Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

BKosimkArt 06:58, 24 kwi 2018


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
A przy okazji pięknie się robi u Ciebie?? Cudne tulipany!
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
Kasia_CS 07:01, 24 kwi 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
lindsay80 napisał(a)
mam takie same spostrzeżenia co do tulipanów - VE mają czerwieńszy kolor niż rok temu, a EE ładniejsze w cieniu niz na pełnym słońcu.

U mnie dziś wreszcie popadało, bo już była masakryczna susza.

Ja chyba w przyszłym sezonie podosadzam tulipany w te półcieniste miejsca, bo dłużej się nacieszę cebulowymi

Popadalo i u mnie w końcu! Ze dwie godziny deszczu były, co mnie mega cieszy, bo wczoraj i przedwczoraj udalo mi się parę roślinek podzielić podlewanie, podlewaniem, ale "namoczenie całej" ziemi wokół bardzo cenne
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 07:11, 24 kwi 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
lindsay80 napisał(a)
bratki Ci się na bank wysieją.
Jesteś mistrzynią w upychaniu tulipanów, taki mały ogród, a tyle ich nasadziłaś, efekt wow!


Tulipany wyjątkowo jesienią przemyslalam, a przynajmniej częściowo- te, które mam w większych grupach resztę upychalam jak leciało w większości w doniczkach, bo są wymieszane albo miały mniejsze cebulki. Tylko muszę pooznaczać odmiany
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 07:25, 24 kwi 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Zana napisał(a)
Tyyyyle zdjęć. Nie zajrzałam do moich peonii czy już pączkują. Z różami to jestem w szoku, że u Ciebie już się zbierają do kwitnienia. U mnie co poniektóre to dopiero liście puszczają. Tulipany piękne, nacieszę oczy u Was, bo u mnie mało a na dodatek pomylone.


Aniu, bo u mnie dużo więcej słonka jednak.. gdzie mi do Twoich klimatycznych drzew! Ale powiem Ci, ze i u mnie róże na bardzo różnych etapach. Tylko LO i Stefanie baronin z pąkiem, a reszta z mniejszym lub większym ulistnieniem

Na tulipany zapraszam
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 07:30, 24 kwi 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
BKosimkArt napisał(a)
Kasiu, Twoja ŚŚ ma liście?? U mnie wszystkie coś zjada... i nie wiem co, czy to możliwe żeby ptaki zjadały??


Basiu, wczoraj nawet przy okazji robienia zdjęć podeszłam do mojej ŚŚ, bo właśnie przeczytałam u Ciebie, ze liście Ci się zdematerializowały.. u mnie są (poki co )

Ptaków bym nie podejrzewała, ale wczoraj przyłapałam na agreście juz milion zielonych gąsieniczek-tych co do zera krzak z liści ogołacają.. może u Cięte też się pojawiły? Tyle, że ŚŚ nie jest tak ulistniona mocno, więc szybko się uporaly i sobie poszły zanim którąkolwiek dostrzegłaś? A pod samym krzakiem liście nie leżą?

BKosimkArt napisał(a)
A przy okazji pięknie się robi u Ciebie?? Cudne tulipany!


Dziękuję pięknie!!! :*
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
BKosimkArt 08:04, 24 kwi 2018


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Ale to dziwne właśnie jest że na niższych gałęziach są liście... :/
I nie wiem teraz czy ona jeszcze wypuści liście czy mi padnie??
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
BKosimkArt 08:09, 24 kwi 2018


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
I poczytałam w końcu o ptakach, podobno zjadają młode liście by uzupełnić niedobory wody...
Tak samo z młodymi siewkami itp... załamka
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
Magleska 11:03, 24 kwi 2018


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18419
Ślicznie fotek dużo , tak jak lubię
Piękna pogoda , a ja w pracy muszę być
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Zana 11:25, 24 kwi 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Kasia_CS napisał(a)


Aniu, bo u mnie dużo więcej słonka jednak.. gdzie mi do Twoich klimatycznych drzew! Ale powiem Ci, ze i u mnie róże na bardzo różnych etapach. Tylko LO i Stefanie baronin z pąkiem, a reszta z mniejszym lub większym ulistnieniem

Na tulipany zapraszam


Drzewa owszem klimatyczne, jak najbardziej się zgadzam. Ale tego słońca to mi brakuje!
Zapraszasz? Tak osobiście w realu?
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
DorKa 11:46, 24 kwi 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Kasia która ta sesleria najładniejsza ? Bo na A. kilka odmian jest
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies