Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podmiejski ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Podmiejski ogródek

makadamia 14:36, 14 wrz 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Teraz rabata pod ogrodzeniem - niby też na słońcu, ale że tak powiem "od tyłu". Jak ciski urosną, to będzie w cieniu:




Tutaj jest jeszcze jeden wielki bałagan. Będę tu robiła generalne porządki na wiosnę.
Na razie mogę jedynie powiedzieć, że podoba mi się bergenia z trawkami



Tylko - jak widać - mam problem ze stipą: zamiast stać dumnie i powiewać to jakoś się pokłada. A to jej pierwszy rok. Ktoś może zna przyczynę tych fochów?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 14:43, 14 wrz 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Teraz drugi koniec tej rabaty. Bardziej kłopotliwy.


Prawdopodobnie ze względu na bliskość świerka, rośliny tutaj źle rosną. Miskanty - widać na zdjęciu różnicę pomiędzy lewym a prawym, na wiosnę czosnki główkowate też były w tym miejscu dużo mniejsze. Zabrałam w końcu dwie najmarniejsze piwonie i posadziłam na ich miejsce berberysa i rozchodniki.

Bardzo ładnie razem wyglądają, ale boję się, że za rok, dwa okaże się, że mają za mało światła.


przy okazji: rozchodniki bardzo ładnie komponują się również z żurawką od Toszki (chyba palace purple)

(na zdjęciu fajnie wyszły te zawijaski żurawkowe - w rzeczywistości ich nie widać)
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
mrokasia 14:45, 14 wrz 2017


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18136
Mmmm, bergenia z trawką . Odgapię, dobrze? Bo u mnie teraz rosną obok siebie w grupach a chętnie wplotłabym jedno w drugie .

Stipa może ma za mało słońca???

Cieszę się z tych zdjęć - nareszcie mogę się zorientować co i gdzie . A ta bylinowa to urosła jak na drożdżach. Bardzo ładnie wygląda. Ten schowany bukszpan zagra w zimie . Zdumiałam się zawilcem - mówią, że on do cienia a ten na słońcu Ci tak ładnie rośnie? Podlewasz go dużo?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
makadamia 14:59, 14 wrz 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Bergenia z trawkami zgapiona jest od Siakowej i jej należy się uznanie

Ja też się zdumiałam. Posadziłam go w zeszłym roku pod lipami (no bo właśnie - do cienia), to nie dość że zakwitł jednym kwiatkiem, to jeszcze go odwrócił go do mnie tyłem.
Więc go przesadziłam na słońce i mu najwyraźniej pasuje
Nie podlewam go w ogóle, ale u mnie takie mokre lato że nawet trawy mało co podlewałam, a on dodatkowo rośnie pod samą rynną
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
lojalna_ 16:19, 14 wrz 2017


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Ooo.fajne to spotkałam się z tą roślinka w jakimś odcinku Mai zwarta dość wysoka była ))))
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
lojalna_ 16:22, 14 wrz 2017


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Może stipa ma troszkę za mało słońca. Skoro masz ja z BerGenia ) domniemywam ze tam cień ))(
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
18:12, 14 wrz 2017
makadamia napisał(a)


Prawda? Wszystko zupełnie inaczej widać



nigdy tam nie zaglądam, bo z projektowania rabat jestem beznadziejna ale dla Ciebie zajrzę

Asiu a ja w tej kwestii o tobie miałam inne zdanie
18:14, 14 wrz 2017
aaa i dodam, fajny klimacik u ciebie się robi
Magleska 20:28, 14 wrz 2017


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18738
Ten twój kominek jest dla mnie znakiem rozpoznawczym Twojego ogrodu mi się on bardzo podoba pomimo ,że nie do użytku ,to fajny klimat robi
I na pewno zgapię trawę do bergenii .... mam jedną samotną w skalniaku , porozdzielam ją i podsadzę trawą , bo podoba mi się to połączenie
Lubię takie szerokie kadry z ogrodów
Dużego bukszpanu w rabacie nie dostrzegam , busz tam już
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
anna_t 21:14, 14 wrz 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
makadamia napisał(a)


A krawężniki położyłabym teraz na płask i by było dużo ładniej

a wiesz że myślę o tym u siebie, tylko bym je jeszcze przecieła wzdluż zeby tak z 10cm miały. co myślisz?

znowu mi te krawężniki się będą śniły... zaryzykować pozew rozwodowy i molestować M?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies