Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Kasia_CS 12:43, 10 lip 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Catalinasdiary napisał(a)
Piękny ogród ma Twoja mama, a zestawienie liatry, jeżówek i perovski mnie zainspirowało do takiego połączenia.


no właśnie mnie też się spodobało - zwłaszcza liatra z perowskią fajnie koresponduje. Od razu zaznaczam, że to ta zwykła perowskia, nie niska.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 12:46, 10 lip 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
effka napisał(a)

Dzięki Ci za te cudne zdjęcia, przed momentem dosłownie pisałam, że kombinuję połączenie lawendy z kosodrzewiną a tu fotki u Ciebie. /mi się to połączenie podoba, wiem, że pumilo to kwaśna gleba a lawenda zasadowa, ale u mnie sa w sporej odległości i mam nadzieję, że jakoś dam rade oddzielić te dwie strefy pomiędzy róże, które lubią glębę obojętną

Mama ma piękny i zadbany ogród, tyle roślin, kolorów!


Haha, no popatrz jak utrafiłam Jeszcze nie byłam dziś u Ciebie, nawet nie wiedziałam, bo bym Cie zaprosiła do wątku od razu Ale sama wpadłaś

U mamy ta lawenda to w ogóle po obu stronach kosodrzewiny rośnie. Trzymam kciuki za to zestawienie u CIebie w takim razie

Dziękuję z Mamy imieniu
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 12:47, 10 lip 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
effka napisał(a)

Czy możesz spytac mamy co to za kfiatek, dostałam go wczoraj w bukiecie i baardzo mi się podoba


Zapytam przy okazji - właśnie widziałam go u Ciebie w bukieciku i nawet miałam Ciebie spytać co to, żeby już do mamy nie dryndać i nie tłumaczyć na odległość o jaką roślinkę chodzi
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 12:49, 10 lip 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
mrokasia napisał(a)
Ooo, widzę, że Ewa własnie znalazła u Ciebie to połączenie lawendy i kosodrzewiny. Mnie osobiscie to połączenie bardzo sie podoba .


hihi, coraz więcej fanek bo to naprawdę wygląda ładnie, tylko właśnie kwestia techniczna. Z tego co wiem, to lawenda rośnie tam od 8 lat, a kosodrzewina chyba 3ci rok w tym miejscu (przesadzana z innych miejsc o ile dobrze pamiętam)
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 12:52, 10 lip 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Kasya napisał(a)

koreanka raczej-jodla



BKosimkArt napisał(a)
Kasiu u mamy cudnie kurcze jaka mnogość kwiatu...
A to z szyszkami to nie świerk tylko jodła, chyba trochę igieł zgubiła?? Miała pewnie jakiegoś szkodnika albo chorobę.


No widać właśnie jaka jestem zorientowana No tam ostatnio ciągle coś choruje, ale już nawet nie szukamy co i jak, bo nawet nie ma czasu się odpowiednio zająć... ostatnio zauważyłam jakiegoś całego brązowego cisa, ale nie wiem czy się nie utopił po prostu. Tak jak sosna wejmutka, która z małego drzewka urosła już pokaźnych rozmiarów, mamy ulubiona, niestety teraz straszy cała sucha. Ale nie ma nawet kiedy wykopać... za dużo innych pilniejszych spraw.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 12:55, 10 lip 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
OO znów mi szpaki przyleciały chmarą nic tłustego w dziobach nie widac, więc pędraków nie wybierają z trawnika



A co do rabaty podokiennej, że tak roboczo ją nazwiemy, to najpierw wszystko co przeszkadza wysadzę i przekopię z dobrociami - bo tu prawie nic fajnego w ziemi nie ma..od mamy przywiozłam sobie glinę, żeby też lepiej wilgoć się tu utrzymywała, bo posucha straszna...
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
eVka 15:31, 10 lip 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kasia_CS napisał(a)


Haha, no popatrz jak utrafiłam Jeszcze nie byłam dziś u Ciebie, nawet nie wiedziałam, bo bym Cie zaprosiła do wątku od razu Ale sama wpadłaś

U mamy ta lawenda to w ogóle po obu stronach kosodrzewiny rośnie. Trzymam kciuki za to zestawienie u CIebie w takim razie

Dziękuję z Mamy imieniu

dzięki kochana
____________________
eVka 15:32, 10 lip 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kasia_CS napisał(a)


Zapytam przy okazji - właśnie widziałam go u Ciebie w bukieciku i nawet miałam Ciebie spytać co to, żeby już do mamy nie dryndać i nie tłumaczyć na odległość o jaką roślinkę chodzi

jest świetny, takie połączenie koperku z habrem wiem tylko że jest jednoroczny
____________________
Kasia_CS 16:52, 10 lip 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Powiem szczerze, że jakoś nie wiedziałam co pofocić - jakoś nudno i nie mam natchnienia do zdjęć, więc takie tam będą..

Liriope


Hortka Four seasons



Listeczki rutewki, takie wdzięczne są

I spadochroniki


____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 16:54, 10 lip 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Jeżówki Cherry fluff


Virgin


Hosta Fire island


Szałwie po cięciu już całkiem fajne kępki odbudowały a nawet kwitnąć chcą


Rozwar


Agastache Black adder
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies