Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Kasia_CS 10:03, 25 kwi 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Wiolka5_7 napisał(a)
Śliczne maluszki moje też za chwilkę
I te purpurowe tulipanki,uwielbiam !


Dobrze byłoby jeszcze tę moją gołą ziemię korą zakryć, żeby je wyeksponować, ale się mega cieszę, że nie zrobiłam tego ostatnio. Po ostatnich wiatrach nie byłoby grama tej kory na rabatach. Z posadzonych do donic lilaków wywiało mi korę do ostatniego okruszka kolejnego dnia
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 10:06, 25 kwi 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Zana napisał(a)


A to super, zobaczymy się.

Śliczne te maluchy Little Beauty. Coraz większą sympatią darzę te botaniczne tulipanki, wydają się być mniej zawodne od "normalnych".


Ano obaczymy

Ja mam dopiero pierwszy raz botaniczne i jak już wiem co i jak, to następnym razem posadzę przy samym brzegu rabaty, bo z łatwością te "ośmiornice" im się da ukryć nawet na froncie. Tylko inne odmiany chyba niekoniecznie takie mają liście, co? jak np. Twoje wyglądają pod tym względem?
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 10:09, 25 kwi 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
kasiab napisał(a)
Dziękuję za pomoc jestem u Ciebie zawsze ale dopóki nie przeczytam całego watku to krzątam się po cichu w końcu że pięknie to wiesz prawda że masz?


Nie ma za co!

Oj, za dużo tych stron u mnie, żeby calość czytać, tym bardziej, że nic odkrywczego u mnie raczej nie ma - od 2-3 dyskusje na jakiś mądry temat

Chyba, że lubisz różyczki, to ich zdjęć Ci u mnie dostatek

Mojego ogródka jako pięknego absolutnie nie odbieram, bo ma olbrzynie braki, ale cieszą miłe słowa jakie piszecie. Na szczęście każda roślina z osobna (i z bliska) jest piękna sama w sobie
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 10:11, 25 kwi 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
MalgosiaW napisał(a)
Pięknie tulipanowo. Ale żeby piwonia miała już pączki? Moje wystartowały dopiero. Pa

U Ciebie musi być dużo chłodniej, przynajmniej patrząc na Twoje graby U mnie poczuły wiosenkę już chwile temu i dość konkretnie się zazieleniły. Piwonie to moje ukochane kwiaty, żałuję tylko, że kwitną tak króciutko... Mimo wszystko nie szkoda mi na nie miejsca, bo nawet ich liście lubię
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 10:11, 25 kwi 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
jolanka napisał(a)
Do zobaczenia


Do zobaczenia Joluś
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 10:13, 25 kwi 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Wiecie co,, powinnam się kopnąć w tyłek za niecierpliwość.. z racji tego, że William Shakespear wyglądał coraz gorzej postanowiłam zajrzeć mu w korzonki.. wrrr.

a tam ze 3-4 pędy pchają się na świat i je uszkodziłam! głupia głupia głupia! No chyba, że to dziki ale póki nie wyjdą - o ile jeszcze z nich coś będzie.. to się nie dowiem
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Zana 10:20, 25 kwi 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Kasia_CS napisał(a)


Ano obaczymy

Ja mam dopiero pierwszy raz botaniczne i jak już wiem co i jak, to następnym razem posadzę przy samym brzegu rabaty, bo z łatwością te "ośmiornice" im się da ukryć nawet na froncie. Tylko inne odmiany chyba niekoniecznie takie mają liście, co? jak np. Twoje wyglądają pod tym względem?


Moje małe to Johann Strauss, one mają liście takie jak normalne tulipany, tyle że są mniejsze. One są z grupy tzw. tulipanów Kaufmanna.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Jola_M 10:48, 25 kwi 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Cześć Kasiu,
baaardzo mi się u Ciebie podoba, co prawda czytałam Twój wątek "od końca", ale pergola extra, chyba jeden z najfajniejszych przydomowych ogrodów i gdyby nie szersza perspektywa - nigdy bym nie pomyślała, że to budynek wielorodzinny. Gratulacje zasłonki cudne - ja też takie planuję, podpowiedz mi czy masz woal czy jakiś inny materiał? widzę, że chyba na linkach poprowadziłaś? sprawdza się takie mocowanie? jak je przywiążesz to wiatr nie wyrywa?
Ja też planuję urządzanie tarasu z zasłonkami na pergoli chociaż mój M zgrzyta zębami
Pozdrawiam!
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
AngelikaX 11:01, 25 kwi 2019


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
O jakie śliczne zasłonki, lubie takie dekoracje


ps. Dollsy masz gdzieś obfocone? Ciekawa jestem jak wyglądają w drugim roku
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
Kasia_CS 11:07, 25 kwi 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
AngelikaX napisał(a)
O jakie śliczne zasłonki, lubie takie dekoracje


ps. Dollsy masz gdzieś obfocone? Ciekawa jestem jak wyglądają w drugim roku


Dzięki Angel

Doll'sy sfocę dopiero dziś, bo wczoraj miałam raptem 3 otwarte kwiatki tej odmiany. W zeszłym roku je wykopywałam, bo musiałam przekopać rabatę, ale mam je w sumie 3 sezon - dam znać jak wstawię fotkę
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies