Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

Pokaż wątki Pokaż posty

Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

Makusia 09:58, 13 mar 2017


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Aniu ale pod którym płotem?
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
AnnaCh 10:08, 13 mar 2017


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Makusia napisał(a)
I muszę im zrobić eksmisję i nie wiem gdzie, bo plan był taki, że pójdą na przedłużkę półki wzdłuż ogrodzenia sąsiada, ale w tym sezonie tam rabaty nie zrobię.
No pod ten, zgodnie z planem
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Makusia 10:10, 13 mar 2017


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Aniu tam jest ten sam problem, co z okularową. Nisko. Wręcz spadek w stronę siatki. Podwyższenie gruntu ziemią będzie oznaczać, że różnica poziomów u mnie i u sąsiada to jakieś 20 cm (na oko)....
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
anna_t 10:20, 13 mar 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
moje cisy też takie Marta a w wodzie nie stały, liczę na to że skoro wszystkie nasze tak wyglądają to po prostu odchorowują przesadzanie i odżyją jak się cieplej zrobi
właśnie będziesz w nd? bo ja tak, coś Ci miałam przywieść chyba?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
AnnaCh 10:42, 13 mar 2017


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Makusia napisał(a)
Aniu tam jest ten sam problem, co z okularową. Nisko. Wręcz spadek w stronę siatki. Podwyższenie gruntu ziemią będzie oznaczać, że różnica poziomów u mnie i u sąsiada to jakieś 20 cm (na oko)....
Myślę tak na szybko, wychodzi na to, że postawiliście dom i zasypaliście go ziemią ze spadkiem w strone płotów.
Tak na szybko przychodzi mi do głowy, że jakby tam pod tą siatkę dać jakiś ogranicznik, może te takie plastikowe obrzeża? Nie będa Ci też chwasty od sąsiada wchodziły, dosypiesz zawsze trochę ziemi, kompostu, qupy i cisy będą się cieszyć
Ale nie wiem już sama, ja mam wszędzie dookoła cokoły przy siatce (sąsiedzi zrobili zanim ja nastałam ). A może właśnie takie cokoły betonowe? Tylko wtedy roboty bezrobotny potrzebny, albo robisz u siebie zjazd ogrodowiska i Ci to zrobimy w jedno popołudnie
____________________
Ania - Malutki pod lasem
anna_t 10:55, 13 mar 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
u mnie woda stoi pomimo betonowych obrzeży przy ogrodzeniu, to nie o to chodzi. woda z głębi napływa, z gruntu. odwodnienie to jedyna opcja raczej...
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Toszka 11:36, 13 mar 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Okularowa do podwyższenia jest łatwa w rozwiązaniu problemu... cięższa dla kobiety do fizycznego zrobienia...
Wystarczy wkopać krawężniki. Ładnie trzymają podwyższony grunt.
Druga, mniej ekologiczna opcja to położenie (same osiądą skutecznie) podkłady kolejowe. Oba rozwiązania starczą na kilkadziesiąt lat.

Ale to praca dla mężczyzny, bo materiał ciężki.

Odnośnie stojacej wody - najlepszym rozwiązaniem jest poprawienie chłonności, czyli trzeba pracować nad wprowadzeniem do ziemi materii organicznej, grubego piasku, kory, która doskonale rozluźnia, a w miarę butwienia daje próchnicę.
Mączka bazaltowa, która wydaje się być pyłem także, wbrew pozorom skutecznie rozluźnia.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
natka098 11:51, 13 mar 2017


Dołączył: 12 cze 2016
Posty: 1795
Nie polecam podkładów. Strasznie cuchną jak są w słońcu w lato. Sąsiad zrobił sobie z nich obrzeża i nie dało się nie poczuć przechodząc w upalny dzień obok.
____________________
Natalia - Mój zakątek
Toszka 11:57, 13 mar 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Tez nie polecam podkładów z powodu nasycenia toksycznymi substancjami. Ten temat juz był wałkowany wielokrotnie. Ale... na okularowej, pod siatką będą w cieniu, schowane i mają ten plus, że wystarczy połozyć je na lekko wzruszonej ziemi. Bez kopania, kombinowania. Osiądą i będą skutecznie zassane w ziemi.
Pragmatycznie podeszłam do tematu kiedy eM chwilowo niezdatny do prac.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
natka098 12:08, 13 mar 2017


Dołączył: 12 cze 2016
Posty: 1795
Jak w cieniu to może i ujdzie.
____________________
Natalia - Mój zakątek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies