Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Kasia_CS 10:29, 01 cze 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
mirkaka napisał(a)
Pięknie, moje róże jeszcze ze dwa dni na rozkwitnięcie
Mlekiem pryskaj dalej, a nuż zaskoczy


Dzisiaj zerwałam całą siatkę liści w kropki z kilku róż z różnych części ogródka. No martwi mnie to, bo po zeszłorocznym ostrym ataku prawdopodobnie tamta róża padnie mlekiem pryskam dalej, ale Zato czeka w gotowości w razie Wu.. szkoda by mi było stracić kilka krzaków
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 10:31, 01 cze 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
inka74 napisał(a)
Mam wrażenie, że jesteście z Lucy w innej strefie klimatycznej. Moje róże w pąkach oprócz tych przytarganych w donicach. To parzydło też miałam w ręku. Fajne jest.


Jeszcze go nie posadziłam, myślę gdzie utknąć
No na zachód od Ciebie tak ciepło
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 13:50, 01 cze 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
mrokasia napisał(a)
Już mega różano u Ciebie .


A to dopiero początek

kasiab napisał(a)
Pięknie Kasiu!

Dzięki Kasiula!
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 13:58, 01 cze 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Zagajanka napisał(a)

Ślicznotki
Ja też mam zawsze problem z fotografowaniem MW i purpury ogólnie.
Powiem, że te wszystkie 3 u mnie nadal jeszcze w pąkach, pomimo że u nas cieplej Ale to zapewne kwestia cięcia - swoje ciachałam naprawdę mocno, bo za duze i gęste urosły, trzeba było przświetlić i odmłodzić.


Czyli w tym roku nie oszczędzilas w mocnym cięciu nawet angielek? Ja z Angielek mocno cięłam tylko Boscobel, którą mam w donicy i ona też już zakwitła resztę starałam się mocno ciąć i teraz może za gęste i przez to dodatkowo rdza tak szybko..
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
tulucy 17:32, 01 cze 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Kasiu nie mam skrzypu. Ale może z Anią Kwartet się dogadasz
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Anda 17:57, 01 cze 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33561
Kasia_CS napisał(a)


Dzisiaj zerwałam całą siatkę liści w kropki z kilku róż z różnych części ogródka. No martwi mnie to, bo po zeszłorocznym ostrym ataku prawdopodobnie tamta róża padnie mlekiem pryskam dalej, ale Zato czeka w gotowości w razie Wu.. szkoda by mi było stracić kilka krzaków


Kasiu, wyczytałam na stronach ekologicznych, że herbatka lub wyciąg z czosnku i cebuli pomagają na rdzę. Jeśli akurat masz pod ręką to może warto wypróbować
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
kasia1 08:34, 02 cze 2019


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Kasiu, ja mam skrzypu wielkie ilości Jakby co to się zgłaszaj, pomyślimy, jak go dostarczyć. Nie jestem w stanie tego wytępić , więc też robię gnojówki. Z przyjemnością oddam Tobie jedno pielenie, czyli ze dwa wiadra świeżego skrzypu myślę
Ogólnie to czasami łapie mnie taki czarny humor, że jak będę na mojej emeryturze (na szczęście w odległej przyszłości, a dostałam już jej przerażającą symulację), to będę sobie dorabiać sprzedając na rynku skrzyp na pęczki i ślimaki będę zanosić do skupu
Jest też taka reklama środka na cerę chyba "czy słyszysz, jak rośnie skrzyp". Ja słyszę ... Brrr
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
jolanka 08:54, 02 cze 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Skrzypu ci u mnie dostatek
Może rzeczywiście trzeba by zrobić gnojówkę.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Johanka77 09:16, 02 cze 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Kasia robisz takie foty, że czas najwyższy na wizytówkę!
Pięknie!!!

Co do skrzypu t u mnie mnóstwo... w tym roku wyjątkowo wybujał...
Pytanie czy mogę jeszcze coś robić z komosy i dziewanny? Bo mam w bród
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
UrsaMaior 09:29, 02 cze 2019


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8296
tulucy napisał(a)
Kasiu nie mam skrzypu. Ale może z Anią Kwartet się dogadasz


Heheheh
____________________
ogród pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies