Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

inka74 13:25, 23 wrz 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Wrzuciłam. Lecę tyły robić bo deszcz ma padać
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Kasia_CS 13:29, 23 wrz 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Kasya napisał(a)
Podziwiam różyczki
U mnie ledwo kilka kwiatków na cały ogrod
Niektóre dopiero zaczęły się zbierać do drugiego kwitnienia


Kasiu, teraz to takie zrywy moje róże mają u mnie większość już po drugim kwitnieniu i czekam na kontynuację. Bedzie bukiecik u Goethe, bo wreszcie się zebrał w sobie, kimono wciąż pięknie walczy.. to dlatego tak te róże upycham, żeby ciągle coś cieszyło

Teraz jestem trochę obrażona na byliny, bo marnie mi się prezentują .

Żeby było lepiej robię eksperyment- ciachnęłam szałwię na zero, ciekawe czy jeszcze coś pokaże jesienią
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 13:34, 23 wrz 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
paulina_ns napisał(a)


Nawet nie strasz, a kupowałaś ją w tym rozarium? Właśnie złożyłam zamówienie, wzięłam też z gołym korzeniem no i jeszcze domówiłam tą madame graindorge rośnie niska, więc gdzieś ją wcisnę zastanawiam się jeszcze nad pomponellą, ale jakoś nie przemawia do mnie jej pokrój, dobrze,że mam ponad miesiąc żeby szukać im miejsca


Nie nie, kupiłam ją we florib.. w zeszłym roku. Ogólnie rozmiary sadzonek mnie wtedy trochę zawiodły i postawiłam w tym roku na inną szkółkę.

Ja nigdy jakoś nie mogłam się do pomponelli przekonać, zresztą jak i do Leosia. A tym nagle mi się spodobały
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
paulina_ns 13:46, 23 wrz 2018


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Kasia_CS napisał(a)


Nie nie, kupiłam ją we florib.. w zeszłym roku. Ogólnie rozmiary sadzonek mnie wtedy trochę zawiodły i postawiłam w tym roku na inną szkółkę.

Ja nigdy jakoś nie mogłam się do pomponelli przekonać, zresztą jak i do Leosia. A tym nagle mi się spodobały


Ja też zawiodłam się w tym sezonie na f. sadzonki drogie, a róże nijakie, a zamawiałaś Kasiu już kiedyś z tej szkółki co teraz?
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
Kasia_CS 14:29, 23 wrz 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
inka74 napisał(a)
Wrzuciłam. Lecę tyły robić bo deszcz ma padać


Oo dziękuję, lecę oglądać
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 14:30, 23 wrz 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
paulina_ns napisał(a)


Ja też zawiodłam się w tym sezonie na f. sadzonki drogie, a róże nijakie, a zamawiałaś Kasiu już kiedyś z tej szkółki co teraz?


Nie, ale podpytywalam dziewczyny i było ponoć ok
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Annak 19:47, 23 wrz 2018


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
No to ładnie z tą florib... A ja zamówiłam chyba ze 14 krzaczków u nich, bo były wszystkie, które chciałam Napiszcie coś więcej, bo jeszcze mogę się wycofać - złożyłam zamówienie, ale jeszcze nie zapłacone...
To moje pierwsze róże będę To którą szkółkę polecacie?
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
Kasia_CS 20:28, 23 wrz 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Annak napisał(a)
No to ładnie z tą florib... A ja zamówiłam chyba ze 14 krzaczków u nich, bo były wszystkie, które chciałam Napiszcie coś więcej, bo jeszcze mogę się wycofać - złożyłam zamówienie, ale jeszcze nie zapłacone...
To moje pierwsze róże będę To którą szkółkę polecacie?


Eeeej, nie łam się! Nie da się kupić zwykle wszystkich róż w jednej szkółce niestety - musiałabyś kombinować z kilkoma i wtedy w każdej koszty przesyłki dodatkowo. Ja zamawiałam u nich w sumie już 3krotnie (na 5 zamówień różanych) - 2 razy gołe korzenie i raz w doniczkach i wszystkie róże żyją, nie było pomyłek. Ciężko wskazać jeden sklep, bo własnie nie ma zwykle tego, co nas interesuje. Ja chciałam wypróbować inną szkółkę, kto wie, może będę pluła sobie w brodę ale oni jedyni mieli Graindorge, na ktorej mi zależało.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
inka74 20:29, 23 wrz 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Dziewczyny wiosenne sadzonki są zawsze gorsze jakościowo. To jest często towar, który nie zszedł im jesienią. Brałam 3 razy z F i te jesienne dostawy były Ok. Z wiosennych najczęściej róże padały. Choć na prawie 70 sztuk zamówionych z gołym korzeniem 3-4 padnięte to nie jest tak tragiczny wynik. Jak dużo zamawiasz to opłaca się brać z gołym korzeniem. Jak pojedyńcze sztuki to lepiej w sezonie doniczki gdzieś na miejscu kupić. Wiesz co bierzesz po prostu. Ale ilość odmian ograniczona.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
lojalna_ 20:29, 23 wrz 2018


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Kasiu łaskawa jesteś z tymi moimi różami. Twoje nadal tak pięknie kwitną. U mnie to jest dziwna miłość tylko taka jak sa w rozkwicie a jak nie kwitną to już bym się ich pozbywala. Takie cudeńka masz !
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies