Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Kasia_CS 22:30, 23 kwi 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Wiolka5_7 napisał(a)
Piękne widoczki u Ciebie Kasiu
Boskie te łany tulipanów


Cieszą te cebulowe ogromnie! tylko ten wiatr je wytarmosił dzisiaj, biedaki
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 22:38, 23 kwi 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
BKosimkArt napisał(a)
Kasiu Purple pion cudne!!! Piękne zdjęcia!!
Van Ejki ja lubię, w zeszłym roku dosadziłam więcej i zachwyca mnie ich wielkość, grube długie łodygi i ten kwiat byczy...
Dziś niestety ta wichura zmierzwiła je trochę i niektóre płatki wiszą smętnie
Widzę, że botaniki i u Ciebie zakwitły, moje jedne przekwitly a drugie (te same co Twoje) dopiero zakwitają... ale niższe są zdecydowanie od persian pearl... kwiat ładniejszy za to bo nie z żółtym w środku


Uwielbiam tę odmianę (purple pion). Miałam też podobne białe - Casablanca, ale mi w większości zanikły - kilka sztuk tylko się ostało. U mnie też wiatr nabroił w tulipanach, ale dają jeszcze radę Van eijki u mnie na pewno będą długo gościć, bo są niezastąpione

Botaniczne mi się do tej pory jakoś nie podobały,ale teraz mnie rozczulają jak widzę te knypki tuż nad ziemią, a w dodatku po kilka sztuk w "pęczku"

Dzięki za pochwałę zdjęć - polubiłam to pstrykanie natury
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 22:40, 23 kwi 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Annak napisał(a)

Być może uda się preparatem P-drakol, a jeśli nie, to jak napisał mi Mazan - na 6-8 lat ogród bez cebulowych, póki z głodu te robale nie wyginą


A jak w ogóle je rozpoznaliście? Wstawiałaś gdzieś jakieś zdjęcia?

Buu, przykre
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 22:41, 23 kwi 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
inka74 napisał(a)
Ślicznie się zatulipkowałaś. Chyba muszę się wprosić na lub z ciastem do ciebie. Popatrzyłam na twoje Labradory i wyszłam do moich bo te twoje jakieś jasne są. Moje prawie czarne. I na dodatek te moje jakieś kurduple wyszły w tym roku.


Kochana! W kazdej chwili!! Póki tulipany są Ciasto zorganizuję, tylko daj znać kiedy
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 22:43, 23 kwi 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
tulucy napisał(a)
Kasia moje na pewno za małe ale większe ciężko mi gdzieś wcisnąć.


Moje cebulki to już chyba się kształtem dopasowały do doniczki

A Lucy, nadal się chcesz pozbyć Leosia?
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Nowa12 22:44, 23 kwi 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Pięknie ogródek wygląda z tej perspektywy. Powinnaś więcej takich kadrów szerokich wstawiać .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
tulucy 22:56, 23 kwi 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12904
Kasiu, chcieć chcę, ino nje weiem, w jakim on stanie bo u mnie to wiesz, że walka mnie czeka... Oblukam jutro wszystkie trzy i zobaczę, czy który się nada do wydania.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Kasia_CS 23:07, 23 kwi 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Nowa12 napisał(a)
Pięknie ogródek wygląda z tej perspektywy. Powinnaś więcej takich kadrów szerokich wstawiać .

U mnie mało co widać w tym momencie ale im starszy ogródek to i jakoś lepiej zaczyna wyglądać, można coś pokazać. Będę próbować w każdym razie

Dziękuję Agatko!
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 23:11, 23 kwi 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
tulucy napisał(a)
Kasiu, chcieć chcę, ino nje weiem, w jakim on stanie bo u mnie to wiesz, że walka mnie czeka... Oblukam jutro wszystkie trzy i zobaczę, czy który się nada do wydania.


Spoko Łucja - pomyślałam w razie czego, że może skoro się u Iwonki widzimy, to by udało się zrobić małe przejęcie mienia Ale to nie ma ciśnienia, jeśli się nie uda tematu ogarnąć
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Annak 23:21, 23 kwi 2019


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
Kasia_CS napisał(a)


A jak w ogóle je rozpoznaliście? Wstawiałaś gdzieś jakieś zdjęcia?

Buu, przykre

Tak, dałam fotki na forum w dziale o tulipanach, ale spodziewałam się, że ktos mi napisze, że jakieś wybrakowane cebulki kupiłam, że trzeba wzmocnić, itp..., a tymczasem Mazan mnie sprowadził na ziemię, a to co mi napisał mnie podłamało... Oj nie mam ja szczęścia do tej mojej działki Ciągle coś mi pod górkę
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies