Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

UrsaMaior 13:19, 26 cze 2019


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8323
Kaśko, aluzje są do Ciebie u makadamii, w razie gdybyś jeszcze nie widziała;D
____________________
ogród pod lasem
Kasia_CS 13:49, 26 cze 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
UrsaMaior napisał(a)
Kaśko, aluzje są do Ciebie u makadamii, w razie gdybyś jeszcze nie widziała;D

Tak tak, czytałam, zrozumiałam ... Tylko jeszcze nie wiem, czy uda mi się dotrzeć
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 19:34, 26 cze 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Ostatnio ogródek w godzinach "fotograficznych" mogę obejść tylko w biegu, a wtedy do zdjęć jakoś nie mam weny. Poza tym jakoś nie mam co focić - nawet róże jakoś marnie cieszą, bo tak słońce się daje we znaki, że kwiaty szybko tracą swą urodę. Lilie za to dają czadu. Jedna mi się gdzieś zagubiła, a taka śliczna pełna była

Dochodzę do wniosku, że moje niektóre rabaty są zwyczajnie zbyt zielone obecnie


Nowe przetaczniki w zamian za silver sceptre - e te upały na rabacie słonecznej zwyaczjnie zaczęły schnąć - te, które szybciej łapie cień zupełnie inaczej wyglądają

Pieris ma świeże przyrosty

Moja stara kocimiętkowa nie jest tak bujna jak wtedy, gdy rosły na niej six hills giant, ale się zbiera z innymi odmianami. W przyszłym roku będą widoczne tu firletki dzięki hojności sadzonkowej Gosi i Aprilka Czosnki główkowate trochę leżą, ale to dlatego też, ze rosną na skraju usypanej górki. Na rabatę dojdą też czyśćce, których po raz pierwszy mi się zachciało. Jak dotąd były to dla mnie nieciekawe rośliny i nagle bang! dostanę trochę sadzonek od eMa mamy
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Gosiek33 19:41, 26 cze 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Kasia_CS napisał(a)

Nowe przetaczniki w zamian za silver sceptre - e te upały na rabacie słonecznej zwyaczjnie zaczęły schnąć - te, które szybciej łapie cień zupełnie inaczej wyglądają



bardzo wypasione te niebieskie akcenty narzekasz na nie?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Kasia_CS 19:52, 26 cze 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Gosiek33 napisał(a)


bardzo wypasione te niebieskie akcenty narzekasz na nie?


Hihi, Gosiu gdzieżbym śmiała! Oczywiście trochę niezbyt klarownie napisałam, ale dzieci chwili spokoju nie dają i mózg na chwilę gdzieś odpłynął. Przetaczniki są nowe, bo mi Kwartecik kochana je upolowała ( nie miałam ich dotąd), a schły mi silvery w słońcu nigdzie nie mogłam stacjonarnie dostać Ulster Blue dwarf, a od zeszłego roku się na nie zasadzałam, o ile nie wcześniej. Na nie to chyba nie będzie powodu do narzekań
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Gosiek33 20:06, 26 cze 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Kasia_CS napisał(a)


Hihi, Gosiu gdzieżbym śmiała! Oczywiście trochę niezbyt klarownie napisałam, ale dzieci chwili spokoju nie dają i mózg na chwilę gdzieś odpłynął. Przetaczniki są nowe, bo mi Kwartecik kochana je upolowała ( nie miałam ich dotąd), a schły mi silvery w słońcu nigdzie nie mogłam stacjonarnie dostać Ulster Blue dwarf, a od zeszłego roku się na nie zasadzałam, o ile nie wcześniej. Na nie to chyba nie będzie powodu do narzekań


Ha, to w takim razie nawet miałam te doniczki w ręku przy pakowaniu do samochodu

Już żałuję, nie takich nie wzięłam
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gruszka_na_w... 21:36, 26 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Mam u siebie podobne odczucia. Po tej orgii kolorów z maja i z czerwca nagle zrobiło się zielono. Taki czas. Piękne lilie!
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
mrokasia 22:32, 26 cze 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18136
Moje rabaty też są zielone, czekam na hortki, jeżówki i rozchodniki oraz drugie tłoczenie szałwii.
Te małe niebieskie przetaczniczki są urocze . Zgapię chyba podobnie jak te niskie różowe .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Kasia_CS 23:50, 26 cze 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Gosiek33 napisał(a)


Ha, to w takim razie nawet miałam te doniczki w ręku przy pakowaniu do samochodu

Już żałuję, nie takich nie wzięłam

No właśnie!! Przecież je wiozłyście dla mnie Jeśli nie kupisz, to może już będzie za rok co dzielić - zobaczymy jak przyrosną Kiedyś sobie robiłam rozeznanie w przetacznikach, które tak fajnie i długo kwitną, to wyszło mi, że Ulster Dwarf Blue i Royal Candles przodują i fajnie wyglądają. Ale tych drugich to nie widziałam już też długo, a chętnie bym dokupiła i sama porównanała obie odmiany
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 23:52, 26 cze 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Mam u siebie podobne odczucia. Po tej orgii kolorów z maja i z czerwca nagle zrobiło się zielono. Taki czas. Piękne lilie!


Powoli pojawiają się u mnie jakieś akcenty - właśnie białe lilie, kwiaty anabelek, A dziś w ten upał lilie zaczęły już przysychać
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies