Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Kasia_CS 11:37, 23 wrz 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Trawnik nawozem posypany, bo wertykulowalismy parę dni temu i tak czekał. Za to na deszcz się załapałam
i parę cyków na początku deszczyku

Urokliwa trzmielina oskrzydlona






____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 11:47, 23 wrz 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Niedobitek jeżówkowy - co ciekawe inne pełne odmiany lepiej mi się od tej (pink double delight) trzymają

Pastella w takim mniej atrakcyjnym wydaniu





____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
paulina_ns 12:03, 23 wrz 2018


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Kasiu zdjęcia jak zwykle piękne ja też się zbieram żeby zamówić kilka róż na mojej liście na razie mam giardinę i aphrodyta to na pewno, a czy coś jeszcze do koszyka samo nie wskoczy zobaczymy kimono piękna jest muszę na swoją cierpliwie do przyszłego sezonu zaczekać na razie dopiero liście wypuszcza, ale najważniejsze,że żyje
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
eVka 12:07, 23 wrz 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kasia_CS napisał(a)
Mam za sobą 2 sezony takiego sadzenia i różyczki dają radę

Najpierw namaczasz sadzonki w wodzie (znaczy korzenie), np całą noc, a przed sadzeniem przycinasz trochę korzenie. Dołek szykujesz tak, żeby miejsce szczepienia róży było kilka cm pod ziemią (chyba koło 5cm). Do dołka mączka bazaltowa, Ewa radzi też wiórki rogowe, ja dodaję trochę gliny, bo u mnie woda przelatuje szybko. Ja dorzucam też koński obornik tak, żeby korzenie nie miały z nim jeszcze kontaktu.

Dziękuję za rady Kasiu, chyba zaryzykuję i tych których nie ma w doniczkach kupię z gołym korzeniem.
____________________
eVka 12:09, 23 wrz 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Pięknie różane zdjęcia, trzmielina oskrzydlona bardzo zdobi jesienią, moja niestety w te upały straciła wszystkie liście, mimo podlewania
____________________
Kasia_CS 12:30, 23 wrz 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
paulina_ns napisał(a)
Kasiu zdjęcia jak zwykle piękne ja też się zbieram żeby zamówić kilka róż na mojej liście na razie mam giardinę i aphrodyta to na pewno, a czy coś jeszcze do koszyka samo nie wskoczy zobaczymy kimono piękna jest muszę na swoją cierpliwie do przyszłego sezonu zaczekać na razie dopiero liście wypuszcza, ale najważniejsze,że żyje


Dzięki Paulinko!

Ja jeszcze mam na liście kolejnych 5, tylko niektóre po kilka sztuk, m. in. minerva - muszę tylko zweryfikować wielkość.

Giardina u mnie dopiero się rozkręca, bo kwiaty podziwiałam jak weszłam w krzaki Za mała jeszcze jest. Afrodytka u mnie była sadzonką niewypałem i dopiero się zbiera... oby zimę przeżyła bidula.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 12:31, 23 wrz 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
effka napisał(a)

Dziękuję za rady Kasiu, chyba zaryzykuję i tych których nie ma w doniczkach kupię z gołym korzeniem.


Teraz w doniczkach to już skromniutko chyba w sklepach, co? Nie ma co się bać gołego korzenia, bo naprawdę nie zauważyłam z nimi specjalnych problemów (poza wspomnianą afrodytą). Prawda to, ze przy donicach już widzisz efekt, ale za 2-3 róże w donicach masz często 4 sztuki z gołym korzeniem
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 12:32, 23 wrz 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
effka napisał(a)
Pięknie różane zdjęcia, trzmielina oskrzydlona bardzo zdobi jesienią, moja niestety w te upały straciła wszystkie liście, mimo podlewania


O kurcze, to mega szkoda, bo to na te liście jesienią przede wszystkim czekamy...
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasya 12:35, 23 wrz 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41862
Podziwiam różyczki
U mnie ledwo kilka kwiatków na cały ogrod
Niektóre dopiero zaczęły się zbierać do drugiego kwitnienia

____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
paulina_ns 12:39, 23 wrz 2018


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Kasia_CS napisał(a)


Dzięki Paulinko!

Ja jeszcze mam na liście kolejnych 5, tylko niektóre po kilka sztuk, m. in. minerva - muszę tylko zweryfikować wielkość.

Giardina u mnie dopiero się rozkręca, bo kwiaty podziwiałam jak weszłam w krzaki Za mała jeszcze jest. Afrodytka u mnie była sadzonką niewypałem i dopiero się zbiera... oby zimę przeżyła bidula.


Nawet nie strasz, a kupowałaś ją w tym rozarium? Właśnie złożyłam zamówienie, wzięłam też z gołym korzeniem no i jeszcze domówiłam tą madame graindorge rośnie niska, więc gdzieś ją wcisnę zastanawiam się jeszcze nad pomponellą, ale jakoś nie przemawia do mnie jej pokrój, dobrze,że mam ponad miesiąc żeby szukać im miejsca
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies