Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

mirkaka 07:46, 25 kwi 2018


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9633
Matko, jak patrzę na Twoją wiosnę to ja daleko w tyle jestem. Jednak u nas ciągle zimno, u Was lato
Kasiu, pięknie masz, tyle róż będzie Niesamowite że już pąki na różach, ja nawet nie zaglądam, dopiero pąki na azalkach zaczęły puchnąć.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Kasia_CS 07:47, 25 kwi 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
mrokasia napisał(a)


Wiesz co, moje się chyba zestarzały po prostu, powinnam była je dzielić, bo łysiały w środku. no i strasznie mi się siały, chyba jedyna roślina co mi się wysiewała . Ale u Ciebie wyglądają świetnie .
A co do popularności - dobrze wiesz, że ja mam sporo niepopularnych roślin w ogrodzie .


Ha! Wysiewaniu nie mam nic przeciwko-chodzi c ja z tych, co z przyzwyczajenia wycinam przekwitłe kwiatostany pozbawiajac je często możliwości wysiewu. Chyba tylko liatry i werbeny u mnie mają na to szansę

BKosimkArt napisał(a)

ja mam na skalnym białe i też je lubię... w tym roku muszę trochę posadzonkować bo już kępy się wyrodziły, tzn od środka robią się brązowe a tylko na wierzchu zielone... ale całe w pąkach mimo to wystarczy odmłodzić...

Kasiu tyle róż nasadziłaś?? szok!


No muszę pamiętać o tym dzieleniu kęp, choć na zawciągach słabo mi to wychodzi cos...

No trochę mi się tych róż nazbierało ciekawe jak wyjdzie to na rabacie kolorystycznie, czy nie będzie zgrzytac za mocno.

Żeby było lepiej to jeszcze zapomnialam, ze posadziłam tez souvenir du dr Jamain w jednym kącie

____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 08:06, 25 kwi 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
mirkaka napisał(a)
Matko, jak patrzę na Twoją wiosnę to ja daleko w tyle jestem. Jednak u nas ciągle zimno, u Was lato
Kasiu, pięknie masz, tyle róż będzie Niesamowite że już pąki na różach, ja nawet nie zaglądam, dopiero pąki na azalkach zaczęły puchnąć.


No właśnie czytałam u Ciebie w wątku, ze duzo chłodniej masz i trochę mniej zaawansowane roślinki, ale.. nie ma tego złego! Dłużej się nacieszysz tulipanami, gdy my zaczniemy za nimi tęsknić

Właśnie policzylam moje róże - mam obecnie 30 odmian (tym 2 NN), a krzaków 37
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Anitka 08:10, 25 kwi 2018


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Kasia_CS napisał(a)


Widok jaki mam siedząc przy biurku czytając O


I na ten spektakl czekam...

No to w dobrym miejscu masz to biurko postawione. Śliczne tulipany u ciebie widzę. Potwierdzam te w cieniu są ładniejsze i później zakwitają, ale dużej cieszyć będą oko.
Zawciągi bardzo lubię, miałam u siebie takie obwódki w nich zrobione. Niestety opuchlaki też polubiły i dwa mi zostały
I tak jak Basia pisze, co jakiś czas trzeba je odmłodzić. Po przekwitnięciu ścinać, bo zakwitają ponownie.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
makadamia 08:18, 25 kwi 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Chyba wszystkie "skalniakowe" byliny tak mają: macierzankę i floksa szydlastego też musiałam mocno przyciąć, bo łysiały od środka kęp. Jedna z pierwszych prac w tym sezonie

Ilość róż imponująca!
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
DorKa 08:40, 25 kwi 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
U mnie hortki tez już takie wybujałe. Anabelki znacznie większe od limek a limki od diamentino. Najmniejsze listki mają bobo
____________________
Dorka Zakręcony ogród
anbu 08:45, 25 kwi 2018


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Widzę, że masz Baronesse Kasiu z czym ja posadziłaś?
Szukam do niej białej jeżówki ale wszystkie mają pomarańczowe środki
Tzn. wszystkie które znam: coconut lime, milkshake, honeydew
Czy są czysto białe, pełne jeżówki?
____________________
Ania Ogród Ani :)
Zana 08:57, 25 kwi 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Aniu, honeydew mam i ona jest raczej biało-limonkowa. Jakoś nie dopatrzyłam się u niej tego pomarańczowego koloru. Jest jeszcze biała Virgin z zielonym środkiem.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
anbu 09:01, 25 kwi 2018


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Zana napisał(a)
Aniu, honeydew mam i ona jest raczej biało-limonkowa. Jakoś nie dopatrzyłam się u niej tego pomarańczowego koloru. Jest jeszcze biała Virgin z zielonym środkiem.


W takim razie jeszcze raz przestudiuje tą honeydew
Na Virgin mam chrapkę i to konkretną ale czy fakturą pasuje do Baronessy?
Dzięki Anulko
____________________
Ania Ogród Ani :)
Kasia_CS 10:07, 25 kwi 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Anitka napisał(a)

No to w dobrym miejscu masz to biurko postawione. Śliczne tulipany u ciebie widzę. Potwierdzam te w cieniu są ładniejsze i później zakwitają, ale dużej cieszyć będą oko.
Zawciągi bardzo lubię, miałam u siebie takie obwódki w nich zrobione. Niestety opuchlaki też polubiły i dwa mi zostały
I tak jak Basia pisze, co jakiś czas trzeba je odmłodzić. Po przekwitnięciu ścinać, bo zakwitają ponownie.


Hihi, no zwykle jest tak, ze gdy planuje jakieś roślinki posadzić, które wg mnie szczególnie zasługują na uwagę, to oceniam czy będą widoczne z domu i z którego okna

Zawciagi kwitly mi w zeszłym roku do późnej jesieni, tylko pojedynczymi kwiatami już-ale cieszy mnie każdy u mnie w zeszłym roku pojawiły się o opuchlaki na rodku, na szczęście z totalnie drugiej strony ogródka, moze ich tu nie przyciągnie..
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies