Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

sarenka 10:07, 27 cze 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Dziękuję Ci, ta kanapa jest super! Pokażę mezowi wiem,że przy małym dziecku jest mało czasu na relaks moje trochę odchowane to liczę,że dałoby się czasem przysiąść
Szukam tarasu wysokiego, kojarzysz może u kogo może być? Nasz ma wysokość w najwyższym miejscu 90 cm
____________________
Magda W samym sloncu
galgAsia 10:09, 27 cze 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Cześć Kasiu, fajnie Cię widzieć (tj. czytać ) po dłuższej przerwie
Pięknie ogród Ci porósł, a ilość róż robi wrażenie. Gdzieś Ty to wszystko upchnęła?!?
Spokojnego weekendu
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Helen 11:02, 27 cze 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
Kasia, ale masz umiejętności, piękne zrobiłaś poduchy i zasłonki (wiem, że temat nieco starszy, ale zdolności masz)
____________________
Helen - Hortensjowo
Kasia_CS 11:16, 27 cze 2020


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Nowa12 napisał(a)
Piękny ogród. Na ostatnim miejscu widzę że masz spore budynki za ogrodzeniem.

Dziękuję Agatko no spore spore- w tle widac 10 piętrowe bloki

kwartet napisał(a)
Kasiula pięknie, nie dziwię się żeś po powrocie w zachwyt wpadła ja też wpadłam a sąsiedzi to pewnie z balkonów zwisają.
Ale wszystko bujnęło niesamowite

Hihi, no jakoś tak wreszcie światełko w tunelu mam. Jeszcze się na wyjeździe zainspiriwalam do zrobienia łanu wysokiej szałwii, ale czy to u mnie przejdzie taki "monolit", to nie wiem wczoraj z sąsiadką rozmawiałam, że tak mnie cieszą róże, to stwierdziła, że z góry wyglądają obłędnie!

jolanka napisał(a)
Zrehabilitowana
Pięknie wszystko porosło, rabaty wypełnione po brzegi


Uf, dziękuję Jolu Porosło tam gdzie coś rosło, a jest nadal kilka zupełnie pustych miejsc i nad nimi trzeba pomyśleć. Ale dostałam na wakacjach od właścicielki wynajmowanego przez nas domu sadzonkę świecznicy, więc jedna miejscówka zyskuje lokatora

Makao_J napisał(a)
Oj matulciu... ile róż....

Hihi, no uzbierało się tego towaru co nieco
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
tulucy 11:54, 27 cze 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Kasiu pięknie soczyście i zdrowo
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Gosiek33 12:22, 27 cze 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Romantyczna oaza wśród bloków. Róże zachwycające
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Anda 12:28, 27 cze 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33374
Kasiu, pięknie masz, różana oaza
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kasia_CS 14:20, 27 cze 2020


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Dorii napisał(a)
Pięknie, ogród ci dojrzewa

No zbiera się fajnie z każdym rokiem nawet te deszcze, tfu tfu, na razie nie spowodowały jakichś chorobowych sytuacji póki co, choć na początku sezonu walczyłam z rdzą na różach (a wtedy nie padało)

Margo2 napisał(a)
Romantycznie różanie
To ile masz tych róż?
Ja niestety muszę niektórych się pozbyć, bo rabaty zrobiły sie cieniste.
Kwitną już penstemony?
U mnie dopiero startują, ale dopiero sadziłam w tym roku


Romantyczność to dobre określenie na mój ogród, zwłaszcza ta różana część. Reszta jest nieco inna i bardziej chyba regularna jednak

Penstemony Black tower zakwitły już jakoś na przestrzeni poprzedniego tygodnia. Moje siedzą w ziemi 3 sezon i dopiero teraz takie ładne ale dzieliłam je od razu, więc też musiały się odbudować.
Może róże po prostu przesadzisz ? Ja swoje próbowałam policzyć, ale byłam tak śpiąca, że zasypiałam w połowie liczenia i nie wiem czy dobrze podsumowałam
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Mariposa 20:59, 27 cze 2020


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Kasiu, znów zachwyciłam się Twoim ogrodem i tarasem. Kiedyś Cię o niego pytałam, i chyba mnie przekonałaś. Obecne fotki jeszcze bardziej mnie zachęcają. Czy konstrukcje sami robiliście? jakie ma wymiary?
To chyba Palibiny tak elegancko Ci na taras zaglądają?
Miłość do róż podzielam!
____________________
Ela Motylogród
Kasia_CS 22:33, 27 cze 2020


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
sarenka napisał(a)


Co do róż- czy u Ciebie wszystkie mają dużo słońca,czy są takie co dają sobie radę w półcieniu?

Może byś zrobiła wizytówkę z tymi odminami bo to imponująca liczba

Jeszcze na to Ci nie odpowiedziałam - Większość ma dużo słońca, ale Souvenir du dr Jamain w kącie rośnie i słabiutko się ma - niby na słońcu przypala mu kwiaty, ale mój w dość cienistym miejscu z kolei ledwo kwitnie,

Jeszcze sporo osłonięte mam 2 pnące, ale dlatego, że póki co są jeszcze niskie i z premedytacją je tak posadziłam, że przed sobą mają hortki i dopiero jak zza nich wyrosną, to spodziewam się lepszego kwitnienia.

Wizytówki pewnie różanej nie zrobię, bo nie wiem, czy mi starczy chęci i czsu na w miarę spójne podsumowanie tematu różanego nie jestem specjalistką w tej materii

Za to wstawię aktualną listę róż - może się komuś przyda, żeby o coś zapytac w razie czego
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies