Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Kasia_CS 20:20, 12 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
anbu napisał(a)
Bardzo ładna Kasiu. Ja wczoraj kupiłam ją ponownie Czekam aż zakwitnie u Ciebie


to mocno trzymam za nią kciuki - nie wiem, czy taka ona już jest, ale podejrzewam, że pierwszy sezon to ona może po prostu idzie w korzenie, a od drugiego pokazuje więcej. Bo rok temu i moja i Twoja cienko przędły na początku.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 20:29, 12 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Mary napisał(a)

Nie mam pojęcia. Nigdy nie dałam jej szansy pokazać co potrafi.


Sesleria heuflera jest większa niż carez montana.
Tak to wygląda u mnie po zeszłorocznym sadzeniu z podzielonych egzemplarzy.

Z przodu jeden egzemplarz carex Gold Fountain (jaśniejszy). Potem dalej od kostki sesleria i bliżej kostki carex montana (gatunek) o wiele od seslerii mniejszy.
Myślę, że carex jeszcze trochę pójdzie w górę.


Ujęcia z narożnika

Opisałam. Nie wiem, czy coś widać. Od lewej:
Carex monatana Raureif
Carex Gold Fountain
Sesleria heuflera
Carex montana




Większa?! OO to tego się nie spodziewałam - jakoś sobie ją wyobrażałam jako taką niezbyt wysoką kompaktową kępkę nie wyższą jak jakies 15cm i ze 20 srednicy Chociaz ja kojarzę, że u Ciebie rośliny to w ogóle jakoś inaczej rosną, więc może też bardziej CI wybujały ścigając się o więcej słonka

Zdjęcia oznaczyłaś zawodowo

U Ciebie ten gold fountain też tak fajnie wygląda jak u Wioli w sezonie? Właśnie go kupiłam, tylko pod inną nazwą - wygląda identyko jak ten Twój, więc chyba nie ma pomyłki. U Wioli jakiś taki jaśniutki jest i liczę na to, że mój też taki będzie.

Moje Raureif już się wreszcie pozbierały - zaraz zresztą zdjęcie wstawię - piękna trawka! O zwykłej montanie to rozmawiałyśmy kiedyś nawet, że tak dziwnie się zachowuje, bo dość mała rośnie
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 20:32, 12 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
I u mnie wreszcie zawilce zakwitły. No rozsiały mi się po rabacie jak głupie! Ale te siewki chyba jeszcze w tym roku nie zakwitną

Mój jedyny orlik niespecjalnie mnie raczy bujnym kwieciem

A na łubin, to przebieram nóżkami - odkryłam dziś, że się pięknie zbiera

Poziomeczki dla dzieci
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 20:36, 12 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Mój jedyny rodek powolutku zaczyna

Druga azalia nieśmiało zaczyna..

A na tej już szał w pełni

Moja aktualna ulubienica wśród traw - montana raureif

____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 20:38, 12 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
A takie są wczorajsze efekty zabaw dzieci wodą z pistoletu (w sensie zamocowanego na końcu węża )
Słonko jeszcze wtedy operowało niestety... Poparzone listki na okolicznych roślinach - róże, berberysy, hortensja, rozchodniki w plamki


____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 20:43, 12 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
A teraz doradźcie - to moja rabata trzcinnikowa, która oprócz kilku cebulowych jest pusta. Co byście powiedziały na obwódkę z trzmieliny? Tak sobie dzisiaj na to wpadłam i mi się pomysł spodobał. Kiedyś podziwiałam taką obwódkę u Wioli, przypadła mi do gustu i się zastanawiałam, czy gdzieś można ją przemycić do mnie. W innych miejscach mam buksową, stonowaną. Tu z kolei nasadzenie jednorodne, to trzmielina by nie kłuła w oczy



tu też mają być docelowo zatopione w trawie krawężniki jako ścieżka
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Mary 22:45, 12 maj 2019


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Kasia_CS napisał(a)


Większa?! OO to tego się nie spodziewałam - jakoś sobie ją wyobrażałam jako taką niezbyt wysoką kompaktową kępkę nie wyższą jak jakies 15cm i ze 20 srednicy Chociaz ja kojarzę, że u Ciebie rośliny to w ogóle jakoś inaczej rosną, więc może też bardziej CI wybujały ścigając się o więcej słonka

Zdjęcia oznaczyłaś zawodowo

U Ciebie ten gold fountain też tak fajnie wygląda jak u Wioli w sezonie? Właśnie go kupiłam, tylko pod inną nazwą - wygląda identyko jak ten Twój, więc chyba nie ma pomyłki. U Wioli jakiś taki jaśniutki jest i liczę na to, że mój też taki będzie.

Moje Raureif już się wreszcie pozbierały - zaraz zresztą zdjęcie wstawię - piękna trawka! O zwykłej montanie to rozmawiałyśmy kiedyś nawet, że tak dziwnie się zachowuje, bo dość mała rośnie

Rzeczywiście warunki świetlne mamy różne. Ale sesleria była wysoka już przy zakupie. Na dole sesleria hauflera, a w prawym górnym roku carex montana.

Mniejsza jest sesleria skalna, ale nie polecam.

Czy Gold Fountain wygląda jak u Wioli? Hmmm. No wiesz... Kupowałam 2 sztuki w lecie 2016 o ile dobrze pamiętam, a teraz mam z osiem w ziemi i kilka w doniczkach. To się nie dzieje za darmo. Jak w końcu będzie w jednym miejscu przez dłużej niż rok to może zacznie wyglądać jak u Wioli. Tej wiosny był ładny po zimie, ale zeszłej to wyglądał słabo. Dlatego posadziłam na zmianę z Raureif, bo montana dobrze wygląda wiosną jak tylko ruszy, a Gold Fountain dobrze wyglądał zimą, ale po zimie niekoniecznie.
Takie zdjęcie mam z sierpnia 2017.


Zawodowo też muszę takie czerwone ramki na zrzutach z ekranu rysować
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mary 22:52, 12 maj 2019


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Kasia_CS napisał(a)
A takie są wczorajsze efekty zabaw dzieci wodą z pistoletu (w sensie zamocowanego na końcu węża )
Słonko jeszcze wtedy operowało niestety... Poparzone listki na okolicznych roślinach - róże, berberysy, hortensja, rozchodniki w plamki




Miałam w ubiegłym roku czarne plamki na orlikach, berberysach i moliniach. Sądziłam, że to grzyb. Kilka razy pryskałam. A one rosną w najbardziej nasłonecznionym miejscu. O ja ciemna...
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mary 22:54, 12 maj 2019


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Kasiu.
Rozumiem, że rozmiar seslerii heuflera Cię zaskoczył. Gdybyś jednak ją chciała to daj znać.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Wiolka5_7 22:54, 12 maj 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20472
Moj Carex gold fountain też tak wygląda
A po zimie jest brzydki,ale ścinam go nisko na jeża i potem wypuszcza nowe ,świeże źdźbła i jest piękny
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies