Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Kasia_CS 08:12, 11 paź 2017


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
A tak w ogóle to co sądzicie o stożkach posadzonych w tym miejscu na szczytach? Tu mnie kusi najbardziej...


Czy lepiej dać je gdzieś na rabatę po tej stronie (tej kulki pod hakuro tam nie posadziłam). Myślałam, że chyba raczjj tu tą kulkę bukszpanową gdzieś wepchnę, tylko nie wiem, w którym miejscu jeszcze

rzeczona kulka
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Assad 08:14, 11 paź 2017

Dołączył: 10 paź 2017
Posty: 1
Piękny ogródek, zazdroszczę.
___
jak zrozumieć kobietę
Kasia_CS 15:23, 11 paź 2017


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Dziękuję Assad - ale Twój podpis to coś nie bardzo ogrodniczy... ?


____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 15:49, 11 paź 2017


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
A ja własnie rozkminiam ostatecznie gdzie posadzę zamówione róże i chyba mi się wyklarowało już na 95% Jedna z zamówionych wypada z różanki, bo tak po przemyśleniu wydaje mi się, że nie pasuje do reszty kolorystycznie i wymiarowo. Pójdzie w okolice Cinderelli

No i druga sprawa - rozmyślam gdzie dać jakie cebule - stwierdziłam, że między krzaki lawendy rosnące w szpalerze dam czosnki Purple sensation - oj przydałyby mi się jeszcze ze 2 paczuszki - może L zrobi jeszcze jakiś rzut wyprzedażowy.

Purple prince chyba dam na front różanki

Exotic emperor chciałabym dobrze widzieć, więc albo zawędrują na najbliższą rabatkę z kulkową tujką formowaną, albo na brzeg rabaty z szałwiami...

Ciekawa jestem jak zachowają się cebule, które zostały w ziemi.. czy coś jeszcze zakwitnie. Liczę na vab Eijk - one ponoć nie zanikają.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Gosiek33 07:15, 12 paź 2017


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Sadź cebulowe tak by po ich przekwitnięciu nie drażniły zasychające liście. Dobrze sprawdzają się pod krzewami... chyba, że wykopujesz po kwitnieniu i spisujesz je na straty.
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Kasia_CS 08:03, 12 paź 2017


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Jeśli posadzę te stożki w rogach różanki, to pewnie zrobię między nimi i obwódkę, wtedy liście tulipanów będą docelowo ukryte

W innych miejscach będzie pewnie cięzej (tym bardziej, że obwódki jeszcze brak, bo u mnie nie ma krzewów a byiny pewnie nie zdążą ruszyć
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 08:04, 12 paź 2017


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
A tak swoją drogą, to na niską obwódkę taką ok 20 cm wysokości jaka odmiana cisa będzie najlepsza?
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
natka098 09:33, 12 paź 2017


Dołączył: 12 cze 2016
Posty: 1795
Jak poradzisz te cisy tak to będzie fajnie elegancko. Ja zastanawiam też się nad obwódką cisową, bo bukszpany które mam chorują mi. Daje im szansę jeszcze jeden sezon, jak się nie ogarnąć to aut będzie.
____________________
Natalia - Mój zakątek
Kasia_CS 15:39, 12 paź 2017


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Natka, u mnie buksy raczej zdrowe, ale ja mam ich mało i dostałam je od mamy eMa, możliwe, ze sama hodowała. A swoje ma zdrowiuteńkie. MOże uda mi się capnąć jeszcze trochę gałązek i spróbuję ukorzenić. choć dość slabo mi to wychodzi
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 15:41, 12 paź 2017


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
ja dziś zrobiłam mały objazd po okolicznych ogrodniczych i patrzcie jakie zawilce wysokaśne! Śliczne Nazywają się Andrea Atkinson. Obok niewysoki miskant, ale wydać, ze zawilcr słusznego wzrostu

____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies