Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podmiejski ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Podmiejski ogródek

makadamia 14:57, 24 kwi 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
mikina34 napisał(a)
Asia, looknij do mnie, pliiis


MOnia, luknę, obiecuję, ale najwcześniej wieczorem, a najpewniej jutro rano
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 14:59, 24 kwi 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
TAR napisał(a)


alez ja je bardzo lubie....przez chwile kiedy sa okwiecone bo pozniej to nudasy
w sumie jako tło w pozniejszym okresie ostatecznie by sie nadały. chociaz osobiscie lubie drzewka ozdobne caly sezon. ale u mnie to groch z kapusta w ogrodzie

za to rutewki w przeciwienstwie do nieszczesnych jezówek olbrzymy juz porosły z ubieglorocznych sadzonek. slicznosci rosna w słonecznym cieniu wilgotnym i najwyrazniej im jest miodzio. 2 sadzonki wczesniej mialam jak na patelni to marniutkie byly. czekam jeszcze na paprocie, bo tez w poblizu rosna, probowalam im stworzyc takie warunki jak mialy w lesie. powinnam dolozyc tam jeszcze konwalii zamiast nich mam zawilce wielosieczne

proso, rozplenice i czesc "pancernych" miskantów tez nie ruszylo, miniaturowe parzydlo gdzies zaniklo. tak samo sadzcow nie widac ale one rok temu w czerwcu sie dopiero pokazaly. za to w tym roku ostrozki kepy pelna geba zaraz beda kwitły


Rutewka u mnie też w takim półcieniu rośnie, i nawet podlewana była, ale najwyraźniej u mnie jej się nie podoba. Będę musiała zadowolić się liliami

Pokazałabyś trochę tego swojego grochu i kapusty
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
inka74 15:06, 24 kwi 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
ja bym bardziej na suszę co do trawnika postawiła. U mnie po jednym dniu od podlewania już jest pustynia ;( zdjątka świetne. Coraz lepiej ci one wychodzą.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Poppy 15:11, 24 kwi 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
makadamia napisał(a)


.
Ja też nie używam trybu manualnego - za długo to trwa. Najczęściej używam trybu półautomatycznego, w którym ustawiam tylko wartość przesłony. Im mniejszy numerek przy przesłonie, tym bardziej rozmyte tło. Dodatkowo koryguję naświetlenie.....
Wiesz, co? Znajdź lepiej tą książkę - oni naprawdę lepiej to wszystko tłumaczą niż ja


No i wlasnie, jak tylko przeycztalam przeslona, naswietlenie to od razu przestalam rozumiec, co czytam
Wiec sama widzisz
Ale skopiowalam sobie, co napisalas, zerkne na ksiazki, moze jeszcze gdzies sa. Wiem, ze przyjdzie moment, cholera, mam nadzieje, ze przyjdzie, ze sie upre i w koncu cos do mnie dotrze, i pozbede sie blokady. Mysle, ze gdyby nie bylo tych automatow, to juz dawno bym sie nauczyla, chociaz w teorii, haha.

Sliczne masz to epimedium, ja jeszcze nie mam zadnego, no ale skoro bede miala wiecej cienia to chyba sie szybciej zdecyduje na jakies.
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
Poppy 15:18, 24 kwi 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
makadamia napisał(a)
Hakonechloa all gold aż świeci na rabacie:


Serduszki bardzo lubię. Z dawien dawna mam parę sztuk takiej zwykłej nn

a tydzień temu dokupiłam jeszcze dwie sztuki serduszki pięknej:
, która ma śliczne, bardzo delikatne liście i podobno bardzo długo kwitnie.

Nie wiem, czy s. piękna zanika tak jak s. okazała.
Prawdę powiedziawszy, wolałabym. Potrzebuję miejsca na funkie i paprocie

All gold rosnie w sloncu?

A wysiewaja Ci sie te serduszka? bo u Kasi z 'mojej bajki' wyczytalam, ze sieja sie jej na potege, i nabralam ochoty. Ta nowa serduszka (to jest ona czy on? w sumie?) tez fajna.
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
TAR 15:25, 24 kwi 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7290
no wlasnie jakie warunki macie przy hakonkach? tak mnie przywabiaja i by mi w jednym miejscu pasowaly
____________________
Ogrod nad bajorkiem
kasiab 16:03, 24 kwi 2019


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Asia jeszcze zapytamy (a jakże znowu) jak myślisz co ile te wiśnie sadzic od pieńka do pieńka?
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Kokesz 16:56, 24 kwi 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
kasiab napisał(a)
Asia ja do Ciebie z pytaniem: nastawiłam wczoraj gnojówkę z pokrzywy i wiem że ma być 10% roztwór jak będzie gotowy. Mogę nią podlać tuje i trawy które rozsadzanie?


Trawy ponoć lepiej podlewać gnojówką ze skrzypu bo po pokrzywie mogą pokładać.
Ja np miskantów pokrzywą nie podlewam, niższe trawy tak.
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
kasiab 17:16, 24 kwi 2019


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Anda 19:02, 24 kwi 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33371
Kasiu, o Boszsz, toż to prawdziwa plaga. Nie wiem co to. Ptaki tego nie jedzą? Kosy lub szpaki?

Jeśli pryskać to czym prędzej albo Triathlon firmy Compo, albo Careo firmy Substral. Nie wiem co jest dostępne w PL.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies