Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

sarenka 07:36, 13 maj 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Kasia_CS napisał(a)


Hm... na pewno w 2016 wiosną już rosła - nie mam żadnej fotki z 2015 kiedy się wprowadziliśmy... Mozliwe całkiem - najwcześniej mogę ją mieć od lata 2015

to foto z maja 2016:

I podobne ujęcie z wczoraj (hakuro wiosną przycinam niemal na zero)

Azalia maj 2016 i 10.05.19




to widzę,że ja mojej pozwoliłam za bardzo się rozrosnąć...mam ją chyba od 2014 roku i jest ogromna,a przycinam ja 2-3 razy w roku. hihi

To w tym roku ciapne ja mocniej
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 07:44, 13 maj 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Ja się cały czas nie mogę zdecydować czy kupić Seslerie ta co piszecie czy jesienna. Chciałam też podsadzic trawy przed hortensjami i też nie wiem czy właśnie ta Seslerie czy Carex któryś. Zależy mi żeby trawa nie miała gniazda za bardzo tylko rosła dosyć zwarto Kasiu, jak myślisz, co wybrać?
____________________
Magda W samym sloncu
MalgosiaW 14:07, 13 maj 2019


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Kasia_CS napisał(a)


Czosnek to kojarzę na uwiąd powojników, ale podejrzewam, że na mszyce też. Mydła potasowe są czasem z dodatkiem wyciągu z czosnku. A na mszyce to jest chyba pokrzywa zalana wodą i po 24h można pryskać (czyli nie w formie gnojówki). Więc wcale nie za późno na nastawienie

Dziękuję. Już pokrzywy się moczą Od razu narwałam wiadro wrotycza. Jest tego robactwa. Na różach nawet nie dużo, ale na drzewach owocowych masakra. Na próbę posadziłam czosnek pod różą. Zobaczymy.

Kibicuję obwódce z trzmieliny. Sama sobie taką posadziłam na jesieni, zamiast bukszpanowej. Na razie młodziutka ale szybko rośnie. Pa
Anda 14:13, 13 maj 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Srodek ekologiczny na robactwo to neem Nie smakuje robalom, a roślinki na dodatek nawóz dostaną

https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/91HF5YpShjL._SL1500_.jpg
https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/71tZqQEBClL._SL1200_.jpg
https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/81GsRwFx9pL._SL1500_.jpg
https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/81sUyRakkZL._SL1500_.jpg
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Zana 14:27, 13 maj 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Ooooch, ileż miałam u Ciebie do nadrobienia. I zakupy - kuklik ma bardzo ładny kolor, i rabatkowe rewolucje.

Śliczna ta Twoja raureif. Moja już wielka "po byku", powinnam ją już podzielić.
U mnie carex elata po zimie też nie wygląda za ciekawie, tak jak Wiola ścinam nisko i odbija. Znowu ją podzieliłam i nie mam szans na doczekanie się dorodnych kęp. Teraz będzie miała lepsze warunki na ruderowej to może mi się ładniej rozrośnie. Z tego co pamiętam to Irenka/Miłka ma przepiękne kępy tej trawy.

Kasiu, przypomnij jakie masz trzcinniki na trzcinnikowej? O ile kojarzę do Karl Foerster. Ja się obawiam, że jak one się rozrosną to Ci się ta obwódka nie zmieści. U mnie średnica kępy to tak z 50 cm miała.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Makusia 15:33, 13 maj 2019


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Piękne porównanie rabaty z hakuro! Ależ upasłaś te roślinki! Mega soczyste kolory u Ciebie w ogrodzie!

Kuklika zamówiłam
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Magleska 20:04, 13 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18103
Kasiu ale miałam nadrabiania u Ciebie ….ale nadrobiłam ,tylko już nie wiem co miałam napisać
zmiany na rabatach na duży plus spektakl tulipanowy pięknyyy
kuklik śliczniutki -nie mam ,a jak znajdę ,to kupię ,bo mnie urzekł

buziaki i staram się być bardziej na bieżąco
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Kasia_CS 20:59, 13 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Mary napisał(a)

Czy Gold Fountain wygląda jak u Wioli? Hmmm. No wiesz... Kupowałam 2 sztuki w lecie 2016 o ile dobrze pamiętam, a teraz mam z osiem w ziemi i kilka w doniczkach. To się nie dzieje za darmo. Jak w końcu będzie w jednym miejscu przez dłużej niż rok to może zacznie wyglądać jak u Wioli.

Zawodowo też muszę takie czerwone ramki na zrzutach z ekranu rysować


Faktycznie w paczce już wyrośnięte te seslerie heuflera były... No nic, narazie je odpuszczam totalnie - wolę kolor jesiennej, bo pokrój widzę dość zbliżony mają. A o porównanie z tymi Wioli chodziło mi po prostu o kolor, nie o dorodność kępy Ja to wiem, że Ty jesteś mistrzynią dzielenia

O proszę, jak się "doświadczenie" z pracy na ogrodowisku przydaje


Ja dziś posadziłam Gold fountain wokół tej mojej magnolii NN - podzieliłam narazie każdą sadzonkę na pół, a wysadziłam stamtąd posadzoną tydzień temu Beni-kaze Tetrisik oczywiście musi być
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 21:01, 13 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Mary napisał(a)


Miałam w ubiegłym roku czarne plamki na orlikach, berberysach i moliniach. Sądziłam, że to grzyb. Kilka razy pryskałam. A one rosną w najbardziej nasłonecznionym miejscu. O ja ciemna...


Ale faktycznie mogły się poparzyć kropelkami? Bo ja specjalistką nie jestem, ale że to na świeżo, to od razu widać było skutki zabawy wodą

Mary napisał(a)
Kasiu.
Rozumiem, że rozmiar seslerii heuflera Cię zaskoczył. Gdybyś jednak ją chciała to daj znać.


Tak, odpuszczam ją sobie. Dzięki!
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 21:05, 13 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Wiolka5_7 napisał(a)
Moj Carex gold fountain też tak wygląda
A po zimie jest brzydki,ale ścinam go nisko na jeża i potem wypuszcza nowe ,świeże źdźbła i jest piękny


Już się cieszę z nowego stanu posiadania Mam nadzieję, że mają na tyle mało światła w tym miejscu, że będzie się tak ładnie wybarwiała limonkowo jak Twoja Będę ciąć zatem na jeżyka
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies