Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Kasia_CS 12:41, 13 maj 2021


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
No i magnolia by rosła 70cm mniej więcej od czerpni - jest szansa, że uda się ją przy cięciu jakoś okiełznać - te gałęzie, które ma idą na boki akurat, więc żaden nie będzie zachodził. Teraz się zaczęłam bardziej o róże martwić - z jednej strony da im trochę wytchnienia od palącego słońca, ale czy totalnie nie zasłoni. Ale kto nie ryzykuje... jak dobrze wiemy, z powodzeniem się daje magnolie jednak przesadzać, więc dam jej tam szansę chyba jednak.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 12:47, 13 maj 2021


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
BKosimkArt napisał(a)

No tak w kolejnych jest większy od razu... choć muszę przyznać, że w tej ciąży wygladałam najlepiej, zawsze byłam spuchnięta do okoła a tym raze mnie, tylko brzuch sam wyskoczył...

U nas w porządku, bywa różnie ale nie mogę narzekać, Jasiek pośpi nawet sporo w dzień, w nocy dwie trzy pobudki więc nie jest najgorzej... wiadomo jestem na nowo uwiązana w domu, nie wyjdę sobie kiedy chcę
Ale zanim się obejrzę a będzie duży więc na razie się cieszę takim bobaskiem


u mnie zawsze baloniczek z przodu, raczej nie puchnę, choć różne dolegliwości się tez pojawiają. Wczoraj chciałam się ubrać jakoś "normalnie" i się zapięłam w taki gorsecik rozciągliwy z milionem haftek i jak się w lustrze zobaczyłam, to parsknęłam śmiechem i zdjęłam Lubię eksponować ciążowy brzuszek, ale to było ekstremum Zresztą pokażę Wam i usunę później fotkę.
Dla śmiechu mój połknięty arbuz nr 2:


Cieszę się, że Twój Jaś trochę mamie luzu daje - mam nadzieję, że i ja zaznam snu dziecka za dnia, bo Kaja była wyjątkowym egzemplarzem spiącym po 15 -20 minut po trudnych 40minutach usypiania...
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
galgAsia 13:11, 13 maj 2021


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Kasia, arbuz bomba Zresztą dosłownie też
Magnolia nie powinna iść w bardzo gruby pień, te 70-80cm w zupełności jej wystarczy. Tak myślę , patrząc na drzewa u mojej Mamy. Kilka jest już wiekowych dość, a wielkich pni nie mają.
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
UrsaMaior 13:55, 13 maj 2021


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8341
Niedawno wrzucałam przyrosty mojej, tylko nie pamiętam gdzie... Wpisz w wyszukiwarkę i zobacz jak to wygląda.

Znalazłam, u April to było.

https://www.ogrodowisko.pl/watek/10834-april-podbija-las?page=149
____________________
ogród pod lasem
Agatorek 18:52, 13 maj 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Kasiu, brzuszek miałaś świetny, taka piłeczka .

Wiesz co, myślę że pomysł z zadołowaniem wielkiej donicy jest dobry. Ale ta donica musiałaby być naprawdę wielka.

Nie chcę Cię straszyć, ale u mnie na osiedlu, gdzie mieszkałam, były takie wewnętrzne patia nad garażami, z różnymi roślinami i drzewami. Patia były ogólnodostępne, za rośliny płacili wszyscy właściciele mieszkań (w czynszu to było).

Niestety podczas jakiegoś remontu musieli się dostać od góry do stropu garaży. I wszystkie rośliny musieli usunąć.
Ale nie zrobili tego tak, żeby je przesadzić w inne miejsce, tylko wykopywali jak leci. Zniszczyli wszystko.
Pewnie do dziś pamiętają awanturę, jaką im zrobiłam. Bo wtedy już mieliśmy działkę i wystarczyło wcześniej dać informację, nawet sama bym wykopała te drzewa (nie pamietam jakie to były, czy ozdobne wiśnie, czy coś podobnego) i krzewy.
Teraz tam jest tylko trawnik i jakieś małe rośliny w donicach.

Dla spokojnego sumienia, to bym się jeszcze dopytała, czy w regulaminie osiedla nie ma jakichś zapisów o maksymalnej wysokości (wielkości, ciężaru) roślin, które można sadzić nad garażami.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
inka74 19:29, 13 maj 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Arbuzik XXL normalnie ))
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Kasia_CS 19:44, 13 maj 2021


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
galgAsia napisał(a)
Kasia, arbuz bomba Zresztą dosłownie też
Magnolia nie powinna iść w bardzo gruby pień, te 70-80cm w zupełności jej wystarczy. Tak myślę , patrząc na drzewa u mojej Mamy. Kilka jest już wiekowych dość, a wielkich pni nie mają.

No bomba bomba - oby brzuszek nie wybuchł zbyt wcześnie, ani żebym nie pękła do terminu porodu

Dzięki za info o magnolii.

UrsaMaior napisał(a)
Niedawno wrzucałam przyrosty mojej, tylko nie pamiętam gdzie... Wpisz w wyszukiwarkę i zobacz jak to wygląda.

Znalazłam, u April to było.

https://www.ogrodowisko.pl/watek/10834-april-podbija-las?page=149

Oglądałam ją właśnie ostatnio - tylko wiesz, że u Ciebie wszystko rośnie potworzaste i szybko (no może poza tamtymi grabami wzdłuż płotu ). U siebie się nie spodziewam takiego szału nawet w połowie
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 19:51, 13 maj 2021


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Agatorek napisał(a)
Kasiu, brzuszek miałaś świetny, taka piłeczka .

Wiesz co, myślę że pomysł z zadołowaniem wielkiej donicy jest dobry. Ale ta donica musiałaby być naprawdę wielka.

Nie chcę Cię straszyć, ale u mnie na osiedlu, gdzie mieszkałam, były takie wewnętrzne patia nad garażami, z różnymi roślinami i drzewami. Patia były ogólnodostępne, za rośliny płacili wszyscy właściciele mieszkań (w czynszu to było).

Niestety podczas jakiegoś remontu musieli się dostać od góry do stropu garaży. I wszystkie rośliny musieli usunąć.
Ale nie zrobili tego tak, żeby je przesadzić w inne miejsce, tylko wykopywali jak leci. Zniszczyli wszystko.
Pewnie do dziś pamiętają awanturę, jaką im zrobiłam. Bo wtedy już mieliśmy działkę i wystarczyło wcześniej dać informację, nawet sama bym wykopała te drzewa (nie pamietam jakie to były, czy ozdobne wiśnie, czy coś podobnego) i krzewy.
Teraz tam jest tylko trawnik i jakieś małe rośliny w donicach.

Dla spokojnego sumienia, to bym się jeszcze dopytała, czy w regulaminie osiedla nie ma jakichś zapisów o maksymalnej wysokości (wielkości, ciężaru) roślin, które można sadzić nad garażami.



Brzuszek nadal taki, tylko mniej lub bardziej w zależności od ubrania podkreślony - co ciążę (ta jest trzecia) wszystkim się wydaje, że albo mam w nim bliźniaki albo jestem blisko terminu Ilość wód płodowych w normie, więc po prostu ten typ tak ma

U mnie na szczęście tylko do mojej dyspozycji jest ogródek i na własność do mieszkania, więc raczej nie ma opcji, żeby ktoś tak po prostu sobie wszedł i wykopał bez mojej wiedzy.

Oczywiście jak zajdzie taka potrzeba to liczę się z tym, że może się pechowo zadziać i będzie konieczność wykopania roślin - wpisałam to ryzyko od początku zakładania ogrodu (dlatego też nigdy nie inwestowałam w bardzo drogie rośliny, które z samego faktu, że są na ogródku garażowym mają trudniej).

inka74 napisał(a)
Arbuzik XXL normalnie ))


Biję rekordy
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kaha565 21:25, 13 maj 2021


Dołączył: 30 lis 2020
Posty: 226
Hej! Jaki piekny ogród! Gratuluję błogosławionego stanu Teraz to pracę w ogrodzie będę utrudnione
____________________
Kasia Pomysł na... Przedogródek!
sarenka 21:43, 13 maj 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Kasia,super arbuzek na kiedy masz termin?
____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies