Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Brzozowadzie... 12:17, 30 maj 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Ja oczywiście opóźniona, ale zostawiam buziaki od ciotki! Torcik baaardzo piękny i jakże ogrodowy
Róże u Ciebie już takie dorodne! Mnie boli tylko Leonardo da vici, każdego dnia widzę kolejną zwiędniętą główkę do wycięcia;( Nie wiem, co mam z tym robić...
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
inka74 12:58, 30 maj 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Jak kocimiętka Grog lub Purrsian Blue się u mnie sprawdzi (w sensie mała i zwarta zostanie) to zrobię dla ciebie sadzonki. Na razie nie znalazłam kocimiętki, która by mnie urzekła tak do końca. Jak ładnie kwitnie - to duża jest. Jak zwarta - to mniej kwiatów ma.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Mary 16:03, 30 maj 2019


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3513
Kasia_CS napisał(a)


O żelazie myślałam, tylko stacjonarnie nie mogłam dostać nigdzie, a nie zamówiłam i mi umknęło.. podsypywalam część róż hemoglobiną, ale ta chyba nie dostała, bo mi się proszek skończył.

Mój stary WS też te młode przyrosty ma czerwone...

To róża NN pierwsza w moim ogrodzie, która zawsze była najsilniejsza, bardzo długo trzymała kwiaty. W zeszłym roku okrutnie ją zaatakowała rdza, nowe liście były takie karłowate później.. no osłabiona jest ewidentnie. Myślisz, że żelazo wystarczy na początek czy może jakieś cięższe działa nawozowe?


Dzięki za donice śmiesznie tak, jak nie trzeba nic już kupować, tylko korzysta się z tego co już rośnie albo w przechowalniku (czytaj. losowe wolne miejsca )

Kasiu,
Wydaje mi się, że na Płochocińskiej kiedyś mieli żelazo.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
inka74 16:28, 30 maj 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Kasia - żelazo rolnicze widziałam ostatnio w LM. Jeżeli nie dostaniesz mogę ci lokalnie kupić w ogrodniczym.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Kasia_CS 22:18, 30 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
kasia1 napisał(a)
Kasiu, dzielna dziewczyna jesteś. Masz małą córcię, dajesz radę z ogrodem i do tego potrafisz piec torty! . Podziwiam takie młode mamy, bo wiem, że to nie jest łatwe. Pamiętam koszenie trawy w czasie drzemek, wymykanie się z domu. Ale czas biegnie tak szybko... Moja mała jak tylko zaczęła chodzić, to zrobiła się taką łobuziarą, że nie mogłam jej w ogóle w domu zostawiać, więc do ogrodu zawsze brałam ze sobą. W rezultacie zaraziła się ogrodniczkowaniem (ma teraz 7 lat). I mam asystentkę Pozdrawiam


Kasiu, zobaczymy, czy któreś z moich dzieci się zarazi ogrodniczkowaniem Kuba na razie woli zwyczajnie robić błoto i bez przerwy myć swoją wywrotkę Kaja dopiero poznaje świat ogródkowy organoleptycznie, więc na razie bez stałego nadzoru krok w krok za nią ani rusz - wszystkie kamienie, kora, ziemia są mega atrakcyjne i na bank przesmaczne dlatego na wszelkie prace przeznaczam czas gdy ma drzemkę Ale jak będzie bardziej kumata, to też ją "przysposobię" na asystentkę A łobuziara też jest.. ledwo uczy się chodzic, a dziś weszła na Kuby krzesełko i sobie na nim stała pod ścianą - myślałam, że na zawał zejde....
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 22:51, 30 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Brzozowadziewczyna napisał(a)
Ja oczywiście opóźniona, ale zostawiam buziaki od ciotki! Torcik baaardzo piękny i jakże ogrodowy
Róże u Ciebie już takie dorodne! Mnie boli tylko Leonardo da vici, każdego dnia widzę kolejną zwiędniętą główkę do wycięcia;( Nie wiem, co mam z tym robić...


Dzięki Agatko!

Oj, miałam kiedyś taką sytuację z opadaniem pączków u róży, boli każdy jeden utracony.. nie pamiętam co jej dolegało, choć opcje były takie, że szkodnik, a druga, że młoda róża nie jest w stanie "wykarmić" wszystkich kwiatów i pąki opadają.. rozumiem, że śladów żerowania nie znalazlas?
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 22:54, 30 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
inka74 napisał(a)
Jak kocimiętka Grog lub Purrsian Blue się u mnie sprawdzi (w sensie mała i zwarta zostanie) to zrobię dla ciebie sadzonki. Na razie nie znalazłam kocimiętki, która by mnie urzekła tak do końca. Jak ładnie kwitnie - to duża jest. Jak zwarta - to mniej kwiatów ma.


To będę czekać na Twoje wrażenia z purple haze czekam na jej rozkręcenie, bo kwiatostany bardzo ładne, gęste i mocno wybarwione.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 09:15, 31 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
inka74 napisał(a)
Kasia - żelazo rolnicze widziałam ostatnio w LM. Jeżeli nie dostaniesz mogę ci lokalnie kupić w ogrodniczym.


Mary napisał(a)

Kasiu,
Wydaje mi się, że na Płochocińskiej kiedyś mieli żelazo.

Kupię na all z darmową dostawą, bo jeszcze sobie dobiorę do tego jakieś specyfiki na rdzę, jeśli mi eko sposoby zawiodą..
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 15:21, 31 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
A ja wczoraj wsadziłam trzmielinową obwódkę na moją rabatę trzcinnikową (KF juz kłosy wypuszczają, wow!) - część patyczków już miałam dawno ukorzenionych, a część stworzyłam na bieżąco

Dzisiaj... przesunęłam całą obwódkę trzmielinową bliżej krawędzi rabaty, zawsze to te kilka cm luzu dla trzcinników

A do tego pociachałam dziś wszystkie buksy, czyli moje kulki i kilkanaście metrów obwódek bukszpanowych, wsadziłam hostę mysie uszka uprzednio dzieląc na 3
Podzieliłam kokorycz i podadziłam na cenistej.. pousuwałam trochę liści tulipanów - nie wykopuję w tym roku, czekam aż da się "wyciągnąć" łodygę zostawiając cebulkę w ziemi.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
eVka 15:41, 31 maj 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Pracusiu! pięknie porobiłas dzisiaj. Ja się lenię, dziecko u dziadków do jutra, lecimy do kina a jutro kopiemy oczko.

Tniesz już buksy, może i ja przelecę swoje bo zarosły w tym roku niemiłosiernie, deszcze im posłużyły

Trzmielinowe obwódki są mega!
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies