Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Kasia_CS 08:52, 22 wrz 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Do drugiej w nocy oglądałam sobie i wybierałam róże.. dlaczego nie może być tak, że nie wszystkie są dostępne w jednym miejscu tylko trzeba z kilku miejsc zamawiać, wrr..
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
dominika_ 10:42, 22 wrz 2018


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 3697
I tak jestem pełna podziwu na Twoje działania, a wiadomo Pani prezes ma pierwszeństwo bez dwóch zdań
____________________
Dominika - Nadchodzi wiosna-czas na ogród
Kasia_CS 21:38, 22 wrz 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
dominika_ napisał(a)
I tak jestem pełna podziwu na Twoje działania, a wiadomo Pani prezes ma pierwszeństwo bez dwóch zdań


Buziak!
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 21:42, 22 wrz 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Pierwsze zamówienie na róże poszło

- 1x William Shakespeare
- 1x Soul
- 1x Mme Francois Graindorge
- 1x Pomponella

Dalsze pójdą z innego źródła, tylko muszę wyliczyć ile sztuk. Już widzę, że zgłupiałam z tymi różami.. kto tego będzie doglądał
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
tulucy 22:41, 22 wrz 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Gdzie dopadlaś graindorge? Weź drugą dla mnie pliiiiz albo daj namiary... Chyba że zagraniczna, to odpada
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Kasia_CS 23:11, 22 wrz 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
tulucy napisał(a)
Gdzie dopadlaś graindorge? Weź drugą dla mnie pliiiiz albo daj namiary... Chyba że zagraniczna, to odpada


Rozarium shoparena (na ten moment tylko oni mają, przynajmniej tak sądzę po mega długich poszukiwaniach po szkółkach, gdzie mają stronę internetową do zamawiania), jak chcesz to domówie, tylko wiesz, że to goły korzeń, więc nieco poczekamy ?

Daj znać co robić
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
tulucy 00:25, 23 wrz 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Kasiu Ty zła kobieto... Gdzie ja wcisnę te 5 zamówionych księżniczek??? To Twoja wina
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Kasia_CS 07:04, 23 wrz 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
tulucy napisał(a)
Kasiu Ty zła kobieto... Gdzie ja wcisnę te 5 zamówionych księżniczek??? To Twoja wina


5?! Hahaha rozłożyłas mnie na łopatki pamiętam, że w zeszłym roku polowałaś na tą różę (bo ja też, ale zanim się zdecydowalam na resztę odmian, to już ją wykupiono). Jak mi się spodoba, to za rok sobie zamówię jeszcze, bo takiego maluszka zawsze da się gdzieś wcisnąć. Szkoda, że chorowita z niej panna.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
eVka 07:51, 23 wrz 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kasiu, czytam, że róże zamówiłaś z gołym korzeniem? Masz doświadczenie z sadzeniem takich róż? Mam sporą listę do zamówienia ale trochę boję się, że coś nie tak zrobię.
____________________
Kasia_CS 08:52, 23 wrz 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Mam za sobą 2 sezony takiego sadzenia i różyczki dają radę

Najpierw namaczasz sadzonki w wodzie (znaczy korzenie), np całą noc, a przed sadzeniem przycinasz trochę korzenie. Dołek szykujesz tak, żeby miejsce szczepienia róży było kilka cm pod ziemią (chyba koło 5cm). Do dołka mączka bazaltowa, Ewa radzi też wiórki rogowe, ja dodaję trochę gliny, bo u mnie woda przelatuje szybko. Ja dorzucam też koński obornik tak, żeby korzenie nie miały z nim jeszcze kontaktu.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies