Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Kasia_CS 21:47, 23 wrz 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Mary napisał(a)

Bardzo mnie ciekawi, jak to się sprawdzi. Pokażesz, jak skończysz?


Tak, pokażę! Na razie widzę, że moja technika zagniatania i prostowania listwy nie jest idealna i wychodzą trochę "brzuchy" a nie idealna linia prosta. Ale też myślę, że jak trawka podrośnie w miejscu łączenia i wysypię korą to też trochę przestanie to mi się rzucać w oczy.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 21:50, 23 wrz 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Mary napisał(a)

Pięknie się przebarwia. O ile dobrze pamiętam to nie ma tam zbyt dużo światła?


Rano ma cień, po południu patelnia a od 17 cały ogród już jest osłonięty od słońca.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
inka74 22:08, 23 wrz 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Twoja ma całe zielone listki? Jak tak to bym dodała do tej srebrnej. Przy okazji jakbyś zdjęcie jej mogła cyknąć będę wdzięczna. Tam gdzie ją planuję może sobie chodzić po rabacie.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Kasia_CS 22:33, 23 wrz 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Tak, jest jednolita
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Annak 22:59, 23 wrz 2018


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
Kasia_CS napisał(a)


Eeeej, nie łam się! Nie da się kupić zwykle wszystkich róż w jednej szkółce niestety - musiałabyś kombinować z kilkoma i wtedy w każdej koszty przesyłki dodatkowo. Ja zamawiałam u nich w sumie już 3krotnie (na 5 zamówień różanych) - 2 razy gołe korzenie i raz w doniczkach i wszystkie róże żyją, nie było pomyłek. Ciężko wskazać jeden sklep, bo własnie nie ma zwykle tego, co nas interesuje. Ja chciałam wypróbować inną szkółkę, kto wie, może będę pluła sobie w brodę ale oni jedyni mieli Graindorge, na ktorej mi zależało.


Wygląda na to, że ryzyko trzeba wliczyć w zakupy internetowe, więc spróbuję i zobaczę co będzie
A tak przy okazji, jak już się wreszcie do Ciebie wybiorę to poproszę wykład o pielęgnacji róż dla początkujących
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
Annak 23:05, 23 wrz 2018


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
paulina_ns napisał(a)


Aniu zamówiłaś z gołym korzeniem? Spokojnie u mnie wszystkie róże od nich rosną zawiedziona byłam tym,że za niektóre róże płaciłam prawie 40 zł, a przychodziły sadzonki których nie było nawet widać z rabaty i uważam,że sadzonka nie była warta swojej ceny, ale na szczęście róże to twardzielki, więc dały radę i ładnie przez sezon urosły.

Tak, z gołym korzeniem, mają być po 15 października. Zamówiłam u nich, bo mieli wszystkie, które chciałam kupić. Zobaczymy co będzie W ub. roku zamówiłam 4 chopiny w innej szkółce, były bardzo ładne, duże, po kilka gałązek w jednym krzaczku i co z tego, jak 2 nie przeżyły zimy
Tak czy siak ryzyko zawsze jest
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
tulucy 08:00, 24 wrz 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12901
Ja generalnie nie narzekam na F. Na te ilości nie jest źle. A nawet jak mi coś padło czy było nie to, jakaś pomyłka, to zawsze wymienili... W pozostałych zresztą też reklamacje uznają...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Brzozowadzie... 10:22, 24 wrz 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Cześć Różana Dziewczyno. Obejrzała wszystkie planowane róże. Mam z nich tylko Leo. Piękna ta drobniutka Francis ale u mnie róże słabo rosną więc się powstrzymuję Mam Leosia posadzonego przy Limelightach i wydaje mi się, że ładnie się komponuje jego róż z różowiejącymi hortkami. Pozdrawiam ciepło!
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
jolanka 11:23, 24 wrz 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16467
Dziewczyny, ja kupowalam róże w 3 szkółkach internetowych. Kasiu, zamawiałaś teraz w Roz, polecam w 100%. Nawet jeśli były pomyłki to wymieniane bez problemu, nawet 2-krotnie Sadzonki przychodziły bardzo dobrej jakości, grube, z rozwiniętymi korzeniami. Telefoniczny kontakt z właścicielką fantastyczny
F. Generalnie też ale w tym roku znacznie się popsuli. Ja byłam tam wiele razy osobiście a teraz nikogo w firmie nie ma, kontakt tylko telefoniczny, sprzedaż tylko wysyłkowa a róże nie zawsze dobrze rozwinięte przy wysokiej cenie
Cóż, tam są teraz nowe inwestycje, może to tylko przejściowa sytuacja, bo wcześniej było naprawdę dobrze.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
eVka 11:24, 24 wrz 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Ja zamawiałam do tej pory tylko u Hyżego i było super, teraz też mam zamiar u niego zamówić
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies