Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Kasia_CS 00:03, 13 maj 2021


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
BKosimkArt napisał(a)
Piękne tulipany Kasiu! ZwłaszcA te purpurowe
Jak tam się czujesz??


Cześć Basieńko!! To Purple pion-niezawodne sztuki
A ja się mam całkiem nieźle, choć ten brzuch mam wielaśny sama wiesz jak to w kolejnej ciąży wywala szybko ja teraz mam taki jak w poprzednich przed porodem, a tu jeszcze 2 miesiące ponad trzeba go ponosić... Miałam dziś USG 3 trymestru i sam lekarz na pierwszy rzut oka myślał, że dość blisko przed terminem jestem jakoś.

Mam nadzieję, że i u Ciebie wszystko w porządku i najmłodszy Młodzieniec daje żyć
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
April 05:26, 13 maj 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10288
Kasiu, jak zwykle zdjęcia piękne. Kolory delikatne, fajnie skomponowane.
Magnolia spora będzie, też się zastanawiam czy za mocno nie zaszalałaś
Oby się do garażu korzeniami nie przebiła Chociaż ona korzenie raczej delikatne ma. Bardzo jestem ciekawa jaki z wiekiem drzewka jest ten system korzeniowy. Przecież musi utrzymać całkiem potężne drzewo. Ile ty tam masz tej ziemi nadsypane? Masz taką informację?
____________________
April April podbija las Mazowsze
Kasia_CS 07:47, 13 maj 2021


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
April napisał(a)
Kasiu, jak zwykle zdjęcia piękne. Kolory delikatne, fajnie skomponowane.
Magnolia spora będzie, też się zastanawiam czy za mocno nie zaszalałaś
Oby się do garażu korzeniami nie przebiła Chociaż ona korzenie raczej delikatne ma. Bardzo jestem ciekawa jaki z wiekiem drzewka jest ten system korzeniowy. Przecież musi utrzymać całkiem potężne drzewo. Ile ty tam masz tej ziemi nadsypane? Masz taką informację?


zależy gdzie kopię - generalnie 30 cm w większośći miejsc potem mata, drenaż i pod spodem betonowa płyta.. kurde, może kupić jakąś dużą donicę i wsadzić ją do niej i zadołować. Może kiedyś się przeprowadzę do jakiejś chałupy z działką
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
UrsaMaior 07:52, 13 maj 2021


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8298
Zwróciłam uwagę na skrzynkę z myślą o pniu, a nie korzeniach. Ona naprawdę przybiera...
____________________
ogród pod lasem
Kasia_CS 08:14, 13 maj 2021


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
UrsaMaior napisał(a)
Zwróciłam uwagę na skrzynkę z myślą o pniu, a nie korzeniach. Ona naprawdę przybiera...


ona tam miałaby od czerpni do pnia jakieś 80 cm chyba - zmierzę to dzisiaj. Myślałam o tym, że gdyby rozrastała się głównie powyżej aktualnej korony (bo dołu to ona chyba nie zmieni zbytnio)- musze wybadać jak to z liśćmi będzie.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
BKosimkArt 09:34, 13 maj 2021


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Kasia_CS napisał(a)


Cześć Basieńko!! To Purple pion-niezawodne sztuki
A ja się mam całkiem nieźle, choć ten brzuch mam wielaśny sama wiesz jak to w kolejnej ciąży wywala szybko ja teraz mam taki jak w poprzednich przed porodem, a tu jeszcze 2 miesiące ponad trzeba go ponosić... Miałam dziś USG 3 trymestru i sam lekarz na pierwszy rzut oka myślał, że dość blisko przed terminem jestem jakoś.

Mam nadzieję, że i u Ciebie wszystko w porządku i najmłodszy Młodzieniec daje żyć

No tak w kolejnych jest większy od razu... choć muszę przyznać, że w tej ciąży wygladałam najlepiej, zawsze byłam spuchnięta do okoła a tym raze mnie, tylko brzuch sam wyskoczył...

U nas w porządku, bywa różnie ale nie mogę narzekać, Jasiek pośpi nawet sporo w dzień, w nocy dwie trzy pobudki więc nie jest najgorzej... wiadomo jestem na nowo uwiązana w domu, nie wyjdę sobie kiedy chcę
Ale zanim się obejrzę a będzie duży więc na razie się cieszę takim bobaskiem
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
BKosimkArt 09:36, 13 maj 2021


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Dubelek
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
Catalinasdiary 11:01, 13 maj 2021


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
Kasiu, odnośnie magnolii i miejsca dla niej. Moim zdaniem miejsce ok, ciąć się ją da. Zajrzyj do mnie to zobaczysz jak wygląda duża magnolia, moja ma ok 12 lat, ona jest od dołu podcinana, po kwitnieniu zaraz znowu ją lekko skoryguję. Mogę się wypowiedzieć odnośnie korzeni, bo akurat kopaliśmy pod nią rury do kanalizacji. Nie idzie w doł, wszystkie korzenie są płytko, wręcz ciężko posadzic coś pod dnią. Ma takie korzonki białe grube, szeroko rozstawione, zajmują dokładnie cały terten pod nią, tworząc pajęczynkę.
____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
Kasia_CS 12:32, 13 maj 2021


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Epimedium już mocno kwitnie:


Sapporo - co roku powtarzają mi kwitnienie, ale nie widzę, żeby się mnożyły.

Te pomarańczki to jak olbrzymie jaskry albo aksamitki giganty wyglądają
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 12:38, 13 maj 2021


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Queen of the night zregenerowały się i znów bardzo wysokie w tym roku - niestty część leżąca z tego powodu i sobie dzisiaj zrobiłam bukiet do wazony z kilku odmian i cieszy oko w domku
Tu w agreście

W towarzystwie Doll's minuet w słoneczku

i pod wieczór

Purple pion

I miłe zaskoczenie wczorajszego dnia - LO już cała w pąkach, New dawn zresztą tez
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies