Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Kasia_CS 15:19, 28 cze 2020


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Mariposa napisał(a)
Kasiu, znów zachwyciłam się Twoim ogrodem i tarasem. Kiedyś Cię o niego pytałam, i chyba mnie przekonałaś. Obecne fotki jeszcze bardziej mnie zachęcają. Czy konstrukcje sami robiliście? jakie ma wymiary?
To chyba Palibiny tak elegancko Ci na taras zaglądają?
Miłość do róż podzielam!


Ojej, ale miło

Tak tak, mój Mąż się tym w pełni zajął - na podłogę użył płytki chodnikowe 35x35, szerokość 3,5m, głębokość 2,5m + ta opaska pod balkonem nad nami, czyli 1,2m.
Kantówki 10x10cmTeraz faktycznie w donicach na tarasie mam lilaki Bloomerang Wcześniej były trzmieliny, ale poszły na wąską rabatę przedtarasową

dobra, teraz naprawdę już biorę sekator i ruszam w tango
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
asiak 22:00, 28 cze 2020


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Oj Kasiu masz troszkę tych różyczek
Pięknie u Ciebie
____________________
AsiaDziałeczka Asi
sylwik69 22:24, 28 cze 2020


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Dawno tu nie byłam...ale pięknie porosło róże nie moja bajka,ale ilość oszałamia na takim małym skrawku! i widać,że jest to miłość odwzajemniona pozdrawiam
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Kasiolaaa 22:49, 29 cze 2020


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
kasiu taka napalona bylam na monsted wood i zapomnialam o niej a miejsca brak
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
Makusia 14:56, 30 cze 2020


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Kasiu, ja za każdym razem, jak jestem na Twoim wątku, to się dziwię i dziwię, jakie cudo stworzyłaś z małym dzieckiem i nieco większym! Bajkowy jest Twój ogród- te firany i te róże!
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
mar_za 06:06, 02 lip 2020


Dołączył: 03 sie 2013
Posty: 740
O matko kochana
Cały atlas

quote=Kasia_CS napisał(a)]Przy okazji uaktualnię listę moich róż

Aphrodite (zmieni miejsce, bo jakaś pechowa i mi nie kwitnie 3 sezon)
Artemis
Ascot
Astrid Grafin von Hardenberg
Bailando
Baronesse
Bouquet Parfait
Boscobel x 2
Cardinal Hume
Chandos Beauty
Cinderella
Clair Renaissance
Darcey Bussel
Eden Rose
Eisvogel
Giardina
Heidi Klum x3
Herkules
Home & Garden
James Galway
Jasmina
Johann Wolfgang von Goethe
Kimono x 2
Kurfurstin Sophie
Laguna
Lavender Ice x 4
Leonardo da Vinci x 2
Louise Odier
Marchenzauber
Mariatheresia
Matthias Claudius
Minerva x 2
Mini Eden rose
Munstead Wood
New Dawn x 2
2 x NN - różne (jedna fukcja, druga malina)
Pashmina
Pastella x 2
Playful Rokoko
Pomponella x 2
Princess Alexandra od Kent x 3
Royal Jubilee
Queen of Sweden
Souvenir du dr Jamain
Stephanie Baronin z Guttenberg
Tardajos
Voyage x 2
William Shakespeare 2000


Kuniec Wyszło 64
____________________
Marzena- Mus owocowy w miejskiej dżungli
Kasia_CS 08:59, 04 lip 2020


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
kasia1 napisał(a)
Kasia, podziwiam Pewnie ta lista, to nieskończona, bo ty jesteś uzależniona


coś w tym jest Co prawda na razie nie mam jakiejś konkretnej różyczki w głowie (choć kusi mnie porządny egzemplarz Kimono po tym jak mi jedna wyleciała i mam parzystą liczbę, a w między krzakami dziura )

Kasya napisał(a)
O kurcze... na takim małym kawałeczku tyle roz to jest prawdziwy ogrod rozany

Prawie jak w rozarium, hahahaha

inka74 napisał(a)
Tylko 27 odmian mamy takich samych niebezpieczne to, dla mnie

Zaraz wstawię coś, co Ci "ułatwi" wybór Z góry przepraszam

sarenka napisał(a)
Dzięki za odpowiedź. Ja mam plan przy tarasie zrobić taką rabatę,że w plecach miskanty a w nogach roze- chciałabym pachnące o pełnych kwiatach coś w kolorze kremowym,białym lub różowym- polecisz mi coś?

Hm... a mogą być niepachnące? Bo jako pewniaka poleciłabym Ci Pastellę, bo ona kwitnie niemalże non stop, nie śmieci..tyle, że nie pachnie. Fajna też jest Mariatheresia. Nieźle zapowiada się Kurfurstin Sophie, ale ona niziutka i nie za wiele mogę jeszcze o niej dodać, bo jest u mnie świeżakiem. Zaraz na zdjęciu sobie porównasz kwiaty

BKosimkArt napisał(a)
O ja Cię! Gdzie Ty to zmieściłaś?? A reszta?

No reszta obok Niesttey już widzę, że kilka roślin muszę przemieścić, bo głównie jeżówki mi w paru miejscach pozżerało i trzeba znaleźć im nieco bardziej przystępne miejsce.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 09:08, 04 lip 2020


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
BKosimkArt napisał(a)

Minervę mam pierwszy rok, na ratasie w donicy... jak na razie miała jeden pąk, który szybko przekwitł...

Jak teras słoneczny, to niestety nie będzie się najlepiej tam czuła i właśnie chyba szybko będzie przekwitać. Moja w pierwszym roku była mniej zarośnięta przez inne rośliny i bardziej operowało na nią słońce, to niemal nie zdążyłam jej się dobrze przyjrzeć, jak już opadła.

BKosimkArt napisał(a)
Kasiu, czy dobrze widzę że ten klonik ma czarny pień? U mnie bylo to samo, po kawałku ciemniał aż padł, odgrzybiałam ale to mic nie dało...

Część czarny, część nie... Ogólnie sprawa się ma tak, że rok temu Mazan zdiagnozował po liściach i pniu antraknozę. Użyłam zarówno OW jak i chemii (na to działa tylko kilka dostępnych na rynku środków), w tym roku też poszedł miedzian na wiosnę na klona i magnolię, bo obie te rośliny miały objawy antraknozy. W tym rou barddzo słabo klonik ruszał, ciągle mszyce go objadały i zbierałam, pryskałam takim eko psikaczem na nie.. niewiele to pomagało. Po urlopie niestety już był mega zdechły i nie wiem, czy wykopać, czy zostawić i czekać czy coś drgnie.

Kiedyś tam rósł tak w ogóle rodek, który ni z tego ni z owego padł - chyba też jakiś grzyb go skosił. No i wymieniłam tam ziemię, wstawiłam rodka z nową ziemią w kartonie w wykopany dołek, żeby jeszcze był odgraniczony od starej ziemi na dłuższy czas, jak to się robi w przypadku róż.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 09:16, 04 lip 2020


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Kasiolaaa napisał(a)
Kasiu piekna lista rozana mam kilka z nich jak w tym roku u ciebie zachowuje sie kimono ?

Kasiula, te moje Kimono, mimo że mają ładne kwiaty i długo je trzymają, to jednak ani nie chcą się porządnie zbudować krzaczkó ani nie zimują jakoś rewelacyjnie. Jedna mi z trzech w ogóle wypadła (jako jedna dwóch róż na tych moich 60parę sztuk)

asiak napisał(a)
Oj Kasiu masz troszkę tych różyczek
Pięknie u Ciebie

Ziarnko różane do ziarnka Dziękuję Asiu!

sylwik69 napisał(a)
Dawno tu nie byłam...ale pięknie porosło róże nie moja bajka,ale ilość oszałamia na takim małym skrawku! i widać,że jest to miłość odwzajemniona pozdrawiam


Oj, ja wszędzie praktycznie dawno nie byłam, masakra... a róże są moje ukochane, więc i upchane do granic Pozdrawiam również!

Kasiolaaa napisał(a)
kasiu taka napalona bylam na monsted wood i zapomnialam o niej a miejsca brak

Na pewno gdzieś upchniesz - to tylko jedna róża Tylko nie może być wg mnie w pełnym słońcu, bo wtedy szybko opadają jej kwiaty.

Makusia napisał(a)
Kasiu, ja za każdym razem, jak jestem na Twoim wątku, to się dziwię i dziwię, jakie cudo stworzyłaś z małym dzieckiem i nieco większym! Bajkowy jest Twój ogród- te firany i te róże!

Oj Makuś, Makuś - ale mi miło Teraz przez te dwa brzdące trochę się ten ogród zapuszcza, ale i może dzięki temu więcej z niego pokorzystam
Buziole!
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 09:19, 04 lip 2020


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
mar_za napisał(a)
O matko kochana
Cały atlas


Hihi, troszkę ich jest i w związku z tym zrobiłam ostatnio coś, co różane tygryski lubią najbardziej - porównanie kwiatów róż na jednej fotce Na razie tak wszystki w komplecie, potem jakieś bliższe kadry wrzucę.

Zdjęcie bez podpisów dla lepszego oglądu


____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies