Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podmiejski ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Podmiejski ogródek

makadamia 12:26, 24 kwi 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
kasiab napisał(a)
Oczywiście że był....u mnie towarzystwo musiałam rozruszać i byłam finalnie najbardziej mokra razem z salonem panele nie spuchły także nie było źle


U nas mąż był prowodyrem

Zana napisał(a)
Super chłopaki. My już ten etap mamy za sobą. Trochę szkoda.


Trochę ciężko było im zrozumieć, że już koniec zabawy. Następnego dnia musiałam skonfiskować pistolety, bo "Jak to? Tylko jeden dzień w roku?! To niesprawiedliwe!"

mrokasia napisał(a)
O raju, ale on do Ciebie podobny!
Mokre dziecko to szczęśliwe dziecko .


Naprawdę? my się nie możemy dopatrzeć w nim podobieństwa do nikogo z rodziny

mikina34 napisał(a)
Oj sama chętnie bym się tak poganiała z sikawką, kiedy to było...
Powtórzę za Kasią: mokre dziecko to szczęśliwe dziecko, co widać na załączonych obrazkach


I brudne! Nie zapominaj o brudnym. Chwilę potem poszli się bawić do piachu
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 12:30, 24 kwi 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Zakrecona napisał(a)
Asia widzę, że Śmigus Dyngus udany


Bardzo

Kawa napisał(a)
ihihih widac te iskierki w oczach -agnecior jak tralala!!


Oj tak. Wczoraj z dziką radością wycinał narysowaną przez siebie czaszkę, opowiadając przy tym, jak to ją pokaże kolegom w przedszkolu i będą straszyć dziewczynki. Czasami się go boimy
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 12:41, 24 kwi 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Poppy napisał(a)


Ah, a moja malpa mahoniowa w tym roku zastrajkowala. Tzn teraz nie wiem, ktora z nas ma focha, ona czy ja Chyba obie, ale ona za to postawila na wzrost w gore a ja wszerz
B lubie zapach mahonii.


Zastrajkowała?! A to wredna rura!
Musisz jej pokazać, kto tu rządzi! Przytnij ją!

Poppy napisał(a)


Ach, myslalam, tzn mialam nadzieje, ze to cos nowego, co sie szybko da przyswoic Stara wiedza to juz inna bajka. Kiedys robilam zdjecia ze specjalnym obiektywem do portretow, on tak slicznie zamglawial tlo, nawet ja, bez zadnej wiedzy, dawalam rade, no ale na taki obiektyw to nie mam kasy, z kolei to cale reczne nastawianie to chyba nie dla mnie. Kiedys sie probowalam nauczyc, ale w przeciwienstwie do Ciebie, nie nauczylam sie niczego za bardzo


Kiedy tą wiedzę da się szybko przyswoić
Dawno temu National Geographic wydał kilka krótkich książek o fotografowaniu. W pierwszej z nich (chyba "kurs fotografii", potem były już tematyczne: dzieci, w podróży, krajobrazy) było zwięźle i jasno wytłumaczone, o co chodzi z tymi wszystkimi przesłonami, ogniskowymi, obiektywami, głębią ostrości itd.

Żeby otrzymać takie rozmyte tło nie potrzebujesz specjalnego obiektywu, chociaż faktycznie: niektóre obiektywy (wąskokątne) lepiej rozmywają tło niż inne (szerokokątne).
Ja też nie używam trybu manualnego - za długo to trwa. Najczęściej używam trybu półautomatycznego, w którym ustawiam tylko wartość przesłony. Im mniejszy numerek przy przesłonie, tym bardziej rozmyte tło. Dodatkowo koryguję naświetlenie.....
Wiesz, co? Znajdź lepiej tą książkę - oni naprawdę lepiej to wszystko tłumaczą niż ja
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 12:49, 24 kwi 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
W każdym razie, wracając do tematów ogrodowych.
Nie było nas przez trzy dni w domu i po powrocie byłam w szoku, ile się zmieniło w ogrodzie przez tak krótki czas
Nawet rozplenice dają nieśmiało znaki, że są gotowe do wyjścia.
Wygląda na to, że proso rózgowate i rutewka kupione w zeszłym roku nie przetrwały zimy. Dam im jeszcze z tydzień dla pewności i będę musiała wyciepać.

Za to adiantum - moja ulubiona paproć - w końcu nadaje się do podziału (bardzo wolno przyrasta)

Poziomka daje nadzieję, że i w tym roku będzie można coś skubnąć

A największy szok to epimedium. Kupowałam je jesienią zeszłego roku, więc tak naprawdę nie widziałam wcześniej ich kwiatów. Jak wyjeżdżałam, to ledwie pąki wystawały z ziemi, a przedwczoraj proszę, jakie urocze kwiatki:
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Kasya 12:52, 24 kwi 2019


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42090
tez mam to epimedium i tez kwitnie, urocze, szkoda ze kwiatki takie pokładające się
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
makadamia 12:57, 24 kwi 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Hakonechloa all gold aż świeci na rabacie:


Serduszki bardzo lubię. Z dawien dawna mam parę sztuk takiej zwykłej nn

a tydzień temu dokupiłam jeszcze dwie sztuki serduszki pięknej:
, która ma śliczne, bardzo delikatne liście i podobno bardzo długo kwitnie.

Nie wiem, czy s. piękna zanika tak jak s. okazała.
Prawdę powiedziawszy, wolałabym. Potrzebuję miejsca na funkie i paprocie
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 12:58, 24 kwi 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Kasya napisał(a)
tez mam to epimedium i tez kwitnie, urocze, szkoda ze kwiatki takie pokładające się


w sensie, że zwisające? to fakt
ale te liście też mi się podobają. zobaczymy, jak sobie będą radzić w ciągu roku.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Zana 12:58, 24 kwi 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Kurcze, to ciekawe co mnie czeka po dwóch tygodniach niebytności na działce?. Mam nadzieję, że same miłe niespodzianki.
Kiedy i jak dzielisz paprocie? Też mam potwora z hostowej do podziału i nie wiem jak się za to zabrać, nigdy nie dzieliłam.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
makadamia 13:01, 24 kwi 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
A skoro mowa o długo kwitnących.
To chyba nawet ta sama roślina

15 marca:

22 kwietnia

ponad miesiąc!
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Kasya 13:05, 24 kwi 2019


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42090
u mnie jeden ciemiernik zakwitl w styczniu, mam fotke z 14.01 i jeszcze kwitnie
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies