Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Kasia_CS 10:14, 25 kwi 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
makadamia napisał(a)
Chyba wszystkie "skalniakowe" byliny tak mają: macierzankę i floksa szydlastego też musiałam mocno przyciąć, bo łysiały od środka kęp. Jedna z pierwszych prac w tym sezonie

Ilość róż imponująca!


Floksy szydlaste lubię jak się kwiecą, a potem mnie wkurzają, do tego jakieś mega kłujace są w tym roku poza tym są bardzo marne, jakby zmarzły.. pokazaly tylko kilka kwiatków na ten moment. Ale jakoś żalu nie czuję, jeśli przyjdzie je wywalić

Za to muszę dywanik z karmnika ościstego "wyczyścić", bo jakieś trawsko w środku wylazło.

Na punkcie róż trochę juz zwariowalam, a mam jeszcze miejsce w zanadrzu na jedną parkową, co do której była debata zima i na razie zostawiłam temat i chyba jeszcze jedną dosadzę rabatówkę, którą wyprzedali jesienią.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 10:26, 25 kwi 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
DorKa napisał(a)
U mnie hortki tez już takie wybujałe. Anabelki znacznie większe od limek a limki od diamentino. Najmniejsze listki mają bobo


U mnie anabelki też najbardziej zaawansowane, ciachnęlam je mocno przy ziemi jako pierwsze mam jeszcze phantoma (on właśnie na fotce) i vanilki-to one chyba najwolniejsze z tej grupy.

Poza tym zobaczę jak tam ukorzeniane w zeszłym roku patyki się będą miały, bo teraz na wiosnę też ruszyły.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 10:35, 25 kwi 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
anbu napisał(a)
Widzę, że masz Baronesse Kasiu z czym ja posadziłaś?
Szukam do niej białej jeżówki ale wszystkie mają pomarańczowe środki
Tzn. wszystkie które znam: coconut lime, milkshake, honeydew
Czy są czysto białe, pełne jeżówki?


Posadzilam ją obok innej róży, z którą pięknie się komponują tj. mariatheresia. Ale tuz obok mam różowe rozchodniki, na które w sumie nie mam pomysłu- ja dużo roślin miałam posadzone ot tak bez specjalnej wizji na całość, bo np dostałam rośliny od mamy i chciałam poupychać gdziekolwiek.

Ale cudnie u Ewik wyglądają z zurawkami kwitnacymi na różowo i chyba jarzmiankami.

Co do jeżówek-takie super białe to nie wiem, które są z pełnych. Ja u siebie mam meringue, ale one chyba byly lekko kremowe w części centralnej. Muszę poszukać fotki.

Virgin sa fajne, tak jak Ania pisze


W sumie to w sąsiedztwie baronesse mam hortke Vanilla fraise i jeżówke do niej wg mnie stworzoną kolorystycznie, czyli cherry fluff kto wie jak będą razem wyglądać
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
anbu 10:51, 25 kwi 2018


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Kasia_CS napisał(a)


Posadzilam ją obok innej róży, z którą pięknie się komponują tj. mariatheresia. Ale tuz obok mam różowe rozchodniki, na które w sumie nie mam pomysłu- ja dużo roślin miałam posadzone ot tak bez specjalnej wizji na całość, bo np dostałam rośliny od mamy i chciałam poupychać gdziekolwiek.

Ale cudnie u Ewik wyglądają z zurawkami kwitnacymi na różowo i chyba jarzmiankami.

Co do jeżówek-takie super białe to nie wiem, które są z pełnych. Ja u siebie mam meringue, ale one chyba byly lekko kremowe w części centralnej. Muszę poszukać fotki.

Virgin sa fajne, tak jak Ania pisze


W sumie to w sąsiedztwie baronesse mam hortke Vanilla fraise i jeżówke do niej wg mnie stworzoną kolorystycznie, czyli cherry fluff kto wie jak będą razem wyglądać


Też posadziłam z mariatheresia Trochę boje się tej róży, bo czytałam różne opinie
Teraz szukam dodatków
Żurawek nie chcę, bynajmniej na chwilę obecną Jarzmianki spoko Jeżówki i szałwia ... coś wykombinuję
____________________
Ania Ogród Ani :)
Kasia_CS 11:07, 25 kwi 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Ja i o marii i o baronesce raczej same pozytywy kojarzę niezmordowanie kwitnące i zdrowe róże - tak je zapamiętałam
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
anbu 11:13, 25 kwi 2018


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Kasiu przekonamy się na własnej skórze a raczej na własnych ogródkach
____________________
Ania Ogród Ani :)
Zagajanka 12:46, 25 kwi 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Kasia_CS napisał(a)


Dziękuję Janko

A wiesz, że ja jeszcze bardziej się nie mogę róż doczekać Posadziłam sporo odmian jesienią i bardzo jestem ciekawa efektu Na Williamie Shakespearze niestety już zauważyłam mszyce, wrrr...

Jeszcze mam posadzone teraz różyczki wiosną, ale to już w ilości
"powtarzalnej" dla stworzenia mikroszpalerku

Z nowości jesiennych u mnie będą:

- Mariatheresia
- Clair rennaissance
- Home & Garden
- Pastella
- Pashmina
- Artemis
- Eden rose
- Heidi Klum
- Laguna
- Jasmina
- Giardina
- Aphrodite
- Voyage
- Bailando
- Marchenzauber


Z wiosennych:
- Lavender Ice
- Baronesse
- i niezbyt znana Kimono

Ja mszyce już widziałam u siebie na porzeczkach; no cóż - w tym roku absolutnie nie zdążyłam z Promanalem, więc trzeba będzie jakoś walczyć doraźnie w sezonie

Wybór róż bardzo dobry, Kimono do tej pory u nikogo na O. nie spotkałam będę podglądać u Ciebie.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Kasia_CS 13:09, 25 kwi 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Janeczko, ja się zakochalam w tej róży, mimo koloru niezbyt oczywistego i innego od dotychczasowych wyborów, jak z 1,5 roku-2 lata temu poznałam wątek Kasi, a jej szpaler wygląda tak

U mnie mszyce mimo promanalu..
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
mirkaka 14:03, 25 kwi 2018


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9638
Opuchlakami w zawciągu mnie zmartwiłyście, mam go od 20 lat, nieprzesadzany, łysy w środku, ale nie widziałam na nim nigdy opuchlaków, siedzą w korzeniach?

Róż masz już sporo, u mnie ponad 50 i myślę że to jest liczba max do ogarnięcia

Kimono też podziwiałam u Kasi i nawet myślałam o szpalerze z nich ale rozeszło się chciejstwo po kościach

Moje floksy szydlaste też marniejsze niż zeszłego roku.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
JoannaDe 14:14, 25 kwi 2018


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
Kasia_CS napisał(a)


U mnie anabelki też najbardziej zaawansowane, ciachnęlam je mocno przy ziemi jako pierwsze mam jeszcze phantoma (on właśnie na fotce) i vanilki-to one chyba najwolniejsze z tej grupy.

Poza tym zobaczę jak tam ukorzeniane w zeszłym roku patyki się będą miały, bo teraz na wiosnę też ruszyły.


I u mnie anabelki najbardziej zaawansowane ale zdecydowanie za wysoko je przycięłam.

Mi z próby ukorzenionych limek jeden patyk się ostał Zapodział się gdzieś miedzy hortkami i go w zeszłym roku nie wyrzuciłam i okazało się ze puścił listki

Pięknie masz Kasiu
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies