Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

paulina_ns 20:36, 23 wrz 2018


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Annak napisał(a)
No to ładnie z tą florib... A ja zamówiłam chyba ze 14 krzaczków u nich, bo były wszystkie, które chciałam Napiszcie coś więcej, bo jeszcze mogę się wycofać - złożyłam zamówienie, ale jeszcze nie zapłacone...
To moje pierwsze róże będę To którą szkółkę polecacie?


Aniu zamówiłaś z gołym korzeniem? Spokojnie u mnie wszystkie róże od nich rosną zawiedziona byłam tym,że za niektóre róże płaciłam prawie 40 zł, a przychodziły sadzonki których nie było nawet widać z rabaty i uważam,że sadzonka nie była warta swojej ceny, ale na szczęście róże to twardzielki, więc dały radę i ładnie przez sezon urosły.
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
Kasia_CS 20:41, 23 wrz 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
AA wiecie co? Reklamowałam wiosną jedną różę, którą dziczki mi zdominowały. Spróbowałam ją odratować (miała jeden wiotki pęd szlachetnej odmiany). I dalej dziczki wypuszczała, ktore skrzętnie usuwałam i co? Ostatnio przestała i wypuściła nawet pączek
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
asiak 20:43, 23 wrz 2018


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
U mnie Queen of Sweden puszcza dziczki. Na razie przesadziłam ją w mniej widoczne miejsce
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Kasia_CS 20:50, 23 wrz 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
inka74 napisał(a)
Dziewczyny wiosenne sadzonki są zawsze gorsze jakościowo. To jest często towar, który nie zszedł im jesienią. Brałam 3 razy z F i te jesienne dostawy były Ok. Z wiosennych najczęściej róże padały. Choć na prawie 70 sztuk zamówionych z gołym korzeniem 3-4 padnięte to nie jest tak tragiczny wynik. Jak dużo zamawiasz to opłaca się brać z gołym korzeniem. Jak pojedyńcze sztuki to lepiej w sezonie doniczki gdzieś na miejscu kupić. Wiesz co bierzesz po prostu. Ale ilość odmian ograniczona.


No wiosenne tak, to prawda...nie ma innego wyjścia jak chcesz dużo zamówić - zresztą sama Aniu pisałaś, że jak za późno się zdecydujesz, to potem nie ma już odmian. nie ma co się przejmować - i tak na niektóre róże poczekasz ze 2 sezony, żeby byc z nich zadowolona, a czasem i dłużej się schodzi
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 20:53, 23 wrz 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
lojalna_ napisał(a)
Kasiu łaskawa jesteś z tymi moimi różami. Twoje nadal tak pięknie kwitną. U mnie to jest dziwna miłość tylko taka jak sa w rozkwicie a jak nie kwitną to już bym się ich pozbywala. Takie cudeńka masz !


Jak u mnie nie kwitną, to wydaje mi się, że mój ogródek mega smutny się robi, więc wiem co mówisz no może nie aż tak drastycznie, ale coś w tym jest, że jak nie kwitną to tak już nie cieszą
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
inka74 20:57, 23 wrz 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Kasiu szukam srebrnego liriope (takie listki ma szarozielone) lub takiego co kwitnie na intensywny fiolet. Ten za to ma listki pasiaste w intensywnej zieleni. Zakochałam się w tej roślince u mnie drogie sadzonki po 12 zł. Dużo odnóżkę nie mają. Z jednej może 2 się uda. A ja z 20 sztuk pewnie będę potrzebowała. Więc każda zbędna odnóżka będzie miłe widziana
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Mary 21:03, 23 wrz 2018


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3509
Kasia_CS napisał(a)


No właśnie zaczęłam robić - wczoraj zainstalowałam pierwszy, ale że robię nieco inaczej, to się umordowałam Bo ja owszem zbiłam jeden brzeg do wewnątrz, ale drugi rozprostowałam, żeby sięgał bardziej wgłąb ziemi.. Czyli u mnie nie robi się z profilu L, tylko I. I to odkopywanie rowka było katorgą, bo ciągle gdzieś mi coś się nie zgadzało (zrobilam dość wąski rowek. Najbardziej mnie martwią tylko narożniki, bo tam się zrobi dość ostro - żeby mi dzieci się tam nie pokaleczyły trzeba jakiś patent opracować.

Dałam minimalnie wystające nad ziemię, żeby kora się tak łatwo nie wysypywała później, bo eM przy koszeniu się wścieka jak wciąga korę

Zdjęcie prowizorka, ale widać że osadzony

Bardzo mnie ciekawi, jak to się sprawdzi. Pokażesz, jak skończysz?
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Kasia_CS 21:04, 23 wrz 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
asiak napisał(a)
U mnie Queen of Sweden puszcza dziczki. Na razie przesadziłam ją w mniej widoczne miejsce


Ja swojej ciągle szansę daję, ale to ostatni sezon dobrego serca będzie przy okazji będzie to jej trzeci, więc jak nie poszaleje, to przesadzanko będzie Tylko mi szkoda z drugiej strony czasu dla tej nowej róży w razie czego
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Mary 21:06, 23 wrz 2018


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3509
Kasia_CS napisał(a)
Urokliwa trzmielina oskrzydlona


Pięknie się przebarwia. O ile dobrze pamiętam to nie ma tam zbyt dużo światła?
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Kasia_CS 21:28, 23 wrz 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
inka74 napisał(a)
Kasiu szukam srebrnego liriope (takie listki ma szarozielone) lub takiego co kwitnie na intensywny fiolet. Ten za to ma listki pasiaste w intensywnej zieleni. Zakochałam się w tej roślince u mnie drogie sadzonki po 12 zł. Dużo odnóżkę nie mają. Z jednej może 2 się uda. A ja z 20 sztuk pewnie będę potrzebowała. Więc każda zbędna odnóżka będzie miłe widziana


Moja nie srebrna A kolor jasnoniebieski... reflektujesz? Ona tak po rabacie się przemieszcza, że przemyśl, czy jakichś ograniczników nie dać jakby coś
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies