Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Anda 16:04, 26 mar 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33507
Kasia_CS napisał(a)
Ewa, myślisz, że już teraz to mogę zrobić czy jeszcze poczekać na "wiośniejszą" wiosnę ?


Myślę że możesz. U Was co prawda zimniej, ale poniżej -5 chyba nie masz?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kasia_CS 17:09, 26 mar 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Agania napisał(a)
OOO...czytam, że mamuśką będziesz od nowa

Moje ciemierniki w doniczkach wyglądają tak samo, mus je ciachnąć, ja swoje wyrzucę, czytałam na donicy, że jednoroczne, zresztą mojej ziemi nie lubią...
ja też ruszyłam w ogrodzie z pracami wczoraj było wyjątkowo ciepło i słonecznie


Będę, będę, młoda się rozpycha na potęgę ostatnio wczoraj był idealny dzień do pracy
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 17:17, 26 mar 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Magleska napisał(a)
moje buksy nadal rozczochrane .....nadal nie mam nożyc biurowych też nie mam
oszczędzaj się na końcówce pracusiu


Chyba jeszcze jest czas na cięcie, więc specjalnie do casto pojechałam, bo mają całkiem dorodne buksy, co na małe kulki da radę ciachnąć po 11zl, ale w końcu się rozmyslilam, bo nie były dobrze przekorzenione w doniczce. Co prawda zdążyły już trochę korzeni wypuścić w tej donicy, ale po doświadczeniu z cisem stozkiem jestem ostrożniejsza..

Uważam, uważam i dziś odpoczywam po małym spacerku z dzieciem
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 17:19, 26 mar 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Anda napisał(a)


Myślę że możesz. U Was co prawda zimniej, ale poniżej -5 chyba nie masz?


Wczoraj zrobiłam przymiarkę, ale spasowałam. Trzeba ciachnąć go mega konkretnie a po sekator mi się już nie chciało iść - wewnątrz miał grube pędy
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 17:31, 26 mar 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Dziś wybrałam się tez do centrum ogrodniczego podpytać o magnolię i świdośliwę. Były nawet wielopniowe ładnie rozkrzewione takie ok 170cm, ale nie lamarckie tylko glenform. Muszę poczytać.. wolałabym wyższe, ale jeszcze będzie dostawa to pomyslę.. zrodlo pięknych Śś Lindsay i Ren daleko i transport się słabo kalkuluje niestety przy jednej sztuce, choć pewnie byłyby najdorodniejsze..
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
jolanka 17:34, 26 mar 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Kasia_CS napisał(a)
Dziś wybrałam się tez do centrum ogrodniczego podpytać o magnolię i świdośliwę. Były nawet wielopniowe ładnie rozkrzewione takie ok 170cm, ale nie lamarckie tylko glenform. Muszę poczytać.. wolałabym wyższe, ale jeszcze będzie dostawa to pomyslę.. zrodlo pięknych Śś Lindsay i Ren daleko i transport się słabo kalkuluje niestety przy jednej sztuce, choć pewnie byłyby najdorodniejsze..

A gdzie byłaś?
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Kasia_CS 17:39, 26 mar 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Na Glebockiej (to takie najbliższe centrum ogrodnicze obok mnie), tyle, że to nie szkółka.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 20:46, 26 mar 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
No dobra, ŚŚ glenform jednak za niska rośnie.. No i słabo owocuje, więc bie ma co się rzucać
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
DorKa 08:00, 27 mar 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Słoneczko przesyłam w ten paskudny dzień
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Kasia_CS 09:10, 27 mar 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Dzięki Dorka, wzajemnie! faktycznie, dzień dziś mega smętny

W dodatku wrony mi kradną stipę na gniazda haha! Nie wiedzą, że chce ją ciąć dopiero po świętach?!
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies