Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Kasia_CS 23:50, 19 kwi 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
BKosimkArt napisał(a)
Kasiu pięknie!


Dzięki Basiu :* a poza tym melduję, że idąc Twym tropem kupiłam szerokie słomki, żeby tulipany pooznaczać
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 23:54, 19 kwi 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
_Martini_ napisał(a)
O, i ja się e tym roku przerzucam z surfinii na pelasie. Pierwszy raz będę miała.
U mnie różnica 3 lata i odmienna płeć i jest baaardzo różnie, a zmiany nastrojów następują w ciągu jednej chwili. Już nawet nie ingeruję.


Jeszcze nad tymi million bells myślę białymi, ale trzeba skubac im te przekwitnięte kwiatuszki... chociaż tez obficie kwitną, a to kusi u mnie się jeszcze nie pokazały w ogrodniczym.

Dzieci to wielka zagadka
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 23:57, 19 kwi 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
mrokasia napisał(a)
No więc pelargonie to żelazne kwiaty są, ciężko je zamordować. Białe bardzo lubię, albo takie mocno różowe . Też muszę nabyć.


No to szukaj kochana, im szybciej kupisz, tym szybciej będą Cię cieszyć za oknem
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Johanka77 07:15, 20 kwi 2018


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Pelargonie mam od 20 lat zawsze i wszędzie... na balkonie to był mój ogródek, ale teraz też nie ma lata bez nich. Staram się tylko nie stawiać na oknie bo mi żwirek zasypią kwieciem.

Surfinie miałam do tej pory raz, jedną w ubiegłym roku. Nie przepadam, bo mi malwy przypominają. A malw nie cierpię...
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
kasja83 07:53, 20 kwi 2018


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Kasia_CS napisał(a)
Melduję, że dziś to raczej odpoczywanko zaliczyłam ogrodowe Zjedliśmy z małżem spaghetti na świeżym powietrzu, zawiązaliśmy sadelko na kanapie, łacznie z małą drzemką na świeżym powietrzu No ale żeby tak totalnie bez typowo ogrodowych akcentów nie było, to kupiłam 3 białe pelargonie i jutro je pewnie do donicy posadzę

Kanny z 1 sadzenia wyłażą powoli, ale póki co to są w domku - choć za dnia jak nie zapomnę to wystawiam na zewnątrz

Fajna sprawa Ja zaliczyłam niedzielną drzemkę na tarasie-co mi się rzadko zdarza-ale słoneczko tak świeciło i grzało. Nie ma co ukrywać-pogoda nas teraz rozpieszcza.
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
DorKa 08:28, 20 kwi 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Kasia_CS napisał(a)


Ładnie by u Ciebie obwódka na tych łukach wyglądała a może na próbę sobie na tej podokiennej zrób? Ja ciągle się gryzę z myślami, czy jak dam obwódkę, to czy potem trawki zza niej będą ładnie wystawać, czy strzał w kolano i powinnam zostawić jakieś odcinki bez buksów a z obwódką trawiastą.


eureka dzięki Kasiu! To jest świetny pomysł !Mała rabatka , mało roboty i efekt szybko zobaczę
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Annak 08:48, 20 kwi 2018


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
Czytam o pelargoniach i surfiniach. Potrzebuję mocno wiszące kwiatki, aby zasłonić rurki od studni, a ponieważ się nie znam to mam pytanie: surfinie, czy pelargonie w doniczkach? Jest tylko jeden problem: musi im wystarczyć podlewanie weekendowe, bo tylko wtedy bywam na działce. Które są dłuższe i bardziej gęste?
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
Kasia_CS 10:25, 20 kwi 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
kasja83 napisał(a)

Fajna sprawa Ja zaliczyłam niedzielną drzemkę na tarasie-co mi się rzadko zdarza-ale słoneczko tak świeciło i grzało. Nie ma co ukrywać-pogoda nas teraz rozpieszcza.


Oj tak.. ja też tak wczoraj błogo na tej kanapce odpłynęłam, a dziś wreszcie coś uda mi się porobić, bo dzieć do dziadków właśnie został wyekspediowany
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 10:27, 20 kwi 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Johanka77 napisał(a)
Pelargonie mam od 20 lat zawsze i wszędzie... na balkonie to był mój ogródek, ale teraz też nie ma lata bez nich. Staram się tylko nie stawiać na oknie bo mi żwirek zasypią kwieciem.

Surfinie miałam do tej pory raz, jedną w ubiegłym roku. Nie przepadam, bo mi malwy przypominają. A malw nie cierpię...


Malwy? No w sumie ksztalt kwiatów mają zbliżony - ale te drobniutkie million bells to nawet spoko są A widziałaś pełne malwy? te to są całkiem całkiem - za tymi zwykłymi też nie szaleję
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 10:29, 20 kwi 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
DorKa napisał(a)


eureka dzięki Kasiu! To jest świetny pomysł !Mała rabatka , mało roboty i efekt szybko zobaczę


hihi, cieszę się, że mogłam podsunąć jakiś realny pomysł jeszcze tak po cichutku sobie myślałam, że jakby tak ta ścieżka na taras sobie szła w obwódce z bukszpanów też mogłoby być fajne, ale sobie przypomniałam ile to by przyniosło problemów z koszeniem i ogólnym takim ciągiem w trawniku.. choć efekt mógłby być fajny - tylko nie wiem, czy pasowałby do całości chyba nie
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies