Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

eVka 10:53, 10 lip 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
mrokasia napisał(a)
Ooo, widzę, że Ewa własnie znalazła u Ciebie to połączenie lawendy i kosodrzewiny. Mnie osobiscie to połączenie bardzo sie podoba .

Znalazła jak na życzenie extra ale sie cieszę mi to gra choć rzeczywiście dwa różne światy i środowiska ale co tam, ja jakoś przepisowa specjalnie nie jestem
____________________
Kasya 10:56, 10 lip 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42269
Kasia_CS napisał(a)
Jakiś świerczek - na drzewkach to ja się nie znam


\

koreanka raczej-jodla
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
BKosimkArt 11:03, 10 lip 2018


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Kasiu u mamy cudnie kurcze jaka mnogość kwiatu...
A to z szyszkami to nie świerk tylko jodła, chyba trochę igieł zgubiła?? Miała pewnie jakiegoś szkodnika albo chorobę.
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
Kasia_CS 12:16, 10 lip 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
BKosimkArt napisał(a)
Kasiu pobazgrałam trochę gdybyś powiększyła ciut to układ chyba taki ale bez płożaka...

Virgin jest wysoka, przynajmniej u mnie, chyba że mi się coś pomyliło i mam white swan... hmm nie wiem a może białą ale pełną jakąś??
Kulki do chyba bym szła w danicę... jakoś na buksy zła jestem


Basiula
, dziękuję że się przymierzyłaś do mojej rabatki!! W tą stronę mogę powiększyć , tylko szafirki z krawędzi bym chyba musiała przenieść. A może właśnie zostawić, to coś by je potem przykryło.

Płożący jałowiec przyrasta tak wolno i jest pupilkiem eMa, więc kochana.. chyba zostanie. Na szczęście ma ładne limonkowe przyrosty. Cała reszta wypełniaczy typu lepnica, karmnik, przetacznik robią wypad.

Żółte to jakaś konkretna trawka w Twojej głowie? Tak w ogóle to przez myśl jeszcze mi przeszły jakieś małe hortki typu little lime albo bobo, tylko czy one mają szansę na takie patelni totalnej.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 12:17, 10 lip 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Efffa napisał(a)
Pisałam na temat Twojej nowej rabatki, zniknęło,albo napisałam a nie wysłałam


a jaki miałaś pomysł? podrzuć coś
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 12:21, 10 lip 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
inka74 napisał(a)
Podoba mi się Basi projekt tej rabatki pod oknem. Ja bym na jesieni jeszcze tam wetknęła tulipany lub czosnki coby na wiosnę łyso nie było. Ostatnio zakochałam się w połączeniu jeżówek ze stipą.

U twojej mamy to mormalnie busz.


Mnie też się podoba Największy problem mam oczywiście z rozrzucaniem kulek, ale to też zależy czy zdecyduję się na buksy czy na danikę, bo to też jakiś pomysł jest. Tulipany obowiązkowo - tej wiosny miałam tu EE i chyba je powtórzę, bo nie dość że bardzo długo kwitną, to jeszcze są piękne

Stipę jak wysieję, to może będę miała, bo nie chcę co roku kupować - przeżyła mi w całości 1 kępa, a to co się samo wysiało to takie niewydarzone mikrusy, że porażka - kępki wysokości max 10cm aż komicznie to wygląda
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Efffa 12:25, 10 lip 2018


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Kasia_CS napisał(a)


a jaki miałaś pomysł? podrzuć coś

Pisałam,że ja tak bardziej minimalistycznie patrzę na te rabatę,dałabym tujke z kulkami i bukszpanami plus trawy,bo tujka z kulkami sama w sobie już robi dużo.
Ale widziałam kiedyś zdjęcie z taka tujka obsadzona tylko lawendą,bardzo mi się to zestawienie spodobało
Edit:niewiem jakie tam jest stanowisko ale widziałabym tam Carex Montana albo seslerie jesienną
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
Kasia_CS 12:26, 10 lip 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
paulina_ns napisał(a)


Piękny ogród ma Twoja mama, ale ja i tak z niecierpliwością czekam na zdjęcia z Twojego ogrodu

Kasiu a co do rabaty, ja bym ją troszkę poszerzyła w lewą stronę, chyba,że to nie możliwe to wtedy przesadziłabym żeby ten bonsai był centralnie na środku, po bokach troszkę bliżej dałabym 4 kulki, dołożyłabym w nóżki jakieś zwiewne trawki i tyle. Na tej rabacie pierwsze skrzypce ma grać bonsai piękny jest i wydaje mi się,że im mniej tym będzie ładniej, ewentualnie możesz posadzić tam jeszcze białe jeżówki, żeby za zielono nie było i tyle


U mnie mało się obecnie dzieje, różyce trochę mają przestój, choć Home&Garden na wyścigi z Kimono tłoczą nieprzerwanie.

Wczoraj podlałam gnojóweczką, więc może coś drgnie, bo już trochę pąków nowych się pojawia i takie zasilenie na pewno co nieco poprawi kwitnienie

W lewą stronę nie da się już o tyle poszerzyć, bo to przejście i ścieżka byłaby już mega pokraczna Wolałabym tej tujki już nie ruszać chyba, trudno, że zaburza symetrię, ale może odpowiednie ustawienie kulek na rabacie by to złagodziło, jak myślisz? Białe jeżówki musowo - lubię

____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 12:40, 10 lip 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Johanka77 napisał(a)


Ta koncepcja fajna.
Dla mnie buksy też ok.
Tylko wywal Ty kochana stąd ten jałowiec.
Przecież on duży będzie, a do bukszpanow jak pies do jeża
Nie masz jakiegoś pustego kąta, żeby to przesadzić?



BTW ja to bym tradycyjnie carexy i szałwię tu do tych kulek dała takie mam zwichnięcie na to zestawienie


Jeeeju.. ja wiem, że jałowiec do wywalenia weź to jakoś wytłumacz eMowi.. pustych kątów brak szczerze mówiąc, nawet nie wiem, gdzie go przenieść w razie czego, bo totalnie nigdzie nie pasuje - do pary z hakuro Zazdraszczam Ci, że je wyeksmitowałaś (nawet jeśli nie wszystkie)

Dużo szałwii mam na sąsiedniej rabacie w zestawieniu z seslerią jesienną - tu też miałam wprowadzić - pomyślę, bo zanim będą jeżówki, to dobrze coś mieć kwitnącego.. tylko, że miejsca dość mało, wrrr.

Jaki carex byś dała? Od razu mówię, że ID odpada, jakoś go nie polubiłam A hakone?
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 12:42, 10 lip 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
nicol21 napisał(a)
Oj to masz taki dobry sklep roslin u mamy


nooo już większość tych roślin, które mnie kręciły u mamy to już mam teraz od siebie będę eksmitować część właśnie do mamy, bo się za gęsto u mnie robi, a u mamy sporo wypadło po powodzi jesiennej i przedłużającej się zimie.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies