Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Kasia_CS 00:41, 04 lip 2016


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Teraz muszę pomyslec, jakie odmiany tam wlozyc. Oprocz Queen of sweden myslalam o Artemisie tak wszedzie teraz zachwalanym.

A roze przede wszystkim muzą - byc dlugokwitnące, powtarzające kwitnienie, milo będzie jak by pachnialy Myslę, ze chcialabym tam zrobic kolorystykę rózową od bladawcow, moze kontrast z fuksją? W kazdym razie raczej rozowo... choc rosnie tam roza wielkokwiatowa czerwona... ale cos z nią się pomyśli
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Zana 06:55, 04 lip 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Ale kwiatowo się u Ciebie robi. Żółta hosta mi się podoba też bardzo. Nie mam mieczyków, a tak je lubię. Przynajmniej u Ciebie sobie popatrzę. I nowa różanka będzie! Wiem, jaki to ból wybrać róże, ciężko się zdecydować na wybór spośród tylu pięknych odmian. Ciekawe jakie posadzisz.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Kasya 06:57, 04 lip 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41755
patrze i porownuje...mieczyki..u mnie same liscie
phantom tez jeszcz enie pokazuje kwiatkow, liatry male paczki, odetka ani mysli

a te rozyczki to chcesz jakies niskie rabatowki ? bardziej wyprostowane czy takie o wiotkich pedach, rozlozyste ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Kasia_CS 07:28, 04 lip 2016


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Aniu, naciesz oczy mieczykami ja uwielbiam, a najbardziej białe, tylko nie wiem czy z zeszlorocznych przechowanych w garazu cebul zakwitną-to byl moj pierwszy raz z zimowaniem czegokolwiek

A za cholere z roz nie wiem jeszcze jakie oprocz tego, ze chciabym pietrowo.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 07:47, 04 lip 2016


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Kasiu, to kilka roślinek nam się pokrywa, może Kasie już tak mają a moja odetka to tylko biala sztuk jeden zaczela, u drugiej cisza, a rozowe tez tylko w pakach. W ogole to nie wiedzialam, ze odętka jakies rozlogi (czy tam cos ) puszcza i juz miałam chwasciora rwac a tu widze, ze on odetkowy taki

A co do róż, tak jak Ani napisalam-pietrowo. Jakies rabatowki pewnie, potem parkowe. Moze jak to nabierze ksztaltu, to jeszcze zrobie jakis luk nad tym wszystkim i trzasne pnącą. Tylko może się okazać, ze to za duzo, wiec najpierw dolne piętro.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
anbu 09:36, 04 lip 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Ślicznie kwiatowo w tym wątku
____________________
Ania Ogród Ani :)
L00zak 21:34, 04 lip 2016


Dołączył: 23 cze 2015
Posty: 2521
coraz więcej zdjęć, oddają nastrój.
Róże ostatnio ten temat przewijany, mnie pasują białe i jasnoróżowe, dlatego takie wybrałem
____________________
Michał Czy facetowi uda się wyczarować ogród marzeń?
Kasia_CS 22:06, 04 lip 2016


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
L00zak napisał(a)
coraz więcej zdjęć, oddają nastrój.
Róże ostatnio ten temat przewijany, mnie pasują białe i jasnoróżowe, dlatego takie wybrałem


Michał, no staram się jak mogę Teraz kiedy się zaczełam rozpędzać to muszę przystopować, bo zaczęłam w lipcu pracę - koniec macierzyńskiego i urlopu zaległego... Już nie ma południowego buszowania po ogrodzie, nawet jeśli był to najgorętszy dzień pod słońcem, to byłam na dworze i ja, gdy dziecię spało...

Ale od czego są weekendy W końcu Ty to wiesz najlepiej, weekendowy pracusiu

____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
jolanka 22:28, 04 lip 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Kasia_CS napisał(a)
Aniu, naciesz oczy mieczykami ja uwielbiam, a najbardziej białe, tylko nie wiem czy z zeszlorocznych przechowanych w garazu cebul zakwitną-to byl moj pierwszy raz z zimowaniem czegokolwiek

A za cholere z roz nie wiem jeszcze jakie oprocz tego, ze chciabym pietrowo.


Ja też lubie mieczyki ale w tym roku zmarnowąłam cebule - zapomnialam o nich Teraz nie nadają sie oczywiście do uzytku. Trudno.

Róże najpierw oglądałam w katalogu, potem na stronach producentów, a potem i tak kupiłam to, co w danej chwili mi sie spodobało. Dopiero teraz widzę które do siebie pasują, a które nie. Przewspaniałe ogrody różane mają dziewczyny z Ogrodowiska, teraz widzę je w calości i mogę dopasowywać
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Kasia_CS 22:36, 04 lip 2016


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Jola, ja przepadłam w temacie Zagajanki... nie dość, że mnóstwo róż, to jeszcze tak pięknie sfotografowane, opisane.. Będę się musiała trochę usmiechnąć do Janki, jak będę się zblizać do wyboru odmian
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies