Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Kasia_CS 13:47, 19 cze 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Kasya napisał(a)


A pamietam twój pusty placyk z trawniczkiem jeszcze tak niedawno .....
NEW dawn bardzo romantyczna
Na kulkowisku fanie by wyglądało więcej stipy


Czytasz mi w myślach ze stipą - jak zobaczyłam to zdjęcie na monitorze to od razu moja myśl w tę stronę powędrowała

Tylko, że stipa u mnie po raz pierwszy taka piękna (bo inaczej jej określić nie umiem ) Zwykle mi nie chciała zimować, a tu się udało i mam ze 3 lub 4 takie ładnie stojące kępki rozrzucone po ogrodzie
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 13:49, 19 cze 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
BKosimkArt napisał(a)
Kasiu, po jakim czasie Pashmina jest taka wyższa??
pytam bo moja ma mały zwarty krzaczek, jak miniaturka jakaś...


Moja Pashmina jest u mnie dopiero drugi sezon i już teraz jest własnie wyższa niż w pierwszym. Co prawda w drugim tłoczeniu wystrzeliła w zeszłym roku bat taki powyżej kolan, ale tylko jeden (i niechcący złamałam w dodatku nogą czubek z pąkami jak nad nią przechodziłam )
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
inka74 13:57, 19 cze 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
trzcinnikowa jak masy nabierze to bardzo ładna będzie i zasłoni sąsiadów poletko.
Róże obłędnie ci tłoczą. Romantyzm w 100%.

Kupiłam Louiska specjalnie z myślą o konfiturach i sokach. Jedyne co to nie mogę się zdecydować gdzie go posadzić. Czy bardziej w półcieniu aby dłużej kwitł czy w pełnym słońcu.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Kasia_CS 13:59, 19 cze 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
A teraz z serii znajdź różnicę I nie mówię o soczystości zieleni, bo ze względu na suszę może dość znacznie się różnić

Miejscówka nr 1

Krok pierwszy

Krok drugi


Miejscówka nr 2 -



Co prawda mam obawy, czy ta kulka nie za duża, ale w innym miejscu jak rosła, to zasłoniła ją hortensja - jakoś to miejsce automatycznie mi się nasunęło dla niej, tym bardziej, ze mała kulka na taras się przesunęła. No i stipę muszę wziąć, bo w obecnym miejscu ciut ciasno, ale na pewno na tej rabacie zostanie

I widok z kanapy - zgodnie z sugestiami doszły kuleczki buksowe - muszą się wyrównać, bo narazie trochę niepodobne

____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 14:02, 19 cze 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
inka74 napisał(a)
trzcinnikowa jak masy nabierze to bardzo ładna będzie i zasłoni sąsiadów poletko.
Róże obłędnie ci tłoczą. Romantyzm w 100%.

Kupiłam Louiska specjalnie z myślą o konfiturach i sokach. Jedyne co to nie mogę się zdecydować gdzie go posadzić. Czy bardziej w półcieniu aby dłużej kwitł czy w pełnym słońcu.

Czekam niecierpliwie, a w dodatku już mi się podoba ta zwiewność traw, więc co będzie jak zgrubną!!

LO w tym mega słońcu u mnie jest i kwiaty dość szybko zaczęły się przysuszać - robią to nierówno w pęczkach. Co prawda nie jest to akcja z dnia na dzień, co to to nie, ale jednak szkoda tej całej masy kwiatów, które mogły cieszyć o wiele dłużej
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 14:04, 19 cze 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Jeszcze Wam mikołajka zostawię i lecę sypać korę póki Kaja śpi
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Johanka77 16:40, 20 cze 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Kasia_CS napisał(a)
A teraz z serii znajdź różnicę I nie mówię o soczystości zieleni, bo ze względu na suszę może dość znacznie się różnić






Kasia, ja lubię kulkowiska, ale to powinnaś koniecznie powiększyć.
O jakieś 50 cm z obu stron tej kuli dużej.
Przepraszam
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Kasia_CS 19:09, 20 cze 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Asiu, co Ty, nie przepraszaj! Co najwyżej mogę kulę przesunąć, zeby nie była na skraju (a kurcze najpierw było inaczej, mniej w rogu i poprawiłam na wersję ze zdjęcia). Tę rabatę powiększyłam w zeszłym roku maksymalnie, jak wspólnie z eMem ustaliliśmy. Są tam też wkopane profile jako obrzeża i baaardzo mi się nie chce przy tym znowu grzebać, sztukować kilku centymetrów. Jak wykopię tę stipę po lewej od kuli to może optyka się zmieni i okaże się, że nie jest tak źle
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Johanka77 19:25, 20 cze 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Kasia_CS napisał(a)
Asiu, co Ty, nie przepraszaj! Co najwyżej mogę kulę przesunąć, zeby nie była na skraju (a kurcze najpierw było inaczej, mniej w rogu i poprawiłam na wersję ze zdjęcia). Tę rabatę powiększyłam w zeszłym roku maksymalnie, jak wspólnie z eMem ustaliliśmy. Są tam też wkopane profile jako obrzeża i baaardzo mi się nie chce przy tym znowu grzebać, sztukować kilku centymetrów. Jak wykopię tę stipę po lewej od kuli to może optyka się zmieni i okaże się, że nie jest tak źle


A może na miejsce tej stipy go przesuniesz?
On urośnie jeszce, pamiętaj
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Kasia_CS 20:38, 20 cze 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Wiem wiem, choć za bardzo nie chce już mu dać się powiększać. Zaraz obok stipy rośnie trzcinnik brachytrychia i przesunięcie o jakim myślę, to raptem 5cm by było, wiesz jak to jest z tym tetrisem

A może widzisz go w zupełnie innym miejscu na kulkowisku?
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies