Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Kasia_CS 19:39, 12 paź 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
adkawi napisał(a)
Witaj Kasiu zaglądam do Ciebie bo widzę ze również kochasz róże i bywasz często u Janki .A gdzie róże tam i ja . Niewielki masz ten ogródeczek ,ale bardzo przyjemny dla oka.Wszystko fajnie zgrane.Roślinki masz te co lubię najbardziej roże ,hortensje,trawy .Jeśli pozwolisz będę zaglądać z miła checią.Pozdrawiam serdecznie.
No i fajny pomysł z pozbywaniem się trawnika...roże zdecydowanie piękniejsze dla oka


Hej Ada! Witam w moich skromnych progach. Niestety trafiłaś też w momencie, gdy pokazuje ten zupełnie bezsensowny kawałek rabaty (foto pod Twoim postem ), ale przyjmijmy, że za rok będzie lepiej

Zapraszam do odwiedzin jak najbardziej
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
adkawi 21:59, 12 paź 2018


Dołączył: 13 wrz 2015
Posty: 524
Kasia za to fajny potencjal na nowa rabate z rozami.Gren jewel sa fajne.Bardzo lubie jezowki rowniez.Mam kilka odmian.Zdecydowanie z tej rabaty bym wywaliła lawende.Ona jest ladna ,ale gora 3 sezony ,a potem pedy drewnieja i trzeba ja wymieniac .U mnie najlepiej rosna hortensje, trawy,rozne byliny .No i widze ze roze takze fajnie daja rade.Z innymi roslinami eksperymentuje .Jak nie daja rady to wylatuja.Nie mam zamiaru uszczesliwiac ich na siłe .Trawnik tez juz zaczynam uszczuplac bo rabaty zdecydowanie bardziej mnie cieszą.

____________________
Adrianna
Kasia_CS 22:09, 12 paź 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
A lawenda też będzie przeprowadzana jak najbardziej, bo ona tam przez zasiedzenie się ostała-jedna z pierwszych roślin u mnie w ogródku zresztą na prostopadłej rabacie mam szpaler lawendy..

Ale prawda taka, że ta lawenda jest najlepsza z tych wszystkich posiadanych i najlepiej kwitnie i najlepiej trzyma formę, nie rozkazu się w krzywy krzaczor, a wszystkie tnę tak samo...
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
HannaR 07:30, 13 paź 2018


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Ciekawa jestem czy lawenda, która rośnie w Prowansji jest co kilka lat wymieniana, czy rośliny latami rosną w jednym miejscu.
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
adkawi 11:33, 13 paź 2018


Dołączył: 13 wrz 2015
Posty: 524
Kasiu to widocznie mam inna odmiane bo moja w srodku zdrewniala i wyeksmitowalam ja do kacika z ziolami.
____________________
Adrianna
Kasia_CS 12:18, 13 paź 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Ada, a tniesz ją nisko na wiosnę? Bo ja to robię taką mini kopułkę na 2-3cm i problem drewnienia jest znikomy
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
adkawi 15:09, 13 paź 2018


Dołączył: 13 wrz 2015
Posty: 524
Kasiu no moze az tak nisko nie .Po cieciu ma tak z 5 cm wysokosci.Zetne ja na wiosne nizej.Moze faktycznie to tez zalezy od ciecia hmm
____________________
Adrianna
eVka 08:43, 14 paź 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Nie wiedziałam, że lawendę się tak nisko tnie. Ciełam jednak dużo wyżej dlatwg rwz jest zdrwewniała w środku. Czy jestvszansa na jej odmłodzenie? To dwuletnie krzaczki.
____________________
mirkaka 16:06, 14 paź 2018


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9541
dokupujesz różyczki, fajnie Róże długo cieszą.
Ja w tym roku mam plagę chorób grzybowych, wszystkie chorują na czarną plamistość i mączniaka mam ochotę się pozbyć większości moich róż
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mrokasia 16:13, 14 paź 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
effka napisał(a)
Nie wiedziałam, że lawendę się tak nisko tnie. Ciełam jednak dużo wyżej dlatwg rwz jest zdrwewniała w środku. Czy jestvszansa na jej odmłodzenie? To dwuletnie krzaczki.


Oczywiście, dwuletnie krzaczki lawendy bez problemu odmłodzisz tnąc nisko wiosną .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies