Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

mrokasia 10:30, 20 kwi 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Annak napisał(a)
Czytam o pelargoniach i surfiniach. Potrzebuję mocno wiszące kwiatki, aby zasłonić rurki od studni, a ponieważ się nie znam to mam pytanie: surfinie, czy pelargonie w doniczkach? Jest tylko jeden problem: musi im wystarczyć podlewanie weekendowe, bo tylko wtedy bywam na działce. Które są dłuższe i bardziej gęste?


Surfinie nie wytrzymają - w czasie upałów to i dwa razy dziennie trzeba je podlewać. No i osuwać przekwitające kwiaty.
Jak chcesz coś mocno zwisającego to pomyśl może o bacopie. Szybko rośnie, obsypuje się drobnymi białymi albo lawendowymi kwiatkami i wytrzymuje przesuszanie.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 10:31, 20 kwi 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Kasia - super relaksik .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Kasia_CS 10:36, 20 kwi 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Annak napisał(a)
Czytam o pelargoniach i surfiniach. Potrzebuję mocno wiszące kwiatki, aby zasłonić rurki od studni, a ponieważ się nie znam to mam pytanie: surfinie, czy pelargonie w doniczkach? Jest tylko jeden problem: musi im wystarczyć podlewanie weekendowe, bo tylko wtedy bywam na działce. Które są dłuższe i bardziej gęste?


Aniu, ja mam slabe doświadczenie z doniczkowymi roślinami tego typu - ale z tych dwóch to raczej poradzą sobie pelargonie - surfinie chyba gorzej znoszą zasuszenie poza tym wymagają dodatkowych prac typu usuwanie kwiatków (dla lepszego kwitnienia). A to jest mocno nasłonecznione miejsce? Jeszcze możesz się pokusić o dodanie do ziemi jakiegoś hydrożelu - widziałam takie w saszetkach za kilka złociszy, mogłoby to pomóc w utrzymaniu wilgoci na resztę tygodnia, kiedy rośliny nie mają co liczyć na podlewanko Najlepiej jak u siebie pokażesz to miejsce, bo nie bardzo mogę sobie zwizualizować rurki przy studni do zasłonięcia
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 10:37, 20 kwi 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
mrokasia napisał(a)


Surfinie nie wytrzymają - w czasie upałów to i dwa razy dziennie trzeba je podlewać. No i osuwać przekwitające kwiaty.
Jak chcesz coś mocno zwisającego to pomyśl może o bacopie. Szybko rośnie, obsypuje się drobnymi białymi albo lawendowymi kwiatkami i wytrzymuje przesuszanie.


O widzisz, nie zauważyłam, że już odpisałaś Ani
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
DorKa 10:41, 20 kwi 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Kasia_CS napisał(a)


hihi, cieszę się, że mogłam podsunąć jakiś realny pomysł jeszcze tak po cichutku sobie myślałam, że jakby tak ta ścieżka na taras sobie szła w obwódce z bukszpanów też mogłoby być fajne, ale sobie przypomniałam ile to by przyniosło problemów z koszeniem i ogólnym takim ciągiem w trawniku.. choć efekt mógłby być fajny - tylko nie wiem, czy pasowałby do całości chyba nie
wszelkie pomysły mile widziane Kasia ja póki co muszę ogarnąć szkielet ogrodu dlatego moje myślenie jest dość ukierunkowane ale jak przyjdzie czas na ozdoby to pomyślę Dzięki raz jeszze
____________________
Dorka Zakręcony ogród
mrokasia 10:42, 20 kwi 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Kasia_CS napisał(a)


O widzisz, nie zauważyłam, że już odpisałaś Ani


Ale Twój pomysł z hydrożelem - genialny!!!
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Kasia_CS 10:51, 20 kwi 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
DorKa napisał(a)
wszelkie pomysły mile widziane Kasia ja póki co muszę ogarnąć szkielet ogrodu dlatego moje myślenie jest dość ukierunkowane ale jak przyjdzie czas na ozdoby to pomyślę Dzięki raz jeszze


Cała przyjemność... Mua :*

mrokasia napisał(a)


Ale Twój pomysł z hydrożelem - genialny!!!


Ja sobie kupilam właśnie takie 2 małe 10g saszetki i chyba przetestuję temat, bo nie zawsze mi podlewanie wychodzi
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
DorKa 10:58, 20 kwi 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
a ja co roku obiecuje sobie nigdy więcej surfinii ( za dużo zachodu z nimi ) i co co ? Co roku się skuszę Pelargonie jak dla mnie pancerne rośliny.
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Annak 12:47, 20 kwi 2018


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
Dzięki Kasiu i Kasiu Jutro zrobię zdj tych rurek, bo nie wiem, jak inaczej to coś nazwać. Obejrzę bacopę, bo nie znam. Myślałam o surfiniach, bo pelargonię nie bardzo lubię. Może dobrym rozwiązaniem będzie ten żel
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
Makusia 13:08, 20 kwi 2018


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Ale słoneczne, piękne fotosiki! Super pozytywnie u Ciebie, jakoś optymizm bije z każdego kąta
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies