Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podmiejski ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Podmiejski ogródek

makadamia 09:33, 14 wrz 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
ewedela napisał(a)
Hej makadamia, witam się u Ciebie
Wątek dodaję do zakładek, muszę najpierw przebrnąć przez te zalecone przez Toszkę


Absolutnie!
Te wątki to ogrodnicza biblia
A mój to tylko na potwierdzenie starego porzekadła, że "szewc bez butów chodzi"
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 09:38, 14 wrz 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
AniMa napisał(a)
Asiu czy jam |CIe czasem nie obraziła??? bo mi strasznie głupio po tych moich żalach....
Ajm sorry


Aniu, czyś Ty na głowę upadła? Że się tak uprzejmie zapytam...
Nawet mi to do głowy nie przyszło!

Ale jeśli z jakiegoś powodu czujesz się nieswojo, to możesz w ramach rehabilitacji pokazać szersze kadry z frontu, o które zresztą już się upomniałam na Twoim wątku
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 10:42, 14 wrz 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
No dobra, ponaglana przez Kasię, zmobilizowałam się i zgrałam zdjęcia zrobione przy ostatniej dobrej pogodzie

Ostatnio na paru wątkach pojawiły się zdjęcia z góry, co mi przypomniało, że ja też przecież mam balkon





Pod huśtawką muszę jeszcze dosypać kory.
Docelowo całą powierzchnię ma pokryć bluszcz, chociaż nie wiem, czy teraz, kiedy stoi tam huśtawka i dzieciaki biegają, ten pomysł ma jeszcze rację bytu. Ale kora na pewno się nie sprawdza, a innych pomysłów nie mam.

Widać też wyraźnie, że taras i ścieżka wymagają zmiany i nawet mam pomysł na przerobienie ich, tylko kasy brak
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 10:49, 14 wrz 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Teraz lewa strona:




o ile po prawej stronie linie są położone prawie bez zmian w stosunku do projektu, to tutaj eM zaoszczędził sobie trochę pracy i poukładał po swojemu.
Ale z poziomu to nie rzuca się bardzo w oczy, co stanowi potwierdzenie faktu, że plan planem, a życie idzie swoją drogą, i nie zawsze należy się tym przejmować

Za to podkłady kolejowe zdecydowanie nie pasują do betonowych krawężników i łączenie tych dwóch materiałów to był chyba największy mój błąd. W związku z tym, mam nadzieję, że krawężniki szybko zostaną zasłonięte przez rośliny

Na środkowym zdjęciu widać wyraźnie, że bukszpanom jeszcze trochę brakuje do kul, ale biorąc pod uwagę, jak one wyglądały jeszcze pięć lat temu - i tak szybko im idzie
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
jolanka 10:54, 14 wrz 2017


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16465
makadamia napisał(a)


Jolu - i wzajemnie. Właśnie siedzę u Ciebie w wątku i czytam od samego początku

Ło matko, no to się doigralam
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
makadamia 11:08, 14 wrz 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
No dobra - przyznaję, że lecę po obrazkach - na początku są najlepsze zdjęcia (w sensie: najwięcej widać) i łatwiej mi się zorientować w tych późniejszych, które są staranniej kadrowane
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Kasya 11:16, 14 wrz 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41957
sporo cienia masz czy akurat taka pora ?

trawniczek widac ze wzorowy

podobaja mi sie krawezniki ale nie czuje sie na silach wstawiac u siebie poki co...
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
makadamia 11:26, 14 wrz 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Niestety - tak to najczęściej u mnie wygląda. Taras ma wystawę równo południową, co ma swoje dobre i złe strony.
Te zdjęcia były robione po południu.

Po lewej stronie świerki i tuje zacieniają trawnik prawie do samego zachodu i mam tu dużo mchu.
Ten środkowy kawałek dostaje najwięcej słońca, głównie w południe i najczęściej musi być podlewany - latem lubi podsychać, zwłaszcza w pobliżu świerka.
Ten po lewej, od ulicy jest raczej zacieniony, ale ten cień jest taki bardziej ażurowy, więc więc tutaj trawnik wygląda najlepiej.

A krawężniki położyłabym teraz na płask i by było dużo ładniej
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
iwonkap 11:32, 14 wrz 2017

Dołączył: 02 kwi 2015
Posty: 722
Interesuje mnie drugie foto z góry, ta rabata Masz moze foto aktualne z poziomu trawnika, była bym bardzo wdzięczna.
AniMa 11:41, 14 wrz 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Super górne widoczki - podkłady kolejowe pomaluj mieszanką z mchu - będą ślicznie zieloniutkie po 4 tygodniach - właśnie bawię się tak z kulą pseudo-betonową
Tutaj link
U ciebie w cieniu mech pójdzie szybciutko i się ładnie utrzyma
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies