Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

tulucy 22:05, 22 cze 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12898
Kasiu - dziękuję bardzo za możliwość obejrzenia wypieszczonego ogrodu i za przesympatyczną podróż z Wami obiema Kasiami
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Gruszka_na_w... 22:23, 22 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22060
Kasiu, jesteś pewna, ze ta twoja Kimono, to Kimono? Zupełnie inne ma listki i barwę kwiatów niż ta moja.
Uroczy masz ten zakątek.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Kasia_CS 12:39, 23 cze 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Później poodpisuję, a teraz składam ogromnie podziękowania dla April za wspaniałe spotkanie, które dla nas- zakręconych ogrodowiczanek- zorganizowała ogromnie dziękuję za gościnę (i za pyszne tortilki), za zabezpieczenie nas przed wrednymi krwiopijcami, ale "za roślinki już baaardzo nie dziękuję " Żurawka piękna, już znalazła swoje miejsce - teraz ją tylko mnożyć i mnożyć, bo mam na nią plan w kilku miejscach świetnie, że wytrzymuje na słońcu, bo u mnie przewaga takich miejsc.

Jolu, wiesz już może jak ta szerokolistna trawka się nazywa? Ona wytrzyma patelnię, czy raczej nieco ograniczone słonko musi mieć - u Ciebie miała akurat takie przeświecające delikatnie na tej przytarasowej rabacie jak byłyśmy.

A odnośnie ogrodu - szacun za ogrom pracy!! Sam fakt ile drzew poszło, ile ziemi trzeba było wymienić, żeby stworzyć roślinom odpowiednie warunki. Świetny ten wgłębnik z basenem, a te zwieszające się molinie - mistrzostwo!! Zupełnie inaczej sobie wyobrażałam "ogród w lesie", a tu tyle pięknie kwitnących róż, rabaty słoneczne są naprawdę słoneczne świetnie je komponujesz, niby busz a wszystko przemyślane, fajnie się przenika.. jestem oczarowana

____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
April 15:32, 23 cze 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10213
Kasiu, miło mi bardzo że znalazłaś czas żeby do mnie przyjechać i że ci się podobało.
Ta szerokolistna trawa to turzyca rzędowa.Nie mam jej na słońcu więc z doświadczenia nie powiem.

Na pamiątkę

____________________
April April podbija las Mazowsze
inka74 16:03, 23 cze 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Kasiu to turzyca rzędowa. Jola u mnie pisała, że znalazła metkę.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Nowa12 19:13, 23 cze 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Piekna ta róża Marchenzauber. Duża ci rośnie?
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Kasia_CS 22:22, 23 cze 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Zacznę od przedstawienia mojego spojrzenia na Aprilkowy ogród, który jest mega urokliwy..

Zdziwiłam się przede wszystkim, że już dalie zaczęły!
Tu z Pashminą

Rzuca się w oczy bogactwo róż i ich piękne kwitnienie


____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 22:27, 23 cze 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Jarzmianki pojawiają się w różnych miejscach, uwielbiam je!


To był jakiś rodzaj czyśćca?

I w masie

____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 22:35, 23 cze 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Fioletowe żurawki fajnie podbijają zieleń


W tle widać fajnego płaczka, który kolorystycznie znakomicie się zgrywa z odcieniem żurawek

Cudny penstemon - kiedy mój taki będzie...
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 22:48, 23 cze 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Różne takie

Przy tarasie wybudowana donica podwyższona z liliami, czosnkami, jezówkami.. wszystkie zachwycałyśmy się czosnkiem Schuberta ma naprawdę ogromną średnice!!


Jeszcze raz fioletowe żurawki

Rzadko widuję Midnight rose (ta po lewej, o ile oczywiście się nie mylę)
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies