Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Kasia_CS 22:13, 28 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Ciski po cięciu

Queen of Sweden zaczyna i w dodatku obecnie zgrała się kolorystycznie z naparstnicami - nie wiedziałam jakie będą

Polubiłam tę najzwyklejszą żurawkę za kwitnienie

Munstead wood
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 22:16, 28 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Porządnie zapączkowana w tym roku Laguna

Peonia

Montanki Raureif

Caradonna
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 22:24, 28 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Pewnie niektóre z Was pamiętają moją kocimiętkową - robiła szał swoim kwitnieniem, ale z racji późniejszego pokładania oddałam ją mamie - "napierała" na tuje miriam i mi zaczęły brzydnąć. Kocimiętka Six hills giant została wymieniona na niższe siostry, ale na razie z nimi nie ma tego szaleństwa Na górce posadzone są miskanty kleine fontane, ale na razie są słabiutkie - za to główkowate będą robić pokaz w odpowiednim momencie

Taki mój kąt bajzelnik, przechowalnik pod trzmieliną oskrzydloną


Tu niedługo będzie różowo


Na zakończenie lawendowa
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
kwartet 22:43, 28 maj 2019

Dołączył: 06 lis 2014
Posty: 882
Kasiu juz trochę oprzytomniałam,jeszcze raz wszystkiego dobrego dla Kaji(słodziak taki że hej i tak fajnie głosik trenuje),tort rzeczywiście wyszedł piękny.
Oprócz róż teraz mocno zwracają uwagę kwiaty żurawki,stasznie ogród podskoczył od ostatniej wizyty.Niby na kazdej rabacie co innego ale spójności nadaje im taki romantyczny look i białe dodatki.
Przy tarasie poszłabym w taki spokojny formalizm,nawiązało by to do tej bocznej rabaty(strzyżone formy podsadzone niskimi trawami).
Rabata trzcinnikowa to wyzwanie,ten przerywany żywopłocik z trzmieliny coraz bardziej mi się widzi a w przerwy może nieduże kwitnące cośki(roschodniki dały by tam radę?)
Chciałam się pochwalić że zakwitł mi red baron,jednym kwiatkiem ale zawsze,nawet nie wiedziałam że on kwitnie
inka74 22:51, 28 maj 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Zdolna jesteś z tymi ciastami. Tort przepiękny.

coraz bardziej mi się podoba montanka Raureif
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Helen 05:41, 29 maj 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
Hej Kasia, pooglądałam kilka ostatnich stron, masz piękny ogród i torty też robisz fantastyczne. Dobrze, że pokazałaś już ciski po przycięciu, też polecę ciąć swoje.
____________________
Helen - Hortensjowo
Kasia_CS 09:28, 29 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
kwartet napisał(a)
Kasiu juz trochę oprzytomniałam,jeszcze raz wszystkiego dobrego dla Kaji(słodziak taki że hej i tak fajnie głosik trenuje),tort rzeczywiście wyszedł piękny.
Oprócz róż teraz mocno zwracają uwagę kwiaty żurawki,stasznie ogród podskoczył od ostatniej wizyty.Niby na kazdej rabacie co innego ale spójności nadaje im taki romantyczny look i białe dodatki.
Przy tarasie poszłabym w taki spokojny formalizm,nawiązało by to do tej bocznej rabaty(strzyżone formy podsadzone niskimi trawami).
Rabata trzcinnikowa to wyzwanie,ten przerywany żywopłocik z trzmieliny coraz bardziej mi się widzi a w przerwy może nieduże kwitnące cośki(roschodniki dały by tam radę?)
Chciałam się pochwalić że zakwitł mi red baron,jednym kwiatkiem ale zawsze,nawet nie wiedziałam że on kwitnie


Aniu
, dzięki Ci jeszcze raz za pamięć o mnie i mam teraz śliczne parzydełka i nie tylko! Szkoda, że tak króciutko, jak po ogień, ale i tak super, że się udało

Dziękuję w Kajki imieniu Oj trenuje dziewczyna ostro! Przekrzykuje równo nas wszystkich

No zagęściło się, to prawda - wtedy jak byłaś to dopiero się nieśmiało wychylały roślinki, choć już w miarę było je cokolwiek widać A w ogóle to zapomniałam Ci pokazac, że zgodnie z sugestią zabrałam Phantoma i wsadziłam w to miejsce ten bez kolumnowy Golden tower. Hortka poszła pod sypialnię

Co do cośków, to moze im być do kwitnienia za ciemno- owszem jest tam słońce, ale tylko w godzinach porannych i dość szybko ucieka - choć jak widać powojnikowi z końca tyle starczyło do kwitnienia.Może z tymi trzmielinami spróbuję. Wiem tylko, że chyba dorzucę rozchodnika (może Goodbud?) gdzie te 3 rozplenice (co to tulipany botanicznie nimi być chciały, hihi ). Czekam tylko na usunięcie liści tulipanów na łączeniu rabat i tam małą rearanżację poczynię - bo nagle zawciągowa rzeczka wyszła mi w środku rabaty, gdy zrobiłam trzcinnikową.

Nie wiedziałam, że RB kwitnie
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
kasia1 13:29, 29 maj 2019


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Kasiu, dzielna dziewczyna jesteś. Masz małą córcię, dajesz radę z ogrodem i do tego potrafisz piec torty! . Podziwiam takie młode mamy, bo wiem, że to nie jest łatwe. Pamiętam koszenie trawy w czasie drzemek, wymykanie się z domu. Ale czas biegnie tak szybko... Moja mała jak tylko zaczęła chodzić, to zrobiła się taką łobuziarą, że nie mogłam jej w ogóle w domu zostawiać, więc do ogrodu zawsze brałam ze sobą. W rezultacie zaraziła się ogrodniczkowaniem (ma teraz 7 lat). I mam asystentkę Pozdrawiam
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
Kasia_CS 00:26, 30 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
inka74 napisał(a)
Zdolna jesteś z tymi ciastami. Tort przepiękny.

coraz bardziej mi się podoba montanka Raureif


Dzięki Iwonko!
Trawka warta wypróbowania- ja dokupiłam na przytarasową, bo jeszcze nie chciałam moich dzielić - dopiero pierwszy rok porządnie wyglądają
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 00:43, 30 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Helen napisał(a)
Hej Kasia, pooglądałam kilka ostatnich stron, masz piękny ogród i torty też robisz fantastyczne. Dobrze, że pokazałaś już ciski po przycięciu, też polecę ciąć swoje.


Hej Helen dzięki za uznanie ogród w ciągłej przeróbce, ale też wciąż odkrywam co mi ogrodowo w duszy gra zaraz trzeba będzie ciąć buksy, bo już przyrosty w miarę ściemniały zapraszam do zaglądania muszę Cię odwiedzić, bo chyba nie miałam jeszcze okazji
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies