Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Wiolka5_7 21:08, 13 maj 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20443
Kasia_CS napisał(a)


Już się cieszę z nowego stanu posiadania Mam nadzieję, że mają na tyle mało światła w tym miejscu, że będzie się tak ładnie wybarwiała limonkowo jak Twoja Będę ciąć zatem na jeżyka

Jeśli to nie patelnia to będzie dobrze rósł
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Kasia_CS 21:11, 13 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
sarenka napisał(a)


to widzę,że ja mojej pozwoliłam za bardzo się rozrosnąć...mam ją chyba od 2014 roku i jest ogromna,a przycinam ja 2-3 razy w roku. hihi

To w tym roku ciapne ja mocniej


Hihi, ja na początku mniej ją cięłam, ale postanowiłam ją nieco bardziej kompaktowo prowadzić i mocniej ją opitoliłam. Tnę też co najmniej 3 razy. Wczesną wiosną wstawiałam zdjęcie jak mocno ją golę na początku sezonu
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 21:15, 13 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
sarenka napisał(a)
Ja się cały czas nie mogę zdecydować czy kupić Seslerie ta co piszecie czy jesienna. Chciałam też podsadzic trawy przed hortensjami i też nie wiem czy właśnie ta Seslerie czy Carex któryś. Zależy mi żeby trawa nie miała gniazda za bardzo tylko rosła dosyć zwarto Kasiu, jak myślisz, co wybrać?


A wolisz zieloną czy limonkową? Jesienna ma ładny jaśniutki kolorek - ja akurat taki preferuję. A przed jaką odmianę hortki? Bo zależy do jakiej wysokości Ci zależy mieć trawkę. Powiedziałabym, że sesleria jest taka sztywniejsza w pokroju niż większość carexów. A przed tą planowaną trawką jeszcze coś będzie?
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 21:18, 13 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
MalgosiaW napisał(a)

Dziękuję. Już pokrzywy się moczą Od razu narwałam wiadro wrotycza. Jest tego robactwa. Na różach nawet nie dużo, ale na drzewach owocowych masakra. Na próbę posadziłam czosnek pod różą. Zobaczymy.

Kibicuję obwódce z trzmieliny. Sama sobie taką posadziłam na jesieni, zamiast bukszpanowej. Na razie młodziutka ale szybko rośnie. Pa


czyżbyś miała prywatne poletko fajnych roślinek na gnojówki i inne mikstury ? U mnie na agreście są takie ilości mszyc na tych najmlodszych listkach na szczytach pędów, że normalnie zatrzęsienie...


A sadziłaś na obwódkę patyczki czy konkretne sadzonki? Bo ja mam nieco ukorzenionych patyczków z cięcia trzmielin na nóżkach i by je wykorzystała... ale w większości są to po prostu pojedyncze patyczki
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 21:49, 13 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Anda napisał(a)
Srodek ekologiczny na robactwo to neem Nie smakuje robalom, a roślinki na dodatek nawóz dostaną

https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/91HF5YpShjL._SL1500_.jpg
https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/71tZqQEBClL._SL1200_.jpg
https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/81GsRwFx9pL._SL1500_.jpg
https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/81sUyRakkZL._SL1500_.jpg


Właśnie zaczęłam szukać jakichś gotowców ekologicznych u nas - i zaskoczona mile jestem, bo w necie tego całkiem sporo

A Neem to jest olej?
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
tulucy 22:09, 13 maj 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
zamówiłam olej i suszone liście - chyba napar z liści zrobię i będę pryskać... olej - może da się w wodzie rozpuścić...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Kasia_CS 22:11, 13 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Zana napisał(a)
Ooooch, ileż miałam u Ciebie do nadrobienia. I zakupy - kuklik ma bardzo ładny kolor, i rabatkowe rewolucje.

Śliczna ta Twoja raureif. Moja już wielka "po byku", powinnam ją już podzielić.
U mnie carex elata po zimie też nie wygląda za ciekawie, tak jak Wiola ścinam nisko i odbija. Znowu ją podzieliłam i nie mam szans na doczekanie się dorodnych kęp. Teraz będzie miała lepsze warunki na ruderowej to może mi się ładniej rozrośnie. Z tego co pamiętam to Irenka/Miłka ma przepiękne kępy tej trawy.

Kasiu, przypomnij jakie masz trzcinniki na trzcinnikowej? O ile kojarzę do Karl Foerster. Ja się obawiam, że jak one się rozrosną to Ci się ta obwódka nie zmieści. U mnie średnica kępy to tak z 50 cm miała.


Kuklik na żywo ładniejszy niż mi się w necie wydawało, więc kupiłam I jak to ja - podzieliłam.. na 5 chyba

Tak, mam KF.. a miejsca..hmm nie pamiętam, muszę zmierzyć, ale może by dało radę.. ale się nie upieram przy obwódce jakby się miały KF nie mieścić chyba ciut ponad 50 cm tam jest, ale niedużo
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 22:15, 13 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Makusia napisał(a)
Piękne porównanie rabaty z hakuro! Ależ upasłaś te roślinki! Mega soczyste kolory u Ciebie w ogrodzie!

Kuklika zamówiłam


A jednak będzie kuklik Taką samą odmianę wzięłaś?

Teraz najbardziej upasiona na tej rabacie to peonia! Nawet eM mówi, że u jego mamy to aż taka nie rosła (a moja właśnie od niej ukopana). Jest wysokaśna, ma mnóstwo pąków - te najdrobniejsze nawet usunęłam, bo się boje, że jeśli będą próbowały kwitnąć, to się połamią pędy. eM zrobił mi zawodową podporę do niej, bo pokazałam mu któregoś dnia w necie ładną i teraz mam bardzo podobną
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 22:19, 13 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Magleska napisał(a)
Kasiu ale miałam nadrabiania u Ciebie ….ale nadrobiłam ,tylko już nie wiem co miałam napisać
zmiany na rabatach na duży plus spektakl tulipanowy pięknyyy
kuklik śliczniutki -nie mam ,a jak znajdę ,to kupię ,bo mnie urzekł

buziaki i staram się być bardziej na bieżąco


Hihi, też tak czasem mam, zwłaszcza jak u kogoś dużo się dzieje, dużo zdjęć i nagle zapominam co tam takiego chciałam skomentować

Ach jak żal, że tulipany już się kończą - choć sapporo nadal dzielne i takie pełne ciemnoróżowe trzymają się jak nówki Za to czosnki nastają, więc nie jest źle - ale tych to za mało jeszcze mam

Buziaki i zapraszam oczywiście ponownie
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 22:21, 13 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Wiolka5_7 napisał(a)

Jeśli to nie patelnia to będzie dobrze rósł


nie nie, patelni tam brak, graby cieniują Bardziej chodziło mi o wybarwienie liści - na słońcu pewnie zzielenieją, ale czy ta ilość, która tam dociera będzie miała wpływ czy nie, to się okaże. Na ten moment są bardziej zielone niż limonkowe i mam nadzieję, że zjaśnieją.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies