocie już teraz są piękne

____________________
Kamila Ogrod stewardessy
paradas 10:05, 09 kwi 2019


Dołączył: 03 paź 2018
Posty: 432
Ach te magnolie, zazdroszczę wam wszystkim. W moich funkiach wyrosły krokusy, nie wiem skąd się tam znalazły. Te zdjęcie z paprotkami! Matko jak to pięknie, leśnie wygląda
W ogóle Twoje zdjęcia ogrodu kiedy nie świeci słońce i jest troche ponuro są takie tajemnicze, intrygujące.
Brzoskwinia też piękna, ona jest samopylna?

Czekam na ten sezon, podpinam i pozdrawiam
kerii 18:22, 12 kwi 2019


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Dzisiaj jest wyjątkowo zimny i deszczowy dzień jednak roślinkom to chyba jakoś specjalnie nie przeszkadza, chłoną deszcz i pomimo, że zimno to rosną jak na drożdżach.

Tulipany i szafirki







____________________
Jola Moja glebo terapia
kerii 18:34, 12 kwi 2019


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185







____________________
Jola Moja glebo terapia
anka_ 18:34, 12 kwi 2019


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Cudowna ta fotka. Co to za paprocie- pióropusznik , długosz, ...?

____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
kerii 18:51, 12 kwi 2019


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Kamiennej przybył nowy lokator




Azalia wielokwiatowa Sarina





Podmieniłam jednego klematisa, sąsiadka wyrzuciła a ja przygarnęłam ( chyba niebieski) nie pamiętam ale pewno się niedługo okaże jaki bo ładnie wypuszcza.
Dosadzę tam jeszcze miskanta Memory, na razie stoi sobie w ciepełku w piwnicy. W ogóle jeszcze nie wiem dokładnie jak ale chciała bym tam dosadzić więcej traw. Chodzi za mną taka trawiasta rabata, tylko nie do końca mi się jeszcze koncepcja wyklarowała. Nie bardzo bym chciała rezygnować z tych kamieni ale coś muszę wykombinować może ją powiększę ?

____________________
Jola Moja glebo terapia
kerii 19:13, 12 kwi 2019


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Z tyłu ogrodu, też widać wiosnę







____________________
Jola Moja glebo terapia
kerii 19:27, 12 kwi 2019


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Uwielbiam te trawy



Na wiszącą tu i tam agrowłókninę proszę nie patrzyć to tak na wszelki wypadek roślinki osłonięte jakby miał być mróz





Zamierzam powiększyć a co za tym idzie i zmienić kształt tej rabaty, roślinki już stoją i nabierają mocy urzędowej
Na środku mam zamiar posadzić katalpę a po bokach, tak w nawiązaniu do kulkowanego już jałowca dwa kolejne, które też spróbuję ciąć





____________________
Jola Moja glebo terapia
kerii 20:12, 12 kwi 2019


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Tu też zaszły małe zmiany, znowu ukradłam kawałek trawnika, trochę poprzesadzałam, trochę podosadzałam wszystko jak widać jest w trakcie prac.

W każdym razie plan jest, realizacja trochę się ślimaczy ale na pogodę nie ma mocnych.

Pod płotem pomiędzy tawułą a wierzbą dosadziłam azalię wielokwiatową Mandarin Lights a po drugiej stronie wierzby białą krzewuszkę





Po prawej stronie od magnolii trochę pozmieniałam i dosadziłam trzy hortensje Phantoma, Vanille Fraise i Pink Diamond.
Pomiędzy nimi rosną floksy, marcinki, orliki i takie tam inne co już wcześniej rosły. Są tam dwie piwonie, które będę przesadzać ale to dopiero jak przekwitną, bo liczę że może jednak zakwitną. Na zdobycznym kawałku rosną różowe i białe jeżówki, szałwia i rozplenice



Bezpośrednio pod magnolią w dużej mierze rosną sadzone w tamtym roku liliowce i tam nic nie będę zmieniać tylko w pierwszym rzędzie przed liliowcami mam zamiar żurawki dość ciasno posadzić one tam już rosły ale tak dość rzadko po prostu je posadzę gęściej aby było je widać.

Dalej są hosty i one też nie będą ruszane ewentualnie zastanawiam się nad jeszcze jedną hortensją ale to się jeszcze zobaczy.

Z niecierpliwością będę czekać jak to będzie w lecie wyglądać bo już zaczynam po woli mieć dość tej rabaty, co roku coś na niej grzebie i dalej nie jest to to co bym chciała.


____________________
Jola Moja glebo terapia
kerii 20:22, 12 kwi 2019


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
O wisterii już pisałam, że mi niespodziankę zrobiła kotki są coraz większe





Wypatrzyłam kolejną niespodziankę po wielu latach pierwsze kwiatki pokazały się na hortensji pnącej





____________________
Jola Moja glebo terapia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies