Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podmiejski ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Podmiejski ogródek

kasiab 11:13, 19 kwi 2019


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Czuję się uściskana nie śpieszę się z sadzeniem chociaż przyznaje że już coś kupiłam i od razu podzieliłam: molinia ed molinia kg Carex id i runiankę jak zobaczyłam w szkółce to wzięłam na podział... I jeszcze malutka magnolie Susan bo była taka tycia i nikt jej nie chciał... Taką mikro malusieńki badylek
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Makusia 11:14, 19 kwi 2019


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Asia wejdź no do mnie w wolnej chwiluni- dwa pytanka tam specjalnie dla Ciebie zostawione
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
makadamia 11:27, 19 kwi 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
kasiab napisał(a)
Czuję się uściskana nie śpieszę się z sadzeniem chociaż przyznaje że już coś kupiłam i od razu podzieliłam: molinia ed molinia kg Carex id i runiankę jak zobaczyłam w szkółce to wzięłam na podział... I jeszcze malutka magnolie Susan bo była taka tycia i nikt jej nie chciał... Taką mikro malusieńki badylek


A z takiego badylka urośnie ....

Kupowanie "na rozmnożenie" to bardzo dobry pomysł.
Margerytka dzięki bezlitosnemu rozmnażaniu obsadziła swoje hektary
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 11:27, 19 kwi 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Makusia napisał(a)
Asia wejdź no do mnie w wolnej chwiluni- dwa pytanka tam specjalnie dla Ciebie zostawione

Idę
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
kasiab 11:34, 19 kwi 2019


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Wiem wiem biorę z niej przykład
____________________
Kasia - tu na razie jest...
mikina34 11:58, 19 kwi 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Asiu, wiesz może jak korzeni się ambrowiec? W sensie czy szeroko, bo chciałam go przesadzić na miejsce przy studzience wodomierza i zastanawiam się czy w przyszłości korzenie nie będą tego dewastować.
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
kasiab 09:23, 23 kwi 2019


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Asia ja do Ciebie z pytaniem: nastawiłam wczoraj gnojówkę z pokrzywy i wiem że ma być 10% roztwór jak będzie gotowy. Mogę nią podlać tuje i trawy które rozsadzanie?
____________________
Kasia - tu na razie jest...
makadamia 07:52, 24 kwi 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
O matko! Toszka wracaj!

Moniu, nie mam pojęcia jaki system korzeniowy ma ambrowiec; a jak czegoś nie wiem, to się pytam wujka google'a. I wyrzuciło mi dwie strony:
https://www.ogrodowisko.pl/watek/1102-ambrowiec-amerykanski-liquidambar?page=15
https://budujesz.info/artykul/ambrowiec-amerykanski-balsamiczny-wszystko-o-odmianach-pielegnacji-i-zastosowaniu,1276.html

"Ambrowiec charakteryzuje się silnym systemem korzeniowym typu sercowatego z korzeniem palowym. Wytwarza odrosty korzeniowe, choć nie tak liczne, jak w naturalnym środowisku. Ambrowiec balsamiczny ze względu na rozmiary, a także rozbudowany system korzeniowy nie powinien być sadzony za blisko budynku mieszkalnego. "

Podsumowując: koło studzienki bym nie sadziła.

Kasiu, myślę, że jak najbardziej możesz podlać nią i tuje, i te trawy
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
kasiab 08:23, 24 kwi 2019


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Chodzi mi o to czy świeżo po posadzeniu nie zrobię im tzw 'kuku'
____________________
Kasia - tu na razie jest...
mikina34 09:02, 24 kwi 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
makadamia napisał(a)

Moniu, nie mam pojęcia jaki system korzeniowy ma ambrowiec; a jak czegoś nie wiem, to się pytam wujka google'a.

W sumie to niepotrzebnie Ci zawracałam głowę, bo zanim pomyślałam napisałam u Ciebie, potem nareszcie ruszyłam mózgownicą i zapytałam wujka Tak czy siak przesadziłam, jednak w nie aż tak blisko studzienki, mam nadzieję, że nie w przyszłości powinno być problemu. Wszystkie te roszady to wstęp do głównego dania
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies