Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Kasia_CS 10:25, 08 lip 2016


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Jazzy, trawki na pewno beda, tylko docelowo bede chciala je jakos bardziej uporzadkowac, bo nie chce za bardzo robic łąki - chyba ogranicze sie do stipy z czosnkami z takich większych plam, a tak to tylko nizsze wypelniacze.

A jeszcze mi sie przypomniało, ze mam tez pampasowke ale niezbyt widze, zeby miało cos z niej byc
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 21:16, 08 lip 2016


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
A to z dziś
Jeszcze raz jeżówki:



Jakoś tak wyszło, że dalia niemal w identycznym kolorze jak jeżówki

Dalia Paso doble:

____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 21:22, 08 lip 2016


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Takie pogladowe:


A tu wczoraj dosadziłam hortensje obskubane przyniesione przez sasiadke (te 2 dalej, bo na pierwszym planie to moja zeszłoroczna)

I miskancik:
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 21:46, 08 lip 2016


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
No i tak sobie mysle nad tym miejscem - to rabata, która utworzylam z warstw zrywanej darni - bedzie modyfikowana - te kostki są robocze, zeby mi się nie osypywala na poczatku

Pomyslalam, ze mozna by bylo na dole u podstawy posadzic rząd lawendy, a wyzej roze... jeszcze wczoraj roze wydawaly mi się dobrym pomyslem, a teraz juz nie wiem. Jeszcze gdzies tam między pergolą a tą rabatą moze będzie zwiewna rutewka Ale poki co nie udało mi się jej nigdzie stacjarnie kupic. Na pergoli oczywiscie róza, a wokol czerpni tez rozanka.



Jeszcze szersza perspektywa. A "widzicie" tu obwodke z bukszpanow wzdluz kostki?



____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
anbu 21:52, 08 lip 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Kasiu ja nie pomogę w planowaniu, bo ja sama mam problemy ale jeżówki i inne roślinki pochwalę Śliczne Widać, że sprawia Ci to wiele radości
____________________
Ania Ogród Ani :)
jolanka 21:57, 08 lip 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Kasia, hortensje juz tak kwitną

Fajna ta biała pergolka. Kupowałaś ? czy sama robiłaś ? Przymierzam sie do kilku
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Kasia_CS 22:13, 08 lip 2016


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Jolu, pergole kupowane w Casto i malowane przez eMa
Wychodzilo tyle samo co kupienie ich na allegro.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 22:15, 08 lip 2016


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Aniu, dziekuje!! fakt - przyjemnosci z ogrodka ogromne - od tygodnia wrocilam do pracy po prawie 2 latach i po przywitaniu sie i ogarnieciu synka po powrocie do domu lece do ogrodka zobaczyc co slychac
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Zana 22:25, 08 lip 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Kasia_CS napisał(a)
No i tak sobie mysle nad tym miejscem - to rabata, która utworzylam z warstw zrywanej darni - bedzie modyfikowana - te kostki są robocze, zeby mi się nie osypywala na poczatku


Jeszcze szersza perspektywa. A "widzicie" tu obwodke z bukszpanow wzdluz kostki?





Kasiu, nie odniosę się do tego co chcesz tam posadzić (aczkolwiek róże jak najbardziej). Chodzi mi bardziej o kształt rabaty. Kiedy patrzę na te zdjęcia to nasuwa mi się żeby polecieć łukiem od prawej strony pergoli, włączyć ten "nasyp", znowu łukiem do przodu i włączyć tę nową rabatkę z tą wieżą i potem połączyć wszystko z rabatą z białym płotkiem. Chodzi mi o to żeby to wszystko stanowiło całość. I z tyłu za białą wieżą koniecznie zdjąć darń i coś posadzić. Co to już inna kwestia.
Ja nie wiem czy Ty mnie zrozumiesz z tym wywodem, ale kurde nie umiem narysować
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Kasia_CS 22:36, 08 lip 2016


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Chyba wiem, co masz na mysli a z tylu darn zdejme, a na razie rosnie tam miskant Przemysle z tymksztaltem, na razie ta obwodka z kostki jest ptzy pergoli pod katem prostym - jeszcze nie zdecydowalismy czy chcemy tam cos zrobic dla Kuby - jakis hustawke czy jakis plac zabaw, nie wiem.. i wtedy bedzie zalezalo mi na zostawieniu trawnika w tej formie jak jest. Zobaczy się
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies