Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

Pokaż wątki Pokaż posty

Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

Kasia_CS 13:19, 30 sty 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Marta, chyba przeżywam podobne objawy - z jednej strony jakieś przemyślenia niby mam, ale żadnych pewniaków a dziś taki wiatr, że gałęzie fruwają, kwiatostany z hortensji się urywają i jakoś niespecjalnie chce mi się wyjść a mam naprawdę ochotę się przewietrzyć chociaż i zobaczyć jak tam stan ogrodu w kolejnym dniu "pseudozimy"
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
makadamia 15:19, 30 sty 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Toszka napisał(a)

Dla mnie mahonia jest zwykłym, kłującym krzakiem i na dodatek z przypisaną rdzą (ta sama co atakuje berberysy i trawy). Co gorsza tworzy rozłogi i rozłazi się jak wściekła. Po prawie 10 latach pozbyłam się jej bez żalu (aczkolwiek z niemałym trudem).


Ja się pogodziłam z mahonią po tym, jak się przekonałam, że jest jednym z niewielu krzewów, które dają u mnie radę w suchym cieniu, w naprawdę kiepskich warunkach: z konkurencją korzeni świerka/tuj.

Polecałabym ją do ogrodów naturalnych, bardzo nieformalnych (dokładnie takich, jak ma Gruszka), natomiast nie polecam tam, gdzie jest potrzebny ładny, elegancki pokrój.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
alis 18:37, 04 lut 2018


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Marti, lizaki zatopione w lawendzie, to miodzio moim zdaniem
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
Basiula 11:18, 17 lut 2018


Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 489
Makusiu, melduję, że mimo iż straszą syberyjskimi mrozami (still to come), zaczynam się ogrodowo i ogrodowiskowo wybudzać.
Ze wstydem za tyle zmarnowanych tygodni, co już w miesiące przeszły nawet, lecę nadrabiać zaległości.
To chyba zasługa słońca, które mi tu dziś świeci. No i może jeszcze Twoja
____________________
W basiowie
Basiula 13:03, 17 lut 2018


Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 489
Aaaa, lizaki trzmielinowe w lawendzie mam.
____________________
W basiowie
mrokasia 17:29, 17 lut 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Heloł, ktoś tu poczuł wiosnę chyba .
Melduję, że trzmielinę na pniu mam, sztuk 1 i jestem z niej zadowolona . Teraz co prawda kupiłabym białozieloną a nie żółtozieloną, ale po herbacie .

Mnie się wydaje, że zielone kulki (cis, bukszpan) mogą optycznie zginąć na tle zielonych tuj... chyba, żeby je posadzić tak, by tło robiły im derenie IH...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Nikita 08:35, 21 lut 2018


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Marta, "lizaczki" ze stópkami w lawendzie pięknie będą wyglądały. Ale tuje z parterem w hostach też ślicznie się prezentują. Anita1978 miała u siebie taką "cieniolubną aleję"...na całej długości szmaragdy + hosty mniej więcej jednej wielkości ale różne odmiany (monotematycznie nie było, bo na zielonym tle tuj rożne rodzaje hostowych liści - bardzo ciekawy efekt)
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Kawa 15:03, 21 lut 2018


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Martuś macham...
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Makusia 15:07, 22 mar 2018


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Kochane,
jeśli w tej galaktyce Ogrodowiska jest jeszcze jakaś osóbka, która nie strzeliła na mnie focha za moje znikanie (za co przepraszam...), to chciałam się nieśmiało wytłumaczyć, że znikłam, gdyż nic mądrego nie miałam do powiedzenia.
I wiem, ze już nie raz, nie dwa nic mądrego nie miałam do powiedzenia, a jednak nie znikałam, ale tym razem na dokładkę dostałam zimowe/wiosenne przesilenie.

Powiem, że pogoda wprawdzie ładna, ale śniegu wciąż pełno. Nic nie mogę zrobić na zewnątrz. Dwa tygodnie temu w ciepłą sobotę zrobiłam oprysk miedzianem, promanalem już nie miałam kiedy. Warzywnik martwy, nowa grządka zarośnięta trawiszczem...kiedy ziemia odmarznie, a na zewnątrz będzie się dało pracować????
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
dominika_ 17:12, 22 mar 2018


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 3697
Meteorologowie wskazują, że w połowie kwietnia. Pozdrowienia
____________________
Dominika - Nadchodzi wiosna-czas na ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies