Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

malgol 13:05, 25 kwi 2019


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Kasiu, alez pięknie u Ciebie Te woale są mega urokliwe!A tulipany jakie piękne... te morelowe są fajne z ciemnym fioletem
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Wiolka5_7 13:44, 25 kwi 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20505
Kasia_CS napisał(a)


Dobrze byłoby jeszcze tę moją gołą ziemię korą zakryć, żeby je wyeksponować, ale się mega cieszę, że nie zrobiłam tego ostatnio. Po ostatnich wiatrach nie byłoby grama tej kory na rabatach. Z posadzonych do donic lilaków wywiało mi korę do ostatniego okruszka kolejnego dnia

U mnie też rabaty bez kory ,te nowe.....chwasty powschodziły jakby kto zasiał....muszę suę kiedy wybrać po zakup....
masz rację ,że te wiatry wywiały korę, u mnie to samo...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
inka74 09:17, 26 kwi 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Kasiu kochanie. Bardzo ci dziękuję za wczorajsze spotkanie. Cudnie ogród się rozrósł. Absolutnie magiczne miejsce. Siedzi się na kanapie i jest po prostu bosko. Ucałuj Panią Prezes i operatora koparki. A eMa z takim talentem zazdroszczę. Jakby był w niebieskości element twórczy to bym z chęcią wzięła zakupiła. Obłędny.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Kasia_CS 13:43, 26 kwi 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Zana napisał(a)


Moje małe to Johann Strauss, one mają liście takie jak normalne tulipany, tyle że są mniejsze. One są z grupy tzw. tulipanów Kaufmanna.


No to trochę trudniejsze do ukrycia jednak. Spróbuję poszukać tych moich jesienią, a może jeszcze jest jakaś odmiana o takich leżących listkach
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 13:52, 26 kwi 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Jola_M napisał(a)
Cześć Kasiu,
baaardzo mi się u Ciebie podoba, co prawda czytałam Twój wątek "od końca", ale pergola extra, chyba jeden z najfajniejszych przydomowych ogrodów i gdyby nie szersza perspektywa - nigdy bym nie pomyślała, że to budynek wielorodzinny. Gratulacje zasłonki cudne - ja też takie planuję, podpowiedz mi czy masz woal czy jakiś inny materiał? widzę, że chyba na linkach poprowadziłaś? sprawdza się takie mocowanie? jak je przywiążesz to wiatr nie wyrywa?
Ja też planuję urządzanie tarasu z zasłonkami na pergoli chociaż mój M zgrzyta zębami
Pozdrawiam!


Ojej, aleś mi banana na twarzy zafundowała miło mi gościć Ciebie w wątku, zapraszam na stałe

Gwarantuję, że znajdą się ciekawsze ogródki przymieszkaniowe, bo mój wciąż niedopracowany

Co do kwestii konstrukcyjnych: mam na poziomych belkach rozciągnięte linki stalowe, a na nich haczyki z żabkami sobie jeżdżą- to na woalowe firanki (kochany słownik proponuje wołowe firanki, hi hi)

Przy wietrze wystarczy powiązać do słupów i jest ok. Ja ostatnio v tego nie zrobiłam i trochę mi latały te końcówki po roślinach- moja wina.

Z kolei nad głową jest płachta materiału też jeżdżąca po osobnej lince i tu już mniej trwałe rozwiązanie mamy, bo trytytki potrafią pękać i przy ostatnich silnych wiatrach zerwało mocowanie z jednej strony. Zaraz zrobię Ci fotki
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 13:55, 26 kwi 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Zadaszenie


Linki na firany+ sprostowanie po ostatnim zerwaniu trytytek eM zastąpił je metalowymi kółeczkami
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 13:57, 26 kwi 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
malgol napisał(a)
Kasiu, alez pięknie u Ciebie Te woale są mega urokliwe!A tulipany jakie piękne... te morelowe są fajne z ciemnym fioletem


Dzięki Gosiu!! Tę morelowe są dla mnie wielkim zaskoczeniem, bo patrząc po zdjęciu miały być w kolorze jaśniutkiego różu w chłodnej tonacji i trochę się ich obawiałam. A tu miła niespodzianka
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 14:01, 26 kwi 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Wiolka5_7 napisał(a)

U mnie też rabaty bez kory ,te nowe.....chwasty powschodziły jakby kto zasiał....muszę suę kiedy wybrać po zakup....
masz rację ,że te wiatry wywiały korę, u mnie to samo...


Ach ta kora, bez niej ani rusz.. też muszę kupić, bo mam tylko raptem 1 worek w zapasie, to na niewiele wystarczy.. ale przy ostatnim wietrze szkoda było sypać. Ja to jeszcze muszę wyrównać ziemię na rabatach, bo mam jakieś góry i doliny (nie wiem jak ja sadzę dziwacznie ) i to bez sensu, bo woda przy podlewaniu zamiast do roślin, to do tych pustych dołków mi spływa.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 14:07, 26 kwi 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
inka74 napisał(a)
Kasiu kochanie. Bardzo ci dziękuję za wczorajsze spotkanie. Cudnie ogród się rozrósł. Absolutnie magiczne miejsce. Siedzi się na kanapie i jest po prostu bosko. Ucałuj Panią Prezes i operatora koparki. A eMa z takim talentem zazdroszczę. Jakby był w niebieskości element twórczy to bym z chęcią wzięła zakupiła. Obłędny.


Iwonko, jak zawsze miło mi było Cię gościć!! Bardzo się cieszę, że wpadłaś, tym bardziej, że u mnie to taki szczyt kwitnienia tulipanów i można na czymś teraz oko zawiesić (ależ byłoby bez nich pusto ) dzięki za uznanie dla mojego kawałka na ziemi

Właśnie siedzę na kanapie i chłonę-jedna z nielicznych chwil, kiedy nie robię czegoś w ziemi albo mszyc nie wypatruję, a po prostu delektuję się piękna pogodą, snem Pani Prezes i obecnością "Koparkowego" w przedszkolu


A co do obrazu, to kiedyś mieliśmy z eMem etap malowania obrazów na sprzedaż - on malował te ładniejsze, ja bardziej bohomazy dlatego się śmiałam, czy chcesz kupić
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Jola_M 16:25, 26 kwi 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Wielki dzięki Kasiu za podpowiedz i zdjęcia. Chyba trochę zgapię
Będę do Ciebie często zaglądać
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies