Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Kokesz 19:38, 16 paź 2018


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6691
malgol napisał(a)


Popieram przedmowczynie róże piękne I nie mogę się nadziwić, że jeszcze MW tak kwitnie. Moja w donicy już się poddala.
A zwilce przepiękne sa nie wiem co za odmiany masz ,ale ja mam Honorine Jobert i ja uwielbiam


Zawilce też kupiłam zobaczyłam właśnie u Ciebie i mnie pokusiło
Jakbym nie miała i tak zbyt wielu różnistych roślin u siebie
Podobały mi się pełne Whirlwind ale nie było więc kupiłam Wirbelwind
A co tam
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Magleska 19:53, 16 paź 2018


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18540
piękne portrety .....
w szoku jestem jaką masz ilość róż w przyszłym sezonie na pewno dadzą pokaz
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Kasia_CS 20:08, 16 paź 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Kokesz napisał(a)


Zawilce też kupiłam zobaczyłam właśnie u Ciebie i mnie pokusiło
Jakbym nie miała i tak zbyt wielu różnistych roślin u siebie
Podobały mi się pełne Whirlwind ale nie było więc kupiłam Wirbelwind
A co tam


hihi, Reniu, Whirl - z angielskiego a Wirbel z niemieckiego Czyli kupiłaś Whirlwind po niemiecku nazwanego Możesz się cieszyć dobrym zakupem
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 20:12, 16 paź 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
MalgosiaW napisał(a)

Jak nie było? Do tej pory pokazujesz ślicznosci różane i nie tylko. Home&Garden kusi. Może Bonicę wysadzę O i widzisz muszę koniecznie kupić w następnym roku zawilce białe.


Ale to takie niedobitki (choć prawda, piękne są!). Choć miałam nadzieję na coś więcej ze strony zeszłorocznych jesiennych nowości - a co tam, ponarzekam sobie:
- Laguna zakwitła 3 kwiatami
- Aphrodite chyba żadnym i w połowie sezonu była łysa - na szczęscie wypuściła nowe listki i będą z niej może ludzie, znaczy się róże
- Souvenir du dr Jamain - nie pokazał nawet jednego pączka - może mu za ciemno w kącie?
- Jasmina miała 2 zrywy na kwitnienie, ale be szału
- Artemis "taka se"
- Eden rose były ze 3-4 kwiaty, ale mnie zawiodły - chyba za młoda

Reszta nie zawiodła, a przynajmniej nie na tyle, żeby znalazły się na powyższej niechlubnej liście

Home&Garden bardzo ciekawa jest - ma piękne błyszczące liście, ciemne, młode przyrosty bordowe. Ale w drugim rzucie te pędy, na których teraz oglądamy szał ciał mają spokojnie metr wysokości, gdy reszta róży może ze 40 cm
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 20:18, 16 paź 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
malgol napisał(a)


Popieram przedmowczynie róże piękne I nie mogę się nadziwić, że jeszcze MW tak kwitnie. Moja w donicy już się poddala.
A zwilce przepiękne sa nie wiem co za odmiany masz ,ale ja mam Honorine Jobert i ja uwielbiam


Oj, gdybym sfociła Ci cały krzew MW, to byś się uśmiała, jak toto może jeszcze kwitnąć - prawie same łyse badyle, parę listków na krzyż Szczerze mówiąc to moje róże w donicy chyba wyglądają najlepiej z całego mojego różanego asortymentu Chandos nawet kolejne pąki pokazała

Hm.. szczerze mówiąc, to i ja nie bardzo wiem teraz jakie mam zawilce.. ale chyba mam September Charm.. też jest Rottkapchen, Whirlwind, od Mary z ogrodu bez roweru mam chyba Andreę Atkinson/.. Prinz Heinrich też jest możliwy, ale się pogubiłam już..
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
asiak 21:23, 16 paź 2018


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Kasia_CS napisał(a)



- Aphrodite chyba żadnym i w połowie sezonu była łysa - na szczęscie wypuściła nowe listki i będą z niej może ludzie, znaczy się róże


Dziwię się odnośnie Aphrodite. Dla mnie jest to jedna z najlepszych róż u mnie w ogródku. W tej chwili ma trzecie tłoczenie i obsypana jest pąkami. Fotki u mnie
Kasiu a jak długo masz Aphrodite?
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Kasia_CS 21:41, 16 paź 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Kasiolaaa napisał(a)
komonem sie podniecam ale ta home i garden to jest świetna

Tak! Home& Garden przykuła moją uwagę , a klepnęlam ją w zeszłorocznym zamówieniu po przeczytaniu opinii o niej u Anulajdy. No i nie zawiodłam się
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 21:43, 16 paź 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Magleska napisał(a)
piękne portrety .....
w szoku jestem jaką masz ilość róż w przyszłym sezonie na pewno dadzą pokaz


tego się trzymajmy dzięki Madziulka!
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kokesz 21:46, 16 paź 2018


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6691
Kasia_CS napisał(a)


hihi, Reniu, Whirl - z angielskiego a Wirbel z niemieckiego Czyli kupiłaś Whirlwind po niemiecku nazwanego Możesz się cieszyć dobrym zakupem


Hihi
To bardzo dobra wiadomość
Też na zdjęciach wydawały mi się bardzo podobne
Niemieckiego próbowali mnie nauczyć w liceum (kiedy to było) jak widać bezskutecznie
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kasia_CS 21:47, 16 paź 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
asiak napisał(a)


Dziwię się odnośnie Aphrodite. Dla mnie jest to jedna z najlepszych róż u mnie w ogródku. W tej chwili ma trzecie tłoczenie i obsypana jest pąkami. Fotki u mnie
Kasiu a jak długo masz Aphrodite?


Asiu, powiem Ci szczerze, że mega się zawiodłam, bo mam tę różę za terminatorkę i pewniaka, a u mnie coś jej niepodpasowalo. Może sadzonka była marna?
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies