Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Kasia_CS 22:21, 11 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
sarenka napisał(a)
Ile lat ma twoja hakuro? Moja chyba w którymś momencie popuscilsm i duża jest, chce jej koronę zmniejszyć bo wygląda okazale


Hm... na pewno w 2016 wiosną już rosła - nie mam żadnej fotki z 2015 kiedy się wprowadziliśmy... Mozliwe całkiem - najwcześniej mogę ją mieć od lata 2015

to foto z maja 2016:

I podobne ujęcie z wczoraj (hakuro wiosną przycinam niemal na zero)

Azalia maj 2016 i 10.05.19



____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 22:22, 11 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Laguna dla Anbu

I pączuchy (mszyce gratis )
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Gruszka_na_w... 22:34, 11 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22006
Fajne tło z drzewek rośnie za płotem.
Dobrze, że są zdjęcia i można porównania robić. czasem trudno uwierzyć, że to te same roślinki.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Kasia_CS 23:14, 11 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Fajne tło z drzewek rośnie za płotem.
Dobrze, że są zdjęcia i można porównania robić. czasem trudno uwierzyć, że to te same roślinki.

Haniu, no cieszą mnie te drzewka, bo choć trochę zasłaniają sąsiadujące bloki (jeszcze mam ulicę za płotem) i właśnie jeszcze co nieco zielonego wprowadzją"na wysokościach"

Powiem Ci, że sama byłam zaskoczona, jak niektóre rośliny porosły
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Mary 23:14, 11 maj 2019


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Kasia_CS napisał(a)
Dzisiaj spędziłam spory kawałek dnia z Anią-kwartecikiem na wizycie w ZP Ja to tak skromne sprawunki zrobiłam (kurde, zapomniałam cyknąć fotkę zakupów w samochodzie), bo nie było większości roślin, na które się nastawiłam. I niektóre kupiłam nieplanowo i w związku z tym po sztuce, jak początkująca ogrodniczka

Przytuliłam m.in.
- na spróbowanie Andowego kuklika Bell Bank
- na spróbowanie anafalisa Sommershnee
- carexy kaga nishiki (inaczej Gold fountain)
- miskant Morning light, bo mój słabo przędzie...
- świecznicę White pearl, ale maleńką
- miodunkę Majeste
i 2 peonie dla koleżanki

a miałam taaaaką listę.. nie było kocimiętki, ani heufleriany, rutewki, ostróżki, carexa variegata, przetacznika ulster dwarf, jeżówki i paru innych rzeczy

Dzięki Aniu za "przygarnięcie Kropka" do szkółki i nie dziękuję za roślinkę cmok!

Kasiu, dużo potrzebujesz seslerii heuflera? Bo może u mnie się coś znajdzie.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Kasia_CS 23:33, 11 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Na heuflerianę się nie upieram ogólnie, bo to takie widzimisię trochę do testowania. A do jakiej średnicy rośnie kępka?

Zastanawiam się na rabatą przedtarasową - ile mi ich by weszło po obu stronach płyty, którą chcę osadzić centralnie. Ma ona służyć do przechodzenia na trawnik z tarasu. Wtedy albo 2, albo 3 po lewej i prawej, ale to przecież podzielić sobie można. Choć opcja nr 2, a raczej 1, bo bardziej się ku niej skłaniam, to turzyca raureif, która wreszcie się zbiera i robi się większa niż to co widziałaś u mnie A bardzo lubię tę trawkę i mnie kusi tylko heufleriana bardziej kompaktowa niż raureif i pewnie ten gabaryt byłby akurat.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
MalgosiaW 07:01, 12 maj 2019


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Jakie zmiany w ogrodzie, łał. Czas leci szybko, a rośliny rosną jak dzieci Też mam mszyce i nie chcę pryskać chemią. Muszę coś ekologicznego szybko znaleźć bo mam truskawki za różami. No i dzieci. Ale co czosnek? Na gnojówkę to spoźniona jestem?
Jak która wie to proszę niech da znać. U Kasi to więcej się zawsze dowiem
anbu 07:14, 12 maj 2019


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Bardzo ładna Kasiu. Ja wczoraj kupiłam ją ponownie Czekam aż zakwitnie u Ciebie
____________________
Ania Ogród Ani :)
Mary 17:31, 12 maj 2019


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Kasia_CS napisał(a)
Na heuflerianę się nie upieram ogólnie, bo to takie widzimisię trochę do testowania. A do jakiej średnicy rośnie kępka?

Nie mam pojęcia. Nigdy nie dałam jej szansy pokazać co potrafi.

Kasia_CS napisał(a)
Zastanawiam się na rabatą przedtarasową - ile mi ich by weszło po obu stronach płyty, którą chcę osadzić centralnie. Ma ona służyć do przechodzenia na trawnik z tarasu. Wtedy albo 2, albo 3 po lewej i prawej, ale to przecież podzielić sobie można. Choć opcja nr 2, a raczej 1, bo bardziej się ku niej skłaniam, to turzyca raureif, która wreszcie się zbiera i robi się większa niż to co widziałaś u mnie A bardzo lubię tę trawkę i mnie kusi tylko heufleriana bardziej kompaktowa niż raureif i pewnie ten gabaryt byłby akurat.

Sesleria heuflera jest większa niż carez montana.
Tak to wygląda u mnie po zeszłorocznym sadzeniu z podzielonych egzemplarzy.

Z przodu jeden egzemplarz carex Gold Fountain (jaśniejszy). Potem dalej od kostki sesleria i bliżej kostki carex montana (gatunek) o wiele od seslerii mniejszy.
Myślę, że carex jeszcze trochę pójdzie w górę.


Ujęcia z narożnika


Opisałam. Nie wiem, czy coś widać. Od lewej:
Carex monatana Raureif
Carex Gold Fountain
Sesleria heuflera
Carex montana


____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Kasia_CS 20:19, 12 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
MalgosiaW napisał(a)
Jakie zmiany w ogrodzie, łał. Czas leci szybko, a rośliny rosną jak dzieci Też mam mszyce i nie chcę pryskać chemią. Muszę coś ekologicznego szybko znaleźć bo mam truskawki za różami. No i dzieci. Ale co czosnek? Na gnojówkę to spoźniona jestem?
Jak która wie to proszę niech da znać. U Kasi to więcej się zawsze dowiem


Czosnek to kojarzę na uwiąd powojników, ale podejrzewam, że na mszyce też. Mydła potasowe są czasem z dodatkiem wyciągu z czosnku. A na mszyce to jest chyba pokrzywa zalana wodą i po 24h można pryskać (czyli nie w formie gnojówki). Więc wcale nie za późno na nastawienie
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies