Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podmiejski ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Podmiejski ogródek

la_estrellita 21:33, 18 kwi 2019


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
Ale ta teoria to się chyba tyczy gleby już zdatnej do użytku. Przekopałam 2t/100m2 i jak miałam piach tak dalej mam. Coś mi to g...o zeżarło przez zimę czy co?
____________________
Agnieszka Gutlandia
makadamia 07:56, 19 kwi 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Agnieszko, u Ciebie ziemia musiała być wyjątkowo "głodna".
Dodatkowo, na swoich piaskach wypraktykowałam, że oprócz obornika dobrze jest dorzucić gliny. Toszka mówiła "ciężkiej ziemi" ale ponieważ chwilowo (mam nadzieję) jej nie ma to się przyznam: ja dorzucałam taką zwykłą, żółtą glinę. Tylko lepsza była taka "przeleżana" a nie świeżo wykopana, bo taka świeża to się maże jak plastelina, a stara się kruszy i łatwiej daje się rozdrobnić i przekopać.
Taki piasek z gliną dużo lepiej trzyma potem wszystkie dobroci. Nie uciekają w dół.

Haniu, to by się w sumie zgadzało: ta rabata ma ze 12 m2 i dałam na nią 2 worki obornika. W worku jest pewnie ze 20 kg (muszę sprawdzić). Niby trochę mniej, niż norma przewiduje, ale ja dorzucam obornika co rok, a nie co dwa

W podziękowaniu tulipki w ostatnich promieniach słońca



____________________
Asia-podmiejski ogrodek
kasiab 08:24, 19 kwi 2019


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Z ochota o oborniku poczytałam i nacieszyłam oczy tulipanami ja dzisiaj jadę po przyczepkę obornika w końcu takiego zleżałego nie mogę się doczekać
____________________
Kasia - tu na razie jest...
makadamia 08:47, 19 kwi 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Super! Zabierasz się za front?

Jeszcze wczorajsze zdjęcia, tym razem z ogrodu rodziców.

Trzmielina ładnie się zgrała z kwiatami mahonii

____________________
Asia-podmiejski ogrodek
kasiab 09:00, 19 kwi 2019


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Asiu front jest przekopany i ten wąski bok ogarnęłam. Teraz przeryje wszystko z obornikiem jeszcze
Trzmielina świetnie wygląda
____________________
Kasia - tu na razie jest...
makadamia 09:44, 19 kwi 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Czyli sadzić zaraz będziesz? A na wątku cisza. Boisz się, że znowu z propozycjami przyjdę?

trzmielina jako tło dla szafirka


i szafirki zostawione kilka lat bez dzielenia
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
kasiab 10:38, 19 kwi 2019


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Nie boje się co to to nie co mam u siebie pisać skoro wolę patrzeć co u Was u mnie mogę pokazywać póki co perz nie wiem czy będę sadzic teraz czy na jesień czy za rok. Na razie robię co mogę żeby moim roślinom było dobrze nie ważne kiedy
____________________
Kasia - tu na razie jest...
kasiab 10:39, 19 kwi 2019


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Szafirki kocham miłością bezwzględną są boskie
Chyba je wolę bardziej niż tulipany (wiem wiem narażam się)
____________________
Kasia - tu na razie jest...
TAR 10:47, 19 kwi 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7488
tez wole szafirki, bo i one mnie lubia, mam jakis nagly wysyp a ostatnio plakalam, ze prawie zadnych a tu bach i wylazlo pole tulipany mi gdzies uciekaja albo nornice wszamaly. w poprzednim ogrodzie ładne byly tylko w jednym sezonie a potem echo zostalo, odpuscilam. stanowczo wole szafirki.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
makadamia 10:52, 19 kwi 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
kasiab napisał(a)
Na razie robię co mogę żeby moim roślinom było dobrze nie ważne kiedy


Kasiu, jakbym mogła, to bym Cię teraz uściskała!
Z Ciebie jest już prawdziwa Ogrodniczka. Nawet jeśli na działce masz jeszcze sam perz.

A z szafirkami wcale nie jesteś sama - powtórzę za Tar: szafirki może drobniejsze, nie są tak imponujące jak tulipany, ale za to duuużo bardziej niezawodne od nich
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies