Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja glebo terapia

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja glebo terapia

Kamcia 13:47, 29 kwi 2019


Dołączył: 12 lut 2017
Posty: 1017
kerii napisał(a)


Zbierają się do życia i rosną jak drożdżarzach znaczy paprocie


No suuper sa. A ja tak Ci ich pozazdroscilam, ze chyba myslami je do mnie przywiodlam, bo kilka dni temu znalazlam na jednej z moich rabat jakies ''samosiejki'' (nawet nie wiem czy paprocie moga sie same rozsiewac ) i bede chciala je przesadzic w jakies lepsze miejsce - tylko jeszcze nie wiem gdzie



____________________
Kamila Ogrod stewardessy
anabuko1 13:52, 29 kwi 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
kerii napisał(a)
Powojnik jakiś taki dziwny kolorek dostał ale to może dlatego, że z piwnicy taki wyrośnięty już z pączkami wyszedł. Myślę, że nowe pączki już normalne fioletowe będą.





Hosty w różnym stadium rozwoju






Ha, haa.. a ja się zastanawiałam czy to ciemiernik czy powojnik.
A to taki powojnik fajnie wybarwiony w ciemności
Moje hosty też w różnej fazie rozwoju
pozdrawiam Jolu
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
kerii 18:44, 30 kwi 2019


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Dziewczyny upolowałam dziś w Biedronce klona Orange Dream tzn,. zachłanna byłam i od razu wzięłam dwa.

Wzrostem może nie powalają na kolana ale cena też mikroskopijna była, coś za coś. A że ja lubię takie prawie od ziarenka więc tadam oto one





Jak to zawsze bywa kupiłam a teraz czytam no i już trafiłam na sprzeczne inf w jednym miejscu pisze, że lubi ziemię zasadową w innym, że lekko kwaśną. I bądź tu mądry i pisz wiersze. Zawsze mi się wydawało, że klony lubią kwaśno.
Na razie puki co dostaną doniczki i ten sezon będą w nich rosnąć i nabierać masy . Muszę dopiero przemyśleć gdzie mają rosnąć. Poza tym takie maleńkie bała bym się, że w zimie zmarzną a tak schowam do piwnicy i będę spokojna.


____________________
Jola Moja glebo terapia
Gosialuk 19:15, 30 kwi 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Ładne
____________________
Gosia Bylinowa łąka
kerii 18:18, 01 maj 2019


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Nie wiem jak u Was ale u mnie polało i to konkretnie, dwa dni prawie non stop. Ze wsi, żeby wyjechać czekaliśmy pół dnia bo mostek był zalany a na ogrodzie w miejscu po basenie oczko wodne mi powstało a zamiast rybek, świeżo posiana trawa pływała. Pewno jeszcze raz trzeba będzie posiać.





Świeżo wyplewiona rabata stoi cała w wodzie




____________________
Jola Moja glebo terapia
kerii 18:28, 01 maj 2019


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Ale tak generalnie to ten deszczyk był potrzebny i skutecznie podlał cały ogród ja tylko trochę jeszcze dolałam gnojówki i mam nadzieję, że wszystko będzie rosło.

Troszkę deszczowych fotek







____________________
Jola Moja glebo terapia
kerii 18:45, 01 maj 2019


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Rajska jabłonka, rośnie w bardzo nieciekawym miejscu, trzy lata temu została prawie podgryziona przez chyba karczownika ale daje rady i kwitnie.



Dzika szałwia chyba





____________________
Jola Moja glebo terapia
kerii 19:36, 01 maj 2019


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185








____________________
Jola Moja glebo terapia
kerii 19:57, 01 maj 2019


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Paprotki co im fotkę zrobię to większe ten deszczyk im bardzo dobrze zrobił.

W tamtym roku sypnęłam między nie nasionka naparstnicy od Sylwii, jak na razie nic nie widać, choć na innej rabacie widziałam mnóstwo wschodzącego czegoś i jest szansa, że to naparstnice bo siałam wszędzie

Oczami wyobraźni już je widzę a do kompletu hortensje a z tyłu pęcherznica diabolo.
Wiem, że na razie nie wygląda to imponująco, zwłaszcza ta trawa przed zryta przez dziki ale mam nadzieję, że zarośnie i będzie ładnie








____________________
Jola Moja glebo terapia
Gosialuk 20:02, 01 maj 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
O faktycznie dolało. Paprociowy zakątek już w tamtym roku mi się spodobał i dumam jak u siebie taki stworzyć.
To kwitnące na niebiesko, to dąbrówka rozłogowa.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies