Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja glebo terapia

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja glebo terapia

kerii 17:20, 14 maj 2019


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
U nas pada i pada i końca tego padania nie widać. Dla rośli może to i dobrze ale ja zaczynam powoli mieć tego dość. Na w si nie byłam już ze dwa tygodnie aż się boję co tam zastanę trawę po uszy, i pełno chwastów.
W niedzielę byłam na targach jakiś specjalnie spektakularnych zakupów nie zrobiłam ale cztery trawki przytuliłam
Miskanta Herman mussel i jakiegoś drugiego, którego nazwy nie pamiętam a za cholerę nie mogę odcyfrować co facet na doniczce nabazgrała ,
trzcinnika Karl Foerster,
śmiałka darniowego
jeżówkę Butterfly Kisses,

I stoi sobie to wszystko i czeka aż przestanie padać.



Zresztą nie tylko to zdjęcia ciężko zrobić bo wszędzie jakieś doniczki stoją z czymś co czeka na posadzenie. A czekają, bo moim sposobem kopiłam albo dostałam a teraz szukam miejsca gdzie posadzić

W zachwyt wprawił mnie mój tamaryszek, który w tym roku przeszedł sam siebie, widzę go z kuchni i wygląda bajecznie.



Fotka nie oddaje tego super odcienia spopielałego różu no w kazdym razie wygląda super i pomimo deszczu wyszłam do ogrodu, żeby mu fotki zrobić




Fajny duet tworzą z klonem






____________________
Jola Moja glebo terapia
kerii 17:49, 14 maj 2019


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
A jak już wyszłam na ten deszcz z aparatem no to jeszcze kilka fotek zrobiłam.

Zaczynają kwitnąć azalie i rododendrony. Niestety w tym roku moja żółta strajkuje i wysiliła się tylko na kilka kwiatków




w porównaniu z tamtym rokiem to obraz nędzy i rozpaczy



w tle wspomniane wyżej doniczki to taka mała przymiarka do powiększenia rabaty. Na środku katalpa a po bokach jałowce, które już trochę przystrzygłam. Mają do celowo być podobne do tego dużego wykulkowanego.





____________________
Jola Moja glebo terapia
kerii 18:04, 14 maj 2019


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Żółta strajkuje za to różowy rodek nadrabia za nią





Biała azalia i konwalnik





____________________
Jola Moja glebo terapia
kerii 18:19, 14 maj 2019


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185






____________________
Jola Moja glebo terapia
kerii 18:27, 14 maj 2019


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Tawuły z przodu domagają się cięcia ale pada i nie mogę się doczekać kiedy tuje się zazielenia bo na razie to trochę straszą



Meyer też coś nie może zakwitnąć, czeka na słonko





Wrzośce jeszcze kwitną, chciałam je w tygodniu ciachnąć ale tyle pszczół na nich było zwłaszcza tym białym, że stwierdziłam poczekam jeszcze nie się pasą



____________________
Jola Moja glebo terapia
kerii 19:16, 14 maj 2019


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Resztki tulipanów





Braciszki



I tak sobie jeszcze fuksje z biedronki z trawą posadziłam



I dalej fioletowo biało różowo na balkonie zrobiłam



____________________
Jola Moja glebo terapia
Magleska 19:44, 14 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18419
Jola deszczowy ogród też śliczny -fajnie ,że wyszłaś fotki pocykać pomimo tej okropnej pogody

tamaryszek jest piękny to kolejne drzewko ,które chciałabym mieć -u Sylwii na żywo go obejrzałam i ten kolor ma obłędnie piękny
..Dereń Cousa chyba mi nie przeżył ,bo do tej pory nic nie puścił -więc jakby co ,to w jego miejsce Tamaryszka może wcisnę....

a ja dziś pod kocykiem prawie cały dzień ale bardziej z przymusu antybiotyk itp.
Pozdrawiam z deszczowej zimnej krainy

ps. donice pięknie obsadzone -u mnie nadal bratki -za ładne i żal wymieniać
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
kerii 20:34, 14 maj 2019


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Madzia tamaryszek mnie w tym roku zaskoczył i urzekł swoim wyglądem zwłaszcza, że patrzę na niego codziennie z kuchennego okna

A doniczki częściowo obsadzone na razie tylko te na tarasie, tam nie mam wiosennych kwiatków bo mój sezon tarasowy otwieram przeważnie na początku maja jak już ciepło i mogę część kwiatów z piwnicy wynieść a przed domem i na wejściu nadal królują bratki są takie ładne, że mi na razie szkoda wyrzucić

____________________
Jola Moja glebo terapia
sylwia_slomc... 20:41, 14 maj 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81915
Tamaryszkom chyba posłużyło zeszłoroczne upalne lato i długi sezon, kwiatów zawiązana masa u mnie to samo
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
kerii 20:53, 14 maj 2019


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Sylwia no super jest a aparat nie oddaje tych kolorów. On lubi sucho i piaszczystą ziemię taką jak mam w ogrodzie.
Na wsi mam glinę i tam kilka razy go próbowałam posadzić z marnym efektem. Ostatni jak sadziłam to dałam mu ziemi z domu i niby żyje ale rośnie jak by chciał a nie mógł.
____________________
Jola Moja glebo terapia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies