Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Kasia_CS 21:19, 11 lip 2016


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Nicol, dzięki za odwiedzinki!!

Ekran z cisa brzmi super, tylko na razie mam małe dziecko, które wszystko pozera, co tylko mu wpadnie w łapki... a cisy mogą tu się okazać niebezpieczne póki co. Ogólnie to dobrze byłoby ją zasłonić (choć nie wiem, czy mogę w sumie..) I nawet tak sobie myślałam co by tam dać z rozami, zeby na ich tle się wybijały.

Drzewko pewnie, że bym chciała! Ale też realnie patrząc ciężko, bo to ogrodek na garazu z 30cm ziemi... i jak Hakuro sobie żyje, to obawiam się, ze inne drzewka mogą miec problem. Choc oczywiscie podobają mi sie np. klony... i pare innych też by się znalazło
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 21:21, 11 lip 2016


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Toszka napisał(a)


Nie wiem czemu ale intuicyjnie pasuje mi do ciebie angielski ogród w formalnych (strzyżonych, geometrycznych) ramach... cos jak "ogród dla roślin o mocnych nerwach"


Ostatnio wpadłam na ten wątek i sam tytul jest stworzony dla mojego garazowego ogrodka !! Tylko trochę tam tych stron jest i się gubię, bo jednoczesnie chce czytac kilka tematow i juz nie wiem co gdzie.. muszę tam wrocic!

Dziś od rana z kolei z doskoku jestem sobie u Madzenki i się zachwycam...

No ale tak jest, ze im dluzej jestem na forum, tym bardziej chyba dojrzewam do formalnych ogrodow/ Ostatnio bylam w poczdamie i zwiedzalismy sobie park Sans souci... Troche fajnych strzyzonych fom bylo i tak sobie wymarzylam np coś takiego przy tej czerpni.


A z drugiej strony sobie mysle, czy to nie przerost formy nad trescia, taki ogrodek przyblokowy w takiej odslonie.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 21:24, 11 lip 2016


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
jazzy napisał(a)
O tak! Albo zapomniany już Ogród Leny http://www.ogrodowisko.pl/watek/809-ogrod-leny?page=217


Oo dziękuje! Nie ma to jak doswiadczone forumowiczki sprawnie poruszajace sie nawet w zapomnianych tematach

Ja naprawdę bym chciala tak wchlonać temat po temacie i jeszcze pamietac co gdzie przeczytalam ALe inspiracji jest mnóstwo!
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
jazzy 21:52, 11 lip 2016


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
Kasia_CS napisał(a)

...

A z drugiej strony sobie mysle, czy to nie przerost formy nad trescia, taki ogrodek przyblokowy w takiej odslonie.
Dlatego trzeba by troszku pomieszać style - coś na zasadzie nowoczesny ogród angielski Nie trzeba od razu robić ogrodów wersalskich
Taki nowoczesny busz jak u Marzeny też byłby super u Ciebie. Z drzew musisz poszukać takie o płytkim systemie korzeniowym, np. magnolie taki mają

Ale poczekaj, Ty masz cały ogród nad garażem? Czy jest fragment bez garażu?
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
Kasia_CS 22:30, 11 lip 2016


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Jazzy, bez garazu jest nieduzy prostokąt, gdzie rosną 3 drzewa posadzone przez dewelopera i kawalek trawnika obok furtki i ciezko tam w sumie coś dosadzic... Choc magnolia bardzo mnie kusi, a jeszcze jak ma system płytki to juz w ogole!! U Justyny z watku Mój zielony świat jest taka piękna biala...

No tyle, ze pod trawa jest warstwa ziemi, potem agrowloknina i chamski piach... nie wiem jak głęboko, bo az tak gleboko nie kopalam w tym rejonie niepodgarazowanym.

No Madżenkowy busz fajowy.

No i z traw widze, ze oprocz stipy to mi sie sesleria podobuje
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Zana 07:44, 12 lip 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Kasia_CS napisał(a)
Ania, o to chodziło?

NIe smiac się z kunsztu paintowego... Po lewej stan obecny, po prawej Twoja propozycja?


Kasiu ja na obu tych rysunkach widzę połączone te rabaty w całość, tylko na lewym w liniach prostych a na prawym w łukach. Ale generalnie o coś takiego mi chodziło. A i górki nasypowej nie rób, zrób na równo z pozostałą częścią.
Ogród dla roślin o mocnych nerwach jest super, swego czasu przeczytałam od deski do deski.

A wieżę obsadzić może wąziutkimi cisami, fastigiata chyba?
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Kasia_CS 21:01, 14 lip 2016


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Ale to po lewej to stan obecny jest, tylko jeszcze nieobsadzony mowisz, ze górkę zlikwidowac? Na razie to się ma "przerobic", bo to głównie dla ziemi darniowej usypane. Potem pojawil się pomysl na rabate podwyższona skoro sie juz usypalo, ale bez musu jakiegos

____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 21:05, 14 lip 2016


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
A ja coraz bardziej dojrzewam do ogrodu formalnego, tylko nie wiem czy starczy na to samozaparcia i kasy tzn mozna wszystko niby w czasie rozciagnac i sie da.

Tzn niby formalny, ale taki troche miks, zeby nie bylo zbyt pod linijke, zresztą nawet bym tak nie umiala tego utrzymac.

Dziś zerknelam na ceny cisow w ogrodniczym i byly te hicsii, czy jak im tam po 50zl.. to normalna cena?! Bo trochę mnie scielo
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Toszka 21:34, 14 lip 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
zależy jaka sadzonka - na drugi raz rób zdjęcia. Cis jest drogi bo bardzo trudno i długo się ukorzenia. A jeśli z nasion to dopiero po trzecim roku zaczyna przyrastać niesmiało. Tu tkwi sekret ceny cisa. Wysokie koszty produkcji i wysoka cena w sklepie.

Przy dziecku nie bierz Hicksii a Hillii (odmiana męska, czyli nie owocuje)
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
jolanka 21:42, 14 lip 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Kasia_CS napisał(a)
A ja coraz bardziej dojrzewam do ogrodu formalnego, tylko nie wiem czy starczy na to samozaparcia i kasy tzn mozna wszystko niby w czasie rozciagnac i sie da.

Tzn niby formalny, ale taki troche miks, zeby nie bylo zbyt pod linijke, zresztą nawet bym tak nie umiala tego utrzymac.

Dziś zerknelam na ceny cisow w ogrodniczym i byly te hicsii, czy jak im tam po 50zl.. to normalna cena?! Bo trochę mnie scielo


Kasia ja kupowalam cisy wys 90-100 cm po 15 zł Jak chcesz podam namiar
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies